Egipt wielbi Putina. Orkiestra przywitała go rosyjskim hymnem, ale chyba nie miała czasu na próby

Egipska orkiestra zaskoczyła Władimira Putina odegraniem na jego powitanie w kraju hymnu Rosji. Sami muzycy chyba też byli jednak zaskoczeni występem, bo wykonanie pozostawiało wiele do życzenia.
Władimir Putin był z oficjalną wizytą w Kairze. Przyjęto go tam z radością - jak donoszą lokalne media, w gazetach można było przeczytać nagłówki głoszące "Putin - bohater naszych czasów". Prezydent Rosji stwierdził podczas wystąpienia, że czeka na kolejną rundę rozmów pokojowych dot. Syrii, a także podpisał wstępne porozumienie w sprawie budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Egipcie.

Naszą uwagę zwróciło jednak też przywitanie, które zgotowała Putinowi egipska orkiestra. Zaskoczyła go wykonaniem rosyjskiego hymnu narodowego. Nie wiadomo, jak dużo czasu miała na przygotowanie tego występu, ale wykonanie każe sądzić, że mógł to być pomysł z ostatniej chwili. Mina Putina zdaje się potwierdzać nasze obawy.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (126)
Egipt wielbi Putina. Orkiestra przywitała go rosyjskim hymnem, ale chyba nie miała czasu na próby
Zaloguj się
 • eneasz7

  Oceniono 1 raz 1

  Syria walczy z islamistami, których zwalcza Egipt. Putin ma układ z Baszerem więc Egipt lubi Rosję. Egipt pożegnał się z demokracją za co Zachód Egipt krytykuje więc junta w Kairze kocha układ FSB-GRU-Armia na Kremlu. Kair i Moskwa upodabniają się. Putin sfałszował wybory w 2012 r. Sisi przeprowadził zamach stanu w 2013 r. Sisi boi się Tahrir bis, Putin kolorowych rewolucji.

  A propos, jak ktoś mówi "nie" kolorowej rewolucji oznacza, że czeka go "krwawa rewolucja".

 • Wieslaw Zieba

  Oceniono 1 raz 1

  Hymn dal wyraz uwielbienia Putina, jak mu zagrali to co mu chcieli przekazać. Nie trzeba brać armii Egiptu (która rządzi) za niedorobionych błaznów. Przekaz poszedł w świat i o to chodziło. Można widzieć pesymistycznie lub optymistycznie. Szklanka do polowy pusta lub do polowy pełna.

 • googleon

  Oceniono 3 razy -1

  Co było ważne tego dnia. Egipt dołączył do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Turcja rozważa tą opcję.
  Geopolityka i biznes a nie orkiestry. Żałosne dno jak zwykle w blogu GW.

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Może muzycy, w końcu Arabowie, czytali nuty od prawej a nie od lewej?
  Gdy H-ło odwiedzi Grecję, zagrają hymn na buzuki w rytmie sirtaki.

 • polsz

  Oceniono 8 razy 0

  Rosja dogaduje się z Chinami, Turcją, krajami bliskiego wschodu. Ni ważne, że Putin wywiózł z Egiptu kontrakty na kilka miliardów dolarów, GW musi coś wymyślić by Rosji dokopać. Niech będzie hymn...

 • marianzl

  Oceniono 4 razy 2

  я смотрел и думал, что карлик-педофил сейчас расплачется от обиды

 • alt.er.ego

  Oceniono 10 razy 8

  Jaki prezydent, taki hymn.

 • kilmer775

  Oceniono 8 razy 2

  Kolejna wizyta Putina i kolejny podpisany kontrakt. Jesteście pewni, że Rosja została odizolowana gospodarczo? Chyba od USA i od Polski bo kraje Unii tylko czekają aby wznowić współpracę z Rosją. A co do hymnu, to kogo to obchodzi, co i jak grała ta orkiestra...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX