Prezes JSW obiecuje: Nie będę karał pracowników za strajk - to porządni ludzie. Co innego związkowcy

- W Budryku strajk trwał 47 dni. Ale JSW tak długiego strajku nie przetrwa. Wyrobiska ulegną zniszczeniu. Myślę, że pracownicy mają tego świadomość - mówił w TOK FM prezes JSW Jarosław Zagórowski. Zapowiedział, że nie zamierza odejść ze stanowiska. A dla związkowców jego dymisja jest warunkiem zakończenia strajku.
- Próba nakłaniania mnie do odejścia nie jest dobrym rozwiązaniem. Bo jak powiedziała pani premier Kopacz, czy to jestem ja, czy jakikolwiek inny menedżer, w obecnej sytuacji będzie robił to samo - mówił w "Poranku Radia TOK FM" prezes JSW Jarosław Zagórowski.

Protest trwa od dwóch tygodni. Strajkuje blisko 5,5 tys. pracowników firmy.

Szef Jastrzębskiej Spółki Węglowej przekonywał, że w sytuacji załamania się cen węgla nie ma innej drogi dla polskich kopalń niż poważne zmiany systemowe. - Niskie ceny węgla mogą się utrzymać przez kilka lat, bo przewartościował się rynek surowców. Ten trudny okres obnażył słabość polskiego górnictwa - doszliśmy do ściany.

Dlatego Zagórowski nie widzi możliwości rezygnacji z najważniejszych pomysłów na poprawę kondycji spółki. To m.in. przedłużenie do sześciu dni tygodnia pracy kopalni i uzależnienie wypłacania czternastki od kondycji finansowej firmy. - Nie zakładamy likwidacji kopalń. Nie zakładamy likwidacji miejsc pracy - podkreślał.

Związkowcy manipulują

Prezes JSW całą winę za przedłużający się strajk zrzuca na związkowców. Jak stwierdził, skutecznie manipulują oni pracownikami. - Zdecydowanie to oni wygrywają w dostępie do świadomości pracowników. Są fachowcami w manipulowaniu ludźmi.

Gość TOK FM obiecał, że pracowników nie spotka kara za udział w strajku. Konsekwencje wyciągane będą tylko wobec liderów górniczych związków zawodowych. - Nigdy w życiu nie będę karał pracowników, bo to porządni, ciężko pracujący ludzie.

Prezes Zagórowski uważa, że pracownicy firmy doskonale zdają sobie sprawę ze szkód, jakie może przynieść przedłużający się strajk. - W kopalni Budryk strajk trwał 47 dni (w 2008 r. - red.), ale JSW tak długiego strajku nie wytrzyma. Od strony ekonomicznej i technicznej. Bo ulegną zniszczeniu wyrobiska. A jak dojdzie do zniszczenia, to czy firmą kierować będzie Zagórowski, czy kto inny, to nie będzie miejsc pracy w długim okresie.

Rzeczniczka rządu: Premier nie może być wzywana na rozmowy pod groźbą strajku>>>

Więcej o:
Komentarze (20)
Prezes JSW obiecuje: Nie będę karał pracowników za strajk - to porządni ludzie. Co innego związkowcy
Zaloguj się
 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 11 razy 1

  Związkowcy chcą doprowadzić do upadku spółki? Ale ten ciul swoim uporem bardzo im to ułatwia!

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 12 razy 6

  Menadżer wyznający zasadę "Po mnie choćby potop" nie zauważył, że utracił możliwość kierowania czymkolwiek i decydowania o czymkolwiek. Dobrze to o jego kwalifikacjach nie świadczy.

 • kor102

  Oceniono 11 razy 5

  Nie będę karał pracowników za strajk - to porządni ludzie
  ----------------------
  Pracują jak niewolnicy, czasem nawet wynagrodzenia na czas nie dostaną, zresztą czy ten 1000 im coś pomoże, co innego Ja. Ja ma wydatki więc te 100 tys. miesięcznie rozpływa się migiem.
  Tylko te wredne związki ciągle gdzieś zaglądają i się czepiają.
  Za komuny związek zajmował się ziemniakami, i to był prawdziwy związek zawodowy.

 • stan-1

  Oceniono 12 razy 4

  Górnicy, kopalnia tonie, i to Związki Zawodowe ją chcą uratować. Odetnijcie się od tych co walczą z waszą pomocą o swoje stołki i pensje na które wy pracujecie.

 • charnel

  Oceniono 10 razy -2

  bij związkowca! :)

 • milorex10

  Oceniono 20 razy 12

  Okazuje się, że w polskiej demokracji politycy są po to, by robić kariery w partii i potem pławić się w wynikających z tego przyjemnościach. PO rządzi Polską prawie 8 lat i przez ten okres palcem nie kiwnęła, by ukrócić patologie gnębiące górnictwo (korupcja, złodziejstwo, nepotyzm, złe zarządzanie). Nie mam wątpliwości, że za obecne strajki winna jest przede wszystkim PO. PO to tchórzliwa partia, bez "jaj". Szkoda że opozycja w postaci PiS jest zafajdana obłąkańczą teorią smoleńską i pseudonarodową.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 25

  facet mówi dość rozsądne rzeczy: uzależnienie wypłaty 14tejk od wyników kopalń, utrzymanie miejsc pracy itd ....
  coś mi się zdaje że związkowcy się uparli żeby podciąć i tak licha gałąź na której wszyscy siedzą - i to wszystko w imię ewentualnej kariery politycznej jednej lub drugiej Dudy

 • chi-neng

  Oceniono 34 razy 22

  "Nie będę karał pracowników za strajk - to porządni ludzie. Co innego związkowcy".

  Nie wiem, jak Wam, ale mnie sie to podoba, zarazem uwazam to za BARDZO ZDROWE PODEJSCIE DO SPRAWY :).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX