Teraz prezydent ma problem z konwencją antyprzemocową? "To, co mówi, nie jest dobrym sygnałem"

"Przecierałam oczy ze zdumienia" - pisze Anna Dąbrowska w serwisie Polityka.pl na wieść o słowach Bronisława Komorowskiego odnośnie do konwencji antyprzemocowej. Zdaniem dziennikarki prezydent może zwlekać z ratyfikacją dokumentu, by nie zrazić konserwatywnego elektoratu.
Anna Dąbrowska z "Polityki" przyznaje na blogu w serwisie Polityka.pl, że "ze zdumieniem" słuchała, co Bronisław Komorowski mówił w piątek w TVN 24 na temat konwencji antyprzemocowej. Pytany, kiedy ratyfikuje konwencję, miał powiedzieć: "Nie wiem, nie znam tego, jak się zapoznam, to będę mógł odpowiedzieć, czy jest jakiś delikt poważny". "Przecierałam oczy ze zdumienia" - podkreśla dziennikarka.

Dąbrowska zaznacza, że w Senacie z konwencją nie powinno być problemu, choć senatorowie PO nie są w tej sprawie jednomyślni. W dwuzdaniowej ustawie ratyfikującej trudno zresztą będzie senatorom cokolwiek poprawiać. Później ustawa trafi do prezydenta, który ma 21 dni na decyzję: ustawę podpisać, zawetować czy odesłać do Trybunału Konstytucyjnego.

"Niedobre sygnały"

Prezydent Komorowski wypowiadał się co prawda o konwencji w tonie przychylnym. "Nie przewiduję jakichś problemów z podpisaniem tej ustawy" - mówił, dodając że "nie wyobraża sobie", by Polska jako jedyna tego porozumienia nie przyjęła.

Dziennikarka "Polityki" zwraca jednak uwagę na stwierdzenie prezydenta, że nie zna podnoszonych przez przeciwników konwencji konstytucyjnych wątpliwości względem dokumentu. "To, w jaki sposób dziś wypowiada się w tej sprawie, nie jest dobrym sygnałem" - podkreśla Dąbrowska. I krytykuje głowę państwa za obietnicę, że "będzie się starał" rozwiązać sprawę.

"Tych 10 proc. pan nie przekona"

Według niej to po prostu gra na czas, tak by nie zrazić do siebie konserwatywnego elektoratu. "Dzięki tym zapowiadanym już analizom i konsultacjom Komorowski chce się wytłumaczyć przed konserwatywnym elektoratem" - podkreśla.

I zaznacza, że według badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej" 89 proc. pytanych jest za ratyfikacją konwencji. "Tych dziesięciu procent Pan prezydent ani do siebie, ani do konwencji już nie przekona" - kwituje Dąbrowska.

Cały wpis w serwisie Polityka.pl >>>

Więcej o:
Komentarze (24)
Teraz prezydent ma problem z konwencją antyprzemocową? "To, co mówi, nie jest dobrym sygnałem"
Zaloguj się
 • almagus

  Oceniono 3 razy 1

  Alternatywy 4, co na to uniwersytet smorgoński z wydziałem teologii?

  Z każdą porą roku, klucze orłów odlotu!

  Te zachwytu widoki.
  Stromizny skał i raju.
  Do odlotu w obłoki.
  Gniazda wicia zwyczaju.

  Dreszcz pleców groźny.
  Ciepło i sytość gaju.
  Przetrwania obszar mroźny.
  Te pola urodzaju.

  Sprawdzian do tchu bólu.
  Dzwony i śpiew skowronka.
  Pracowici jak w ulu.
  Pod dobrodziejstwem Słonka.

  Przy rzece Odrze i Wiśle.
  Potencjał pochylony.
  Zbawienie jakieś w zamyśle.
  Zecer woli z ambony.

  Złoto zbyt ciężkie korony.
  Grabarze trafią na orła.
  Godłem uszczęśliwiony.
  Kiedy go zmora zmogła!

  2015-02-11 almagus
  almagus.blox.pl/html

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 4 razy 2

  Niech ten spasiony safanduła weźmie się do roboty, a nie szuka poparcia tam, gdzie go nie znajdzie!

 • plorg

  Oceniono 5 razy 1

  Całą ta ustawa to jedna wielka ustawka aby zwiększyć Bronkowi poparcie.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 7 razy 1

  Prezydent Wszystkich Lemingów

 • stachkaz47

  Oceniono 6 razy 4

  Jak wróci z UKRAINY i się wykąpie to podpisze,.
  Tam jajca już na niego zbierają.

 • glon4

  Oceniono 9 razy 1

  Boi się - kombinuje, ile to wyrzeczeń kosztuje jeżeli się ma "parcie w kierunku władzy " , a nie w kierunku jak natura chciała.

 • darius112

  Oceniono 20 razy 6

  Na salonach warszawki huczy od afery z molestowaniem seksualnym pewnego prezentera z pewnej stacji telewizyjnej pewnej pogodynki (mam nadzieję że Wprost wreszcie ujawni o kogo chodzi). Dla ułatwienia powiem, że prezenter ten ma na imię Kamil a stacja to ta co podaje prawdę przez całą dobę. Tutaj lemingi widać niezbicie gdzie możecie sobie wsadzić swoją konwencję, prawo polskie i europejskie. Mamy urzędy ds. równouprawnienia, zaplute Środy, Szczuki które przez 24 godziny na dobę w tej stacji trajkoczą o uprawnieniu, przemocy, że trzeba chronić, bronić i przeciwdziałać. I co? I jajco. Salon siedzi cicho i nawet nie pierdnie bo wszyscy boją się narazić stacji bo jest 'nasza' i chroni waadze.

 • genia50

  Oceniono 19 razy 17

  jak zwykle chodzi mu o Biskupow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX