Komentarze (402)
Cimoszewicz zżyma się na drogie ciągniki protestujących rolników. Czy traktor musi kosztować tyle, co mieszkanie?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • znj2

  Oceniono 5 razy -3

  Towarzysz Cimoszewicz niech pilnuje swoich kosztów. Po co głupie uwagi?

 • jo_2811

  Oceniono 9 razy 7

  A Ursus rozwaliły związki zawodowe.

 • alessandro111

  Oceniono 9 razy 7

  Kiedyś rolnicy jeździli starymi Ursusami, przyszła Unia, przyszły dotacje i wszyscy przesiedli się na błyszczące New Hollandy "bo inaczej się nie da". No tak, nie da się nie wziąć tej kasy z Unii, a jak już brać to jak najwięcej czyli jak najdroższy ciągnik. Tym bardziej się nie da, że sąsiad zza płotu już taki ma, to co ja będę gorszy. Przecież trzeba zaszpanować na wiosce.

  Każdy kto ma blade pojecie w temacie wie, że na wsi są pieniądze, każdy z wyjątkiem samych rolników bo oni zawsze i wszędzie będą czuć się poszkodowani przez świat. Pochodzę z małego miasta i wszystkie nowootwarte lokalne biznesy to sami rolnicy z nadmiarem gotówki. Ale jakby z nimi pogadać to bieeeda na wsi, że ledwie co do garnka włożyć.

  Zacznijmy wreszcie głośno mówić, że rolnicy to w Polsce są klasą uprzywilejowaną, lepsi obywatele po prostu. Też chciałbym płacić KRUS, mieć dotacje do wszystkiego, robić wałki na dopłatach do paliwa, być beneficjentem interwencyjnych skupów. Mieć oczekiwania, ba żądania, że za każdym razem jak mi coś w życiu nie pójdzie państwo ma mi w zębach odszkodowania przynieść bo jak nie to razem z kolegami zrobimy rozpierduchę w Warszawie. Chciałbym, no ale niestety należę do tej gorszej części społeczeństwa, które musi samo za siebie płacić i ponosić koszty swoich niepowodzeń.

  Już ktoś tu wcześniej pisał, że jak ci się nie opłaca być rolnikiem to przestajesz być rolnikiem, a nie państwo ma ci dać(no tak by to było dla tej gorszej części społeczeństwa). Dorzucę tutaj swoje 3 grosze. W Polsce oficjalnie zatrudnienie w rolnictwie wynosi 13%, W Niemczech 2,4%. Średnia wielkość gospodarstwa rolnego(łącznie z odłogami) w Niemczech: 56 ha, w Polsce: 10,48 ha. Nie muszę już chyba dodawać, że za Odrą rolnika powszechnie uważa się za człowieka zamożnego. Jakaż by byłaby to tragedia dla PSL-u gdyby było u nas tak jak na zachodzie, trzeba więc było odpowiedni zadbać o swój elektorat w ramach tych wszystkich koalicji w których się siedziało.

 • mirekk55

  Oceniono 4 razy -4

  A co ty komunistyczny wyskropku - ty tylko możesz rozbijać się w brykach za 300tyś.Obejrzyj się za siebie i na twój majątek - dorobiłeś go się ciężką pracą...

 • that.bitch.is.sick

  Oceniono 8 razy -2

  Ty ekonomiczny matole. Rolnictwo to rynek regulowany w całej Europie, części Azji, USA i całym cywilizowanym świecie. Z tego względu rolnik, choćby chciał nie może konkurować na wolnym rynku tylko musi liczyć na regulacje, bo cenowo nie będzie nic opłacalne i konkurencyjne. Oni walczą o swój ale i Polski interes strategiczny. Ty durniu co się na niczym nie znasz nie przeszkadzaj dorosłym głupią pisaniną.

 • bozenaurszula31

  Oceniono 1 raz 1

  Bo hołota coś poszanuje !!

 • szczebrzeszczyniak

  Oceniono 4 razy 4

  'Zywia i Bronia' w naszych czasach. Zywia sie z kasy panstwa i bronia swoich interesow.

 • dzielanski

  Oceniono 4 razy 4

  Myślałem, że umiejętność odchodzenia od tematu to domena polityków. A tu proszę:
  polityk, senator Cimoszewicz trafia w sedno, mówiąc, że bogacze bezczelnie utrudniają życie warszawiakom domagając się dopłat, natomiast dziennikarz, autor tego artykułu zupełnie odbiega od tematu, zadając pytanie, czy rolnicy aby na pewno muszą kupować bardzo drogie ciągniki i kierując całą dyskusję na te tory.
  Jeśli ktoś ma wielkie gospodarstwo, to oczywiście musi mieć drogi ciągnik, ale równie oczywiste jest to, że na taki ciągnik go stać. To, że tacy goście chcą wyciągać od nas wszystkich kolejne dopłaty, jest obrzydliwe. A to, że metodą, którą ci goście obrali jest utrudnianie życia tym, z których chcą ściągać haracz, można określić jedynie jako rozbój.

 • antygazeta.pl

  Oceniono 6 razy 0

  komuch długo siedział w lesie, myśli że mamy czasy gomułki i chłopy miały wyjechać na drogi wozami drabiniastymi.

 • mcgoo

  Oceniono 5 razy 5

  Gdyby ten ekspert swego czasu obronił Ursus dziś traktory byłyby tańsze.

 • arab-z-bajki

  Oceniono 6 razy -2

  Panie Cimoszewicz, dobrze się panu żyje w tym kraju ? Im widocznie nie więc protestuja.

 • mpmoskwa

  Oceniono 7 razy -1

  To wszystko jest bardziej skomplikowane niż ludziom mieszkającym w miastach mogłoby się wydawać!!!
  Rolin w dzisiejszych czasach ma naprawdę ciężko! Niezależnie od wielkości gospodarstwa, czy ma ono 300 h czy 30h w maszyny musi inwestować!! Na tym się opiera jego praca! Jeśli ma ciągnik, to potrzebuje wielu, wręcz masy innych sprzętów: pras, owijarek, kombajnów i można by tak wymieniać bez końca. Taką maszyną pracuje określony okres czasu, ponieważ to oczywiste że chce się rozwijać, ponad to powstają bardziej efektywne maszyny usprawniające znaczeni ich pracę, dlatego inwestują. Ale kiedy kupi nową przykładowo prasę, musi mieć nowy ciągnik, ponieważ ta nie jest w stanie kooperować ze starszym modelem. Oni sobie tego nie wymyślają! Tak jest i to nie ich wina!
  Cimoszewicza o drań, za to co mówi o rolnikach powinien pójść do więzienia! Już od dawna go nienawidziłam, w moich oczach to nie polityk tylko pasożyt! Dziki są ogromnym problemem na wsiach, są w stanie zniszczyć ogromne obszary pól uprawnych, najczęstszy problem jest z kukurydzą! Dziki niszczą a koła łowieckie, ubezpieczyciel ani państwo nie zwracają za to pieniędzy a uprawa kukurydzy jest baardzo drogim przedsięwzięciem !

  Błagam! Zrozumcie sytuacje polskiego rolnika, który sprzedaje świnie bo nie ma wyjścia, hodowla si nie opłaca, a i tak pieniądze które dostaje za sprzedaż idą na pokrycie kosztów hodowli... BO TAKI RYNEK !! czy to ich wina? nie to wina państwa!!! Skręca człowieka kiedy idąć do sklepu spotyka na półkach mleko duńskie, niemieckie, itd, odczas gdy z naszym nie ma co robić

  TO CHORE PROSZĘ PAŃSTWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • v_kolumna_v

  Oceniono 10 razy 0

  Taka tępota lewacka jak Cimoszewicz to i do sadzenia ziemniaków by się w polu nie nadała, a dywagacje i brednie o ciągnikach chce prawić.

 • kotmiki

  Oceniono 3 razy 3

  Warcholstwo gigantyczne w dodatku produkują trującą żywność ,niejadalne mięso żenada !!!!

 • grastep02

  Oceniono 5 razy 5

  To nie są już rolnicy - TO PANISKA ,ktorym sie nic nie opłaca! Kolejne rządy się z nimi cackają. DLACZEGO WRESZCIE NIE ZLIKWIDOWANO K R U S -u.?
  Dlaczego rząd dzieli Polaków ?

 • rudy_63

  Oceniono 4 razy 2

  Traktory muszą być drogie z klimą, bo rolnicy by się potruli ekologicznymi opryskami, którymi resztę narodu karmią.

 • drupal

  Oceniono 4 razy 2

  Polskie tanie Ursusy wysyłamy do Afryki a sami kupujemy sprzęt klasy światowej.
  A co, stać nas.
  Paradę traktorów też zrobiliśmy porządną, niech zachód widzi, że polski chłop to już nie konie i furmanki.
  Tylko górnicy zamiast przyjechać wypasionymi mercedesami to palą opony i robią wieś.
  Wstyd i hańba. Przecież za związkowe pensje stać ich, żeby się na paradzie górników pokazali godnie.

 • ceoll

  Oceniono 5 razy -1

  na Cimoszewicza GW, PO, Kopacz i prawica zawsze może liczyć. Stał się głównym krytykiem wszystkich i wszystkiego co nie na rękę PO. Wiadomo, musi odpracować miejsce w senacie....
  Może by tak powiedział, że to skandal zlikwidować polski Ursus, zakłady produkujące polskie ciągniki. Niech przyjedzie i zobaczy, co zostało z wybudowanego zakładu pracy - nowego, nowoczesnego, w pełni wyposażonego, z najnowszymi liniami technologicznymi do produkcji ciągników. Ale dla tego uciekiniera z kampanii wyborczej to nie skandal, to norma.... Rolnicy mu przeszkadzają!!!!!!

 • kura_wuja

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Cimoszewicz, idac Panskim tokiem myslenia - czy sluzbowy samochod polityka to nie moze byc np skoda fabia tylko wypasiona fura z gornej polki?

 • 29elmi

  Oceniono 5 razy 5

  Klamia, sa tansze, od komornika z Lodzi. To ten co zabrlal ciagnik za 140 tys szwagrowi dluznika i sprzedal za 40. Widocznie dla niektorych kosztuje 40 a dla innych 400 :)

 • andrzejhoch

  Oceniono 7 razy 3

  Pieknie - Gazeta - otrzymujesz w koncu 180 mln rocznie za ogloszenia panstwowe to musisz byc tuba propagandowa - jak szybko sie zeszmacilas..... NIewazne postulaty, gornicy, rolnicy , frankowicze - chodzi o to zeby sklocic reszte spoleczenstwa z nimi. RZAD JEST NAJWAZNIEJSZE (w koncu nie gryzie sie reki ktora Cie karmi) - cholota i motloch to kupi . zle zena.....

 • mozg00

  Oceniono 7 razy -1

  No tym razem nie rozumiem Cimoszewicza !! To juz nie POLSKA 1970 roku !! Ten światły człowiek to zapomniał !! Mnie to cieszy , z e maja takie maszyny !!! Takie same jak Niemcy czy Holendrzy. Ze maja krawaty i fajne koszule !! Tylko nie wolno nam zapominać , że tylko takie maszyny i takie krawaty było MOŻNA załatwić za dofinansowanie !! (Taka jest cena spłaty tego kredytu ) I negowanie tego faktu jest niestety obrzydliwe. Traktor ( a nie jestem rolnikiem ) to narzędzie pracy. Gdy rolnik ma full wypas w polu co jest prawidłwoe= to Cimoszewicz może ma ful wypas w garażu. A rolnik stare BMW. KOniec I dobrze nie spoglądajmy komuś za majtki. Problem ten to ..rozpasanie URZEDASOW w WARSZAWIE. Jak myślicie czy nowoczesna gospodarka rolna może funkcjonować kiedy w Rzadzie piszą ustawy i rozporządzenia głąby które zadroszcza ludziom dobrego sprzętu i dobrej organizacji pracy !!! Dlatego nie zgadzam sie z delikatna wypowiedzą Cimoszewicza..jest w porządku ale tym razem przegiął. Zaznaczam nie mam ochoty spoglądać na strajkujących by byli w butach gumowych lub waciakach. Brawo rolnicy !! A co do formy strajku....to dupy daje rząd i pani premier nie panuje nad sytuacja. Ale czy można sie spodziewać czegośc po 450 darmozjadach w sejmie??? I jeżeli będziemy dopuszczać do żłoba z lewej czy z prawej strony politycznej ludzi z niedorozwojem własnym to zawsze będą strajki !! Az do czasu jak SOLIDARNIE sie wykończymy !!!

 • v_kolumna_v

  Oceniono 9 razy 3

  Jak w tym naszym chorym państwie może być dobrze, skoro mamy tyle takiej lewackiej tępoty przy władzy i w różnych organach państwa jak Cimoszewicz...

 • skedok

  Oceniono 9 razy 3

  Całe życie komuch przesiedział w ZSMP i innych nasiadówkach a teraz się czepia ciągników,oni na to co mają cięzko pracują,a ty skąd masz na swoje maszyny - żyjesz z państwowych pieniędzy i od czasu do czasu wychylasz ten par...wy łeb

 • romanbr3

  Oceniono 3 razy 1

  dla mnie skandalem i to 100 x wiekszym jest to co wyprawiają zwiazki zawodowe w obroni robotnikow i płace ich i zarządow oraz marnotrastwo idące w miliard

 • j2_3

  Oceniono 2 razy 2

  Ursusy kosztuja duzo mniej - glupio tłumaczy. No ale jak mozna miec "Ferrari" to kto kupi "Trabanta" ? Zwlaszcza ze "Ferrari" jest za poł ceny. A na ubezpieczenia strat od "dzikow" nie mają .

 • abeon138

  Oceniono 4 razy 2

  Biedne korpoludki ujadają ze swoich świątyń dobrobytu, bo nie mogą wsiąść do swoich 10-letnich zdezelowanych wraków zza zachodniej granicy, żeby udać na sPOczynnek, przed kolejnym trudnym, mozolnym dniem budowania POtęgi gospodarki i POdwalin krainy POwszechnej szczęśliwości.

 • lodzermensh

  Oceniono 5 razy 5

  Chcą wsparcia polskiego rolnictwa, dlatego protestują w zagranicznych traktorach....

 • x.a.v

  Oceniono 2 razy 2

  cytujac klasyka : Taki ciagnik mozna kupic w kazdym sklepie....

 • lodzermensh

  Oceniono 7 razy 5

  Panie pseudoekspert. Przeciętnego Polaka nie stać na nowe auto spełniające wymogi unijne, więc kupuje używane. A jak widać rolnik nie może. Ten protest to kompromitacja rolników, równie dobrze mogli blokować drogi nowiutkimi Audi, Mercedxesami i BMW domagając się dopłat bo są biedni

 • klinek64

  Oceniono 7 razy 7

  Podpalają Polskę w czasie gdy za naszą granicą WOJNA !
  Działają tylko w swoim interesie ?
  Czy są aż tak głupi czy nie ?

 • cyklista

  Oceniono 7 razy 7

  Ekspert nie odpowiada, tylko kręci. A Cimoszewicz, jak zwykle, mało dyplomatycznie, ale mówi jak jest.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 8 razy 2

  Powiedział komuszek, który dorobił się na plecach robotników i rolników udając lewicowca.

 • Hegemon De Pagan

  Oceniono 4 razy 2

  Taka jest sytuacja na rynku taaa. między innymi w tej sprawie protestują rolnicy. Sytuacja na tynku jest sztucznie tworzona przez pośredników, akcyzy cła I inne pierdoły które powodują że coś w skupie kosztuje kilka groszy za kilo a w sklepie u nas kilka złoty. To samo ma się do ciągników - ze złota one nie są by tyle kosztować to nabijanie ludzi w butelkę przez kapitalistów.

 • moherowa.pis.dula

  Oceniono 4 razy 0

  Za komuny to bym nasłał na nich czołgi i kazał strzelać z kałaszy. We mnie, komuniście, aż się gotuje!

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Szanownej "Solidarnosci" i Wrzodakowi tak dlugo przeszkadzal "URSUS" i jego traktory az firma "odjechala w sina dal". "Cudze chwalicie a swego juz nie znacie"

 • markjer

  Oceniono 8 razy 6

  Panie red. nacz. "Rolniczego Przeglądu Technicznego". Jak pan słusznie zauważył, że "Te półmilionowe ciągniki służą do pracy". Okazuje się, że służą do bezprawnego blokowania dróg i utrudniania życia społeczeństwu!

 • zd46

  Oceniono 4 razy 4

  Wzorem innych panstw, to niezawisle SADY (nikt inny) winny LEGALIZOWAC i WYDAWAC zezwolenia na strajki,blokady, manifestacje i wszelkie przemarsze z podaniem: powodu, czasu, dokladnego miejsca, terminu , trasy,itd !!!! Takim prawem nie powinno dysponowac ZADNE TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI, zadni zwiazkowi watazkowie ani zagony rolnicze !! Nie wyrazenie zgody przez sad UNIEMOZLIWIA prowadzenie takich dzialan. Nie doroslismy do takich demokratycznych rozwiazan, bo "gdzie dwoch Polakow tam trzy zdania". Centrum stolicy, centra innych miast, centra rzadowe i panstwo nie moze byc blokowane i "rozkladane" przez np braciszka chcacego plakac nad braciszkiem w rocznicowych procesjach. Panstwo i jego stosowne sluzby odpowiadaja za porzadek prawny w panstwie a nie samozwancze, Dudy z Guzem i wyuczone w KC PZPR Guzy z Dudami !!!!!!!

 • zd46

  Oceniono 3 razy 1

  Jak sie okazuje to nie chodzo o dziki, bo to "dzikie chlopy" przyjechali do stolicy odwiedzic ja. Polska niech dalej naklada "sankcje" tylko ze ten bat ma dwa konce.

 • lalilak

  Oceniono 4 razy 0

  Czy komentujący tutaj nie widzą, że idzie ostre skłócanie społeczeństwa? To chyba się nazywa "wpuszczać w kanał" czy też divide et impera.

 • le_ia

  Oceniono 7 razy 7

  A może by tak oprotestować protest rolników?
  Wystarczy kilkanaście osób chodzących po pasach.
  Mam już dość protestów tych wszystkich uprzywilejowanych grup, które z moich podatków dostają dopłaty i 14 pensje.

 • ttako

  Oceniono 2 razy 2

  Po słabym państwie kązdy rolnik skacze.

 • zbig501

  Oceniono 5 razy 5

  kundle putina ujadają i popierają pisowskiego gumofilca niejakiego izdebskiego, który stwierdził przed kamerami telewizyjnymi, że powinniśmy popierać bandytę putina

 • halszka67

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawa jestem ile hektarów do przerobienia mają strajkujący rolnicy. Czy takie duże i silne ciągniki są wszystkim potrzebna.Taki ciągnik nie pracuje cały rok nawet nie kilka miesięcy.Przecież oranie , bronowanie przy takich ciągnikach to kwestia kilku tygodni nie mogą korzystać z usług tych co zainwestowali duże pieniądze w maszyny. A teraz wszyscy płaczą że mają duże kredyty do spłacenia.

 • badziewiak66

  Oceniono 6 razy -4

  Pęka koalicja okrągłostołowa i widać już liczne paniczne reakcje. Najpierw szczuł rolników minister Sowiecki , ostrzegając , że rolnicy wjeżdżając do Warszawy narażają się na nienawiść Warszawiaków. Do licznych głosów potępienia ze strony PO, SLD ( niezłe jaja co ? ) Ruchu Palikota i PSL dołączył oczywiście Cimoszewicz. To jeden z budowniczych tego obecnego porządku , więc jego zdenerwowanie nie może dziwić. Jaka jest prawda ? Bardzo niewygodna dla Cimoszewicza. Rynek maszyn rolniczych był od początku transformacji przedmiotem uwagi byłych aparatczyków. Znam kilkanaście firm w moim regionie , firm największych , które handlują od lat sprzętem rolniczym. Ich właścicielami są ludzie powiązani z byłą nomenklaturą, z byłym wojskiem i ze służbami. Ten rynek maszyn rolniczych był tak budowany , że szybko zniknęli z niego polscy producenci , którzy zostali "wygaszeni" , a w ich miejsce wskoczyły John Deere, Class, czy New Holland. Te firmy przez 24 lata cierpliwie budowały swoją dominację na rynku przy pełnej aprobacie władzy lewicy i przy zaangażowaniu jej byłych sekretarzy i członków komitetów. Gdyby nie czeski Zetor dziś polski rolnik nie miałby alternatywy, albo drożej, albo jeszcze drożej. Sensowny ciągnik kosztuje od 200.000 złotych wzwyż. Czyja to wina ? Rolników ? Czy rolnicy kupują te ciągniki za gotówkę ? Ależ skąd ! 95% ciągników, które przyjechały do Warszawy, jest w kredycie zabezpieczonym dopłatami, zakontraktowanymi zbiorami czy hipotekami gruntów i wzniesionych na nich budynków. Politycy doprowadzili do zmian na Ukrainie. Cała ściana wschodnia padła , a to był najważniejszy rynek eksportowy naszej produkcji rolnej. Trzeba pamiętać że na zachodzie polski rolnik ma małe szanse na konkurencję , bo dostał tam połowę dopłaty jaką dostaje rolnik z zachodniej Europy. Kto za to odpowiada ? Rolnik, czy Cimoszewicz i koledzy, w tym Minister Sowiecki ? To SLD, PO i PSL, Ruch Palikota przyjęły taką strategię nakierowaną na rynki wschodnie , wykluczającą polskiego rolnika z rynku zachodniego. Rynek wschodni upadł i polski rolnik został z ręką w nocniku, a rząd ma to, napiszę brutalnie, w dupie. Kredyty są do spłacenia, tylko nie ma komu sprzedać produkcji. Proponują by rolnik sprzedawał poniżej progu rentowności, nie oferując nic w zamian. Teraz minister Sowiecki coś tam naprędce robi , a gdzie był przez ostatnie 8 lat ? Politycy zabawili się kosztem rolnika , a teraz nikt nie chce przyjąć odpowiedzialności za obecny stan rzeczy. Szczucie rolnika , aroganckie podkopywanie jego autorytetu w społeczeństwie, poniżanie wsi to objaw pogardy władzy dla obywateli. Cimoszewicz zasługuje na okazałą głowę obok głowy Ministra Sowieckiego , z której wystaje okazały nos i małe przewrotne oczka.

 • benusek

  Oceniono 32 razy 32

  To jest granda na całą Polskę , wiesz chłopie że jak ktoś prowadzi mały biznes np. budkę z gazetami to odprowadza do ZUS ponad 1 tysiąc zł. , a na czysto ma 600 zł , wiele tak pracuje kobiet aby mieć pieniądze na stare lata , a ty płacisz KRUS no k..... a ile i jeszcze wyjeżdżasz na ulicę abym płaciła na ZUS 1200 zł boś ty chłop nie nażarty chłop. Mojego chłopa mogą zwolnić w ramach reorganizacji , a ciebie i górnika ma nikt nie ruszać , bo ty masz zawsze źle a górnika żona nie może pracować .

 • jfk63

  Oceniono 26 razy 20

  W dupie mam Izdebskiego i całą resztę tych pseudo rolników. W dupach im sie poprzewracało. Chcą zamieszanie zrobić a przy okazji karierę polityczną co niektórzy. Co im dziki zjadły? Ludzie w mieście też mają szkody, ale im nawet do głowy nie przyjdzie wyciągać rękę do rządu. Wiecznie rolnicy i górnicy, górnicy i rolnicy, rolnicy i górnicy... Załóżcie sobie panstwo w śląskim o nazwie Górrol. Rolnicy będą karmić górników a górnicy wydobywać węgiel na rolników. W weekendy będziecie się nawzajem blokowali.

  Wara od budżetu! Wara od naszych pieniędzy!

 • onann

  Oceniono 11 razy 9

  Ostatnio spotkałem grupę 45 rolników na nartach we Włoszech (tydzień pobytu ok. 4000 zł za osobę). Mówili, że po powrocie zmienią protestujących żeby też mogli w tym roku na narty pojechać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX