Wałęsa o Ogórek: Wygrać nie wygra, ale może wejść do drugiej tury. Miła, fajna i parę rzeczy wie

- Wolę głosować na fajną dziewczynę niż brzęczącą głowę jakąś - stwierdził w RMF FM Lech Wałęsa, oceniając szanse Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich. A według Wałęsy są one niemałe.
Lech Wałęsa przekonywał w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM, że wybory prezydenckie nie skończą się na jednej turze. Były prezydent wysoko ocenił też szanse Magdaleny Ogórek, kandydatki SLD.

- Wygrać nie wygra, ale do drugiej tury może się nawet dostać, dlatego że jest miła, fajna i parę rzeczy też wie i nie będzie się narażać, więc rzeczywiście ma szanse - stwierdził Wałęsa. Jego zdaniem Ogórek stanowi realną alternatywę dla wyborców zmęczonych obecnym modelem polityki. - Wolę głosować na fajną dziewczynę niż brzęczącą głowę jakąś - zauważył gość RMF FM.

"Wszystko się rozłazi"

Wałęsa wykluczył swój udział w wyborach, choć apelują o to środowiska związane z Samoobroną. - Proponowałem system prezydencki, prywatyzację uczciwą i mądrą i wiele innych rzeczy, tylko że teraz to jest nie do zrobienia - powiedział były prezydent. Dodał, że dziś "nie ma szans", bo jego program został "zrujnowany". - Musiałbym połowę obywateli zamknąć, połowę na pilnowanie, a kto będzie pracował? - zapytał.

Były szef "Solidarności" zaznaczył jednak, że "dyskusyjna" jest sprawa obowiązującego modelu prezydentury: aktywnej czy ugodowej. Wałęsa zdecydowanie opowiedział się po stronie tej pierwszej. - Jeszcze na dziś bym zaproponował pięć lat zdecydowanego działania dekretu i u prezydenta system prezydencki, bo to się rozłazi wszystko. Ale tylko okresowo, pięć do dziesięciu lat. Po uporządkowaniu wchodzimy na tę demokrację, której właśnie mamy dziś przesyt - zaznaczył.

Więcej na stronach RMF FM >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (194)
Wałęsa o Ogórek: Wygrać nie wygra, ale może wejść do drugiej tury. Miła, fajna i parę rzeczy wie
Zaloguj się
 • 0

  No cóż,Lech Wałęsa to nie jest skomplikowany człowiek ale instynkt polityczny ma.Obecny Pan Prezydent wyróżnia się,jak do tej pory,tym,że się nie wyróżnia, ani wiedzą,ani energią,ani inteligencją,ani obyciem,ani erudycją,ani...,ani!

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 2 razy 2

  ... i ma lewą nogę. Panie Wałęsa, idź Pan kury gonić.

 • lot23

  Oceniono 4 razy 4

  napewno nie wygra jesli glosy w punktach wyborczych i komisjach beda liczone w podobny sposob jak u kandydata na prezydenta Staska Tyminskiego - gdzie przed wyborami wedlug niezaleznych sondazy glosowaloby na niego 70% ankietowanych , ale "dzialacze" tak dobrze policzyli glosy ze wyszlo odwrotnie i czasem slyszalo sie ze Tyminski nawet jakby wygral , to i tak nie bedzie prezysentem. a wniosek z tej historii jest taki ze trzeba kontrolowac i sprawdzac glosy i tych co je licza - najlepiej wobec niezaleznych swiadkow i obserwatorow - nie wylaczajac mediow.

 • elzbieta09

  Oceniono 1 raz 1

  Całość wywiadu znacznie ciekawsza, niż ta o Ogórek. Jedyne, co w tej przytoczonej części wywiadu jest ciekawe, to że Wałęsa może zagłosować na Ogórek. Ale czy to ważne?

 • michu-najlepszy

  Oceniono 3 razy -1

  Bolek zakłamany buraku, kiedy zamilkniesz.

  Z poważaniem

 • Ludwik Nowicki

  Oceniono 7 razy 3

  DOBRZE BY BYŁO , GDYBY W POLSCE WYGRAŁ WYBORY KTOŚ SKROMNY TAK JAK PANI OGÓREK , A NIE CIĄGLE RZĄDZĄ CI MAFIOZI !!!!!

 • antykle

  Oceniono 5 razy 3

  po co się odzywasz buraku cholerny

 • tadeusz3731

  Oceniono 8 razy 6

  Zawsze mówiłem, że to głupek.

 • zbig1113

  Oceniono 6 razy 2

  Nie da się ukryć, pani Ogórek jest najładniejszym kandydatem na prezydenta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX