Sony potwierdza zerwanie kontraktu z Kukizem. Nie chcą pracować z politykiem

Sony Music Polska potwierdziło zerwanie kontraktu muzycznego z Pawłem Kukizem. Powód? Wokalista zamierza wystartować w wyborach prezydenckich. Ma to być sprzeczne z zasadami wytwórni.
Paweł Kukiz, były lider zespołu Piersi, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego i kandydat na prezydenta, napisał na Facebooku, że nie wyda nowej płyty, bo Sony Music Polska zerwało z nim kontrakt. Maciej Kutak, dyrektor w SMP, miał powiedzieć, że dalsza współpraca z Kukizem "to będzie klapa finansowa dla jego firmy, bo muzyka nie może być wykonywana przez polityka".

Kukiz: Oni chcą mnie wykończyć >>>

Sony Music Polska w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej potwierdziło informacje o zerwaniu kontraktu. "Decyzja Pawła Kukiza o starcie w wyborach na prezydenta RP postawiła Sony Music Entertainment w nowej sytuacji, czyli współpracy z politykiem" - pisze Maciej Kutak z Sony. Firma podkreśla, że kampania wyborcza pokrywałaby się z promocją płyty, co stanęłoby w sprzeczności z zasadą Sony "o nieangażowaniu się w jakąkolwiek działalność polityczną".

Kutak podkreśla, że "wstrzymano realizację zaplanowanego projektu" - chodzi najpewniej o płytę Kukiza i Jana Borysewicza. Kukiz został też zwolniony z kontraktu, co ma mu umożliwić wydanie kolejnego krążka w innej wytwórni. Sony podkreśla, że oznacza to dla niego umorzenie zaliczki przekazanej Kukizowi. "Muzyka jest ponad podziałami i chcemy szanować poglądy polityczne naszych wszystkich klientów" - kończy Kutak.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (505)
Sony potwierdza zerwanie kontraktu z Kukizem. Nie chcą pracować z politykiem
Zaloguj się
 • Marcin Sz

  0

  Maciek - wiesz o tym że zawsze znajdą sposób by Cię uciszyć! Ludzie widzą to co się im pokaże, zmieszają Cię z błotem. Sam powiedziałeś, że idziesz na wojnę - wojna trwa, nie ma opcji być ją wygrał. Daj spokój i wracaj do swojej roboty - szkoda Ciebie chłopie!

 • git_power

  0

  Banderosyn Kukiz, zdrajca narodu polskiego banderowskim mordercom kobiet i dzieci niech nie domaga sie wspolczucia polakow.

 • git_power

  0

  Kukiz ten banderowski propagandzista powinien wystapic w wyborach w banderolandii a nie w polsce. Won do dombasu, na front wschodni!

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy 2

  I Sony ma rację. A Kukiz niech się puknie w ten pusty cymbał.

 • duupa15

  Oceniono 3 razy 1

  __ Szef SLD i były premier RP Leszek Miller powiedział polskiej publiczności za pośrednictwem programu "Kropka nad i" Moniki Olejnik, co następuje:

  * Ukraińcom nie warto pomagać, bo oligarchowie wszystko rozkradną.

  * Zajęcie Krymu, Doniecka i Ługańska przez Rosję to nic takiego, bo to niewielki skrawek Ukrainy, która jest duża.

  * To nic takiego także dlatego, bo wiadomo, że tam ludność mówi po rosyjsku.

  * To nic takiego, bo każde państwo może zająć zbrojnie inne państwo, a problem tylko w tym, czy tę zdobycz przetrawi, czy się udławi.

  * Na wschodzie Ukrainy giną cywile po obu stronach frontu, więc obie strony są winne, że zabijają.

  * Polska to nie Ukraina, jest bezpieczna, bo do Polski pretensje terytorialne ma nie Rosja, lecz ukraińscy nacjonaliści.

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,17396414,Premier_Miller_mowi_Putinem_i_usprawiedliwia_rosyjska.html#ixzz3RjMOZMrQ

 • 20portal

  Oceniono 4 razy 2

  Albo rybka, albo pipka, panie Kukiz. Cywilizowany świat (ustami rzecznika Sony) powiedział co sadzi o kretyństwie Polaków. I dobrze, że ktoś to głośno mówi.

 • crimen

  Oceniono 1 raz 1

  Przez wiele lat Kukizowi wydawało się, że jest artystą. Teraz wydaje mu się, że jest politykiem. Na dodatek przeżarte alkoholem synapsy utrudniają realną ocenę sytuacji. Żałosny dureń.

 • steq1

  Oceniono 1 raz 1

  Kukiz z taką gębą jak ty posiadasz to możesz być szefem jakiejś chlewni,a nie prezydentem kraju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX