Kukiz: PiS jest rewersem systemu, który stworzyła Platforma. Mamy rzeczywistość jak z "Misia"

Paweł Kukiz zapowiada, że jeśli w wyborach prezydenckich zdobędzie mniej niż 5 proc. głosów, odejdzie z polityki. Chce zwrócić państwo obywatelom i wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze. - Ministrowie w rządzie PO-PSL są wymieniani jak za czasów komuny. Ci, którzy mieli być ministrami sportu, zostają ministrami infrastruktury. Stanisław Bareja lepiej nie wymyśliłby rządów PO - mówi "Rz".
Paweł Kukiz chce zostać prezydentem, by "przywrócić podmiotowość obywatelom w Polsce i za granicą". "Dzisiaj Polska i Polacy są traktowani na świecie przedmiotowo, a nie podmiotowo. Cały czas próbuje zwrócić państwo obywatelom, a może to zrobić tylko w jeden sposób. Poprzez zmianę ordynacji wyborczej i wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych" - tłumaczy były wokalista zespołu Piersi w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Wprowadzenie JOW to od lat najważniejszy postulat Kukiza. Obietnica realizacji postulatu była nawet przyczyną krótkotrwałej współpracy z Platformą Obywatelską. Dziś muzyk nie ma złudzeń co do Platformy, której rządy bardzo nisko ocenia.

''Ministrowie w rządzie PO-PSL są wymieniani jak za czasów komuny, nie z klucza kompetencyjnego, ale partyjnego. Ci, którzy mieli być ministrami sportu, zostają ministrami infrastruktury. Ci, którzy mieli zostać ministrami sprawiedliwości, zostają ministrami obrony narodowej. Stanisław Bareja lepiej nie wymyśliłby rządów PO. W Polsce mamy rzeczywistość jak z "Misia"'' - stwierdził.

Opozycja nie jest lepsza

Ale Paweł Kukiz rozczarowany jest także opozycją. "PiS woli krzyknąć parę razy "liberum veto" i że jest fatalnie, a następnie idzie po pieniądze zabrane nam w formie przeróżnych podatków. Mam wrażenie, że oni nie chcą dojść do władzy, ale pozostać wieczną opozycją. Ona za nic nie odpowiada, ale wszystko może obiecać. Bardzo wygodna sytuacja i pomysł na życie dla dużej grupy "opozycjonistów". PiS jest rewersem systemu, który stworzyła Platforma" - ocenił w rozmowie z "Rz".

Krytykuje kandydata PiS na prezydenta. Jak stwierdził, Andrzej Duda jest "Komorowskim PiS".

Kukiz obiecuje, że jeśli w majowych wyborach zdobędzie ponad 5 proc. głosów zostanie w polityce. Zacznie budować Ruch Obywatelski, by wystartować w wyborach parlamentarnych.

Ale jeśli poparcie będzie niższe niż 5 proc. - skończy z polityką. "Wrócę do grania muzyki. Nie będę kopał się z koniem".

Więcej o:
Komentarze (33)
Kukiz: PiS jest rewersem systemu, który stworzyła Platforma. Mamy rzeczywistość jak z "Misia"
Zaloguj się
 • scythe_sharpening_stone

  0

  POPiS

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 2 razy 0

  "Najpierw jako tragedia - senator Stokłosa - potem jako komedia" - kandydat Kukiz.
  Pierwszy ewidentny drań, drugi ewidentny przygłup. Każdemu po okręgu jednomandatowy.

 • merlin1usa

  Oceniono 5 razy 1

  Z takim intelektem ,u Barei Kukiz by za Misia robił.

 • merlin1usa

  Oceniono 5 razy 1

  "Paweł Kukiz zapowiada, że jeśli w wyborach prezydenckich zdobędzie mniej niż 5 proc. głosów, odejdzie z polityki."
  NARESZCIE !!!!!!!!

 • zielona-galazka

  Oceniono 2 razy 2

  Gdzie sa k...a wszystkie wpisy?
  Gdzie jest k...a moj wpis?

 • edza4

  Oceniono 2 razy 2

  Skąd jego komentarz?myślałem że on siedzi na traktorze pod Warszawą.

 • antropoid

  Oceniono 8 razy 2

  Kukiz przestałby się wygłupiać, bo pojęcie o polityce ma naiwne, jak 6-letnie dziecko. Jemu się wydaje, że stworzyć idealne państwo, to jak naprawić zabawkę.

 • Maciej Senw

  Oceniono 6 razy 2

  Panie! Pan jesteś alkoholik i z racji tego faktu pana frustracja przekracza przeciętną w społeczeństwie. Napić się pan nie możesz, bo to krótka droga do upodlenia się i w końcu szkoda tych trzeźwych lat. Zmienić kraju również się nie da nawet za dwóch kadencji prezydenckich, bo w Polsce prezydent gó... może i kropka.. Odmówić panu nie można racjonalnego myślenia i ja osobiście większego populizmu w pana wypowiedziach nie wiedzę. Jednak na miejscu pana należy dać sobie spokój, bo przypuszczanie, że społeczeństwo jet głupie i należy mu wszystko tłumaczyć jest nie na miejscu. W naszym kraju jest jedna jedyna możliwość odsunięcia pisowsko peowskich komuchów od władzy. Należy zrobić to małą rozpierduchą i w takiej roli osobiście widziałbym pana.
  W inny sposób jest to niemożliwe gdyż z racji tego, że styropianowa banda trzyma się kurczowo władzy od lat70 ( zielone koryto było w tych czasach) maja wpływ na przepisy i ordynację wyborczą. Nigdy się nie pozbędą przywileju dawania ludowi ochłapów z wypracowanego przez naród dóbr.
  Więc jak będzie pan chciał coś rozpieprzyć na Wiejskiej to....ja bardzo chętnie;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX