Duda ratuje kolegę na stoku. Dziennikarz: "Ustawka". Brudziński oburzony: Co? On złamał nogę i skręcił bark

Andrzej Duda podczas narciarskiego memoriału im. Marii Kaczyńskiej nie tylko chwalił się swoimi umiejętnościami sportowymi, ale też okazał się bohaterem. Udzielił pomocy posłowi PiS, który przewrócił się na stoku. A wszystko pod czujnym okiem reporterów.
Podczas narciarskiego memoriału im. Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta szusował i wyprzedzał innych posłów. Jeden ze zjazdów można nawet obejrzeć dzięki kamerce zamontowanej na jego kasku:Jak pisze Super Express, podczas jednego ze zjazdów poseł PiS Adam Kwiatkowski przewrócił się po tym, jak drogę zajechała mu inna narciarka. Polityk stracił równowagę i przekoziołkował kilka razy, gubiąc narty. Na ratunek pospieszył mu Andrzej Duda, który natychmiast podjechał do Kwiatkowskiego i udzielił mu pomocy. Zaraz potem zjawili się ratownicy GOPR, którzy mieli zabrać posła do szpitala - według "SE" ma on złamaną nogę i zwichnięty bark.

Taki incydent w środku kampanii wyborczej, w obecności dziennikarzy i fotoreporterów, od razu zastanowił niektórych obserwatorów. Pojawiło się sporo sugestii, że całe wydarzenie było tzw. ustawką wizerunkową na potrzeby kampanii, w której Duda "walczy o rozpoznawalność" i stosuje "klasyczny marketing".Takie oskarżenia wywołały oburzenie wśród kolegów partyjnych Dudy. Joachim Brudziński pytał dziennikarza "Rzeczpospolitej", czy "naprawdę sądzi, że w ramach ustawki Adam Kwiatkowski złamał nogę i skręcił bark".Zaciekawieni sprawą zadzwoniliśmy do lokalnego oddziału GOPR. Ratownik potwierdził, że na stoku doszło do wypadku z urazem nogi, ale nie mógł nam udzielić szczegółowej informacji na temat wydarzenia, a przede wszystkim danych osobowych poszkodowanego.

Na Twitterze przy tej okazji uaktywnił się wyrzucony z PiS Adam Hofman. Postanowił on porównać narciarskiej umiejętności Andrzeja Dudy do Bronisława Komorowskiego, przypominając jego upadek sprzed kilku lat.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (649)
Duda ratuje kolegę na stoku. Dziennikarz: "Ustawka". Brudziński oburzony: Co? On złamał nogę i skręcił bark
Zaloguj się
 • 1pirat2

  Oceniono 1 raz 1

  On tego kolegę specjalnie brał ze sobą, żeby mógł złamać nogę i skręcić bark, żeby mógł go uratować.

 • shevchyk

  Oceniono 2 razy 0

  Chorzy z nienawiści zwolennicy sekty PO, ojca Adama i TVN. A w Łodzi z Ryszardem C. to też ustawka była?

 • shevchyk

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe co by było jakby Bronek jakiemuś pomagał z PO, który się połamał na stoku, a ktoś z PiS-u powiedział, że tu ustawka. Pewnie by było co za ohydny, chamski pisior:))) Tak na marginesie, jak widzę tu te komentarze zwolenników PO, którzy się uważają za inteligentów etc. to nie mam pytań. Nie chodzę na wybory, ale jak widzę te żenujące wpisy tu to chyba wam zrobię na złość i teraz pójdę i będę głosował przeciw PO i Bronkowi.

 • shevchyk

  Oceniono 1 raz 1

  Po komentarzach widać, że "sekta" ojca Adama nie różni się niczym od "sekty" ojca Tadeusza. W sumie nie wiem teraz która sekta gorsza, gdzie więcej jadu:)))

 • shevchyk

  0

  Nawet jakby to była ustawka i ktoś specjalnie sobie nogę miał łamać to musiał by to być zawodowy kaskader, a nie jakiś poseł PiS. Ale tu widzę po komentarzach sekta jak tych z Radia Maryja tylko obiekty sympatii i antypatii inne:) A teraz członkowie sekty GW czekam na komentarze jaki to ze mnie oszołom od ojca z Torunia i Polski B:)))

 • shevchyk

  0

  Ale argument, że z Faktu był fotoreporter to ustawka:))) Jest kampania prezydencka, dziennikarze i fotoreporterzy śledzą co robią kandydaci. Równie dobrze Duda mógł się wywrócić na nartach i by miał zdjęcia na pierwszej stronie faktu. Fakt to jest gazeta gdzie na pierwszym miejscu jest sensacja i nie ważne kto z jakiej partii, tylko ważne, że sensacja. Ale widzę, że fanatyczni przeciwnicy PiS tego nie łapią. To się śmiejecie z fanatycznych zachowań zwolenników PiS, Radia Maryja, etc. a potem się zachowujecie jak oni, albo gorzej?

 • almagus

  Oceniono 1 raz 1

  Nie oddamy guzików, choćby więcej krzyżyków.

  Przykościelny machnie ręką.
  Uratuje świat przed kometą.
  Z klątwą uderza bitwa.
  Z mocą rusza modlitwa.

  Kandydat tak silnie wierzy.
  W kraj jego nie uderzy.
  Pod nadrządem guseł.
  Skryty w kościele suseł.

  Według bożego prawa.
  Odpowiednia ustawa.
  Paragraf trzeci zabrania.
  Jakiegoś uderzania.

  Wojsko ubrane paradnie.
  Do mszy służy przykładnie.
  Żadne rakiety nad nami.
  Obrzucą medalikami.

  2015-02-14 almagus

 • red750

  Oceniono 1 raz 1

  Uwielbiam te komentarze na tym portalu :D Jaka tu zgodność panuje, jaka jedność a co który inteligentniejszy to jeszcze i smoleńsk przywoła. a jakby wyglądała taka relacja gdyby to nie kandydat PiS koledze pomógł bo zdarzyć to się mogło. Narty, ślisko, może gościu przyszpanować chciał ze z nartami za pan brat. Jak relacja wtedy by wyglądała ......

 • seiendes

  Oceniono 2 razy 2

  Pisowski PR zawędrował w niepokojące obszary - skoro na stoku dokazują już mniej lub bardziej profesjonalnie posłowie i kandydaci partii, to naturalnym odruchem szuka człowiek notki o profesjonalnym zjeździe prezesa Kaczyńskiego. Nie znalazłszy, nabiera zdradliwego przekonania, że prezes czegoś nie potrafi - a od takiego przekonania do klęski wyborczej już tylko żabi skok.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX