Biskup pisze do prezydenta w sprawie konwencji i cytuje: "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"

Sondaże pokazują, że znaczna większość Polaków popiera ratyfikację konwencji antyprzemocowej. Bp. Dec przerażony taką ewentualnością napisał list otwarty do prezydenta i apeluje: ?Panie Prezydencie, jest Pan katolikiem od chwili chrztu, a zwolennikiem określonej partii od pewnego czasu. Partie i rządy przemijają, a 'słowo Boga trwa na wieki'".
Bp. Ignacy Dec w liście otwartym do prezydenta Komorowskiego, opublikowanym przez "Nasz Dziennik" apeluje o niepodpisywanie konwencji antyprzemocowej.

Sejm RP przyjął ustawę o ratyfikacji Konwencji Rady Europy 6 lutego br. Ma ona zapobiegać przemocy wobec kobiet i zwalczać ją i przemoc domową. Jej uchwalenie nie oznacza jeszcze ratyfikowania konwencji, ale upoważnia do tego prezydenta RP. Według sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" 89 proc. Polaków popiera założenia Konwencji.

Apel do prezydenta katolika

"Panie Prezydencie, wielokrotnie określał się Pan jako wierzący i praktykujący katolik" - napisał w liście otwartym do prezydenta bp Ignacy Dec. "Jest Pan katolikiem od chwili chrztu, a zwolennikiem określonej partii od pewnego czasu. Partie i rządy przemijają, a 'słowo Boga trwa na wieki', słowo, którego aktualnie strzeże Kościół, którego Pan jest członkiem" - przypominał prezydentowi biskup.

Następnie. powołując się na słowa świętego Piotra: "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi", biskup zaapelował do prezydenta o niepodpisywanie aktu ratyfikacji Konwencji antyprzemocowej. "Modlimy się za Pana Prezydenta jako synowie i córki tego samego Kościoła i tej samej Ojczyzny. Modlimy się o mądrość serca, by Pan Prezydent stał zawsze po stronie prawdy i prawdziwego dobra Narodu, który obdarzył Pana najwyższym urzędem w naszym państwie" - napisał biskup.

"Konwencja to wielkie zagrożenie"

"Ratyfikacja tego dokumentu i wprowadzenie jego postanowień w życie rodzinne i społeczne stanowi wielkie zagrożenie dla wartości naturalnych i ogólnoludzkich, przede wszystkim uderza w instytucję małżeństwa i rodziny" - pisze bp Ignacy Dec. Krytykuje konwencję i powołuje się na liczne środowiska naukowe, które podzielają jego zdanie. "Jasne stanowisko w tym względzie zajął Episkopat Polski" - zaznacza. Bp Dec podkreśla, że sondaże pokazujące poparcie Polaków dla ratyfikacji dokumentu nie powinny być dla prezydenta wyznacznikiem. Jak twierdzi biskup, większość badanych zasugerowała się wzniosłym tytułem Konwencji, a nie jej treścią. "Była to zwykła medialna manipulacja" - dodaje.Fragmenty listu biskupa na stronie Nasz Dziennik.pl

Więcej o:
Komentarze (87)
Biskup pisze do prezydenta w sprawie konwencji i cytuje: "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"
Zaloguj się
 • psychedelicjusz

  Oceniono 1 raz 1

  Aha, rozumiem, czyli bóg jest przeciwny konwencji przeciwko przemocy... no tak, czytając Stary Testament nie sposób nie zauważyć, że jest raczej zwolennikiem jej stosowania.

 • edza4

  Oceniono 1 raz 1

  Dobry prezydent to taki,który list od faceta w sukience powinien wrzucić do niszczarki nie czytając go.Jak chce kogoś pouczać niech zajmie się najpierw moralnością na swoich włościach,a jest tam dużo do zrobienia,powiedziałbym nawet że tyle iż trudno byłoby znalezienie czasu na napisanie listu.

 • dafcioo

  Oceniono 3 razy 3

  W tytule jest błąd ortograficzny. Powinno być "Trzeba bardziej słuchać boga niż ludzi". Biskup odnosi się do narzędzia wymyślonego w jego organizacji do uzasadniania ekspansywnej polityki budowania wpływów i pomnażania majątków członków.

 • nitro2012

  Oceniono 3 razy 1

  Prezydent ma słuchać ludu a nie mistycznego bóstwa

 • 111doradca

  Oceniono 4 razy 4

  Bóg rozmawiał z Abramem i kazał mu nazywać siebie Abrahamem. Potem z Jakubem, który po starciu z Bogiem otrzymał miano Izrael. Jezus na krzyżu prowadził monolog i na pytanie "Boże mój! Boże mój , czemuś mnie opuścił nie dostał odpowiedzi.
  Skądże wielebny Ekselencja wie co mówi Bóg w sprawie rzeczonej konwencji? To pachnie siarką i gdyby działała jeszcze św.Inkwizycja to Ekselencja skończyłby na stosie jak Joanna d Arc, która również utrzymywała , ze Bóg. do niej przemówił.
  To , że ksiądz stoi teraz w kościele podczas nabożeństwa tyłem do ołtarza głównego na którym jest Bóg Ojciec to jeszcze nie znaczy ,ze ksiądz został Bogiem, Coś się Ekselencji pomieszało jak rezurekcja z insurekcją.

 • clarus2

  Oceniono 3 razy 3

  Gonić tych FAŁSZYWYCH podszywających się pod chrześcijaństwo tzw. biskupów do samego Watykanu. Jak ten człowiek nie wstydzi się mówić: "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi", skoro ich koledzy po fachu w IV w. SFAŁSZOWALI Dekalog i nauki Biblii i praktycznie są przeciwnikami Boga, i nie mają ABSOLUTNIE prawa powoływania się na Pana Boga. TOTALNE OSZUSTY RELIGIJNE! Ich bogiem jest Szatan i mamona.

 • a_bauer

  Oceniono 4 razy 4

  A co ten wypasiony salceson opowiada pierdoły - czy to nie depresja umysłowa.Apropo Bronka to powinien wykładać na kulu angelologię,

 • haber73

  Oceniono 3 razy 3

  A jednak stare zboki nie odpuszczają!Ich zdanie musi być na wierzchu i stają na głowie żeby tego dokonać!Wszystko inne się nie liczy.

 • and-j1

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Bp. powiedz nam gdzie możemy posłuchać Boga .........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX