"Państwo Islamskie to wirus, a my jesteśmy lekiem". Anonymous atakuje islamistów

Atak nazywany #OpISIS jest największym dotychczas. Usunięto setki kont na Twitterze i Facebooku. Grupa hakerów już wcześniej zapowiadała działania przeciwko Państwu Islamskiemu (ISIS).
- ISIS, będziemy na was polować, będziemy usuwać wasze strony, będziemy was ujawniać - mówią hakerzy w oświadczeniu, o którym pisał www.mirror.co.uk.W wyniku akcji nazwanej przez jej autorów OpISIS (operacja ISIS) usunięto koło tysiąca kont na Facebooku, Twitterze i innych portalach. Przyznała się do niej grupa Anonymous. Wszystkie usunięte konta były, jak twierdzi Anonymous, powiązane z Państwem Islamskim. Opublikowano listę usuniętych i podejrzanych stron.

Anonymus: Państwo Islamskie to nie muzułmanie

- Jesteśmy hakerami i haktywistami, szpiegami i zwykłymi ludźmi. Jesteśmy chrześcijanami, muzułmanami i żydami - mówi metaliczny głos w filmie Anonymous. - Terroryści, którzy nazywają się Państwem Islamskim, nie są muzułmanami - oskarżają hakerzy. Zapowiadają oni dalsze ataki, usuwanie kont i stron internetowych. - Nie ma dla was bezpiecznego miejsca w internecie - stwierdzono w nagraniu.Odwet za Charlie Hebdo

Hakerzy już od połowy zeszłego roku grozili internetowymi atakami przeciwko ISIS. Ich działania nasiliły się po styczniowym ataku na redakcję "Charlie Hebdo".

Portale społecznościowe i strony internetowe są ważnym obszarem działania dla Państwa Islamskiego. Wykorzystują je do propagandy i rekrutowania nowych członków. Publikują też nagrania z przeprowadzanych egzekucji (jak np. spalenie żywcem jordańskiego pilota).

Islamiści bronią się przed atakami w internecie

Państwo Islamskie stara się zabezpieczać swoje strony internetowe przed wykryciem i atakami. Używają do tego specjalnych programów i dzielą się wiedzą. Do internetowych działaczy ISIS rozsyłany był poradnik "Jak bezpiecznie twittować bez bycia wykrytym", o czym pisał portal securityaffairs.co

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (12)
"Państwo Islamskie to wirus, a my jesteśmy lekiem". Anonymous atakuje islamistów
Zaloguj się
 • adin_null_adin

  0

  "Anonimowi" okultyści kontra fanatycy religijni.

 • vaheed

  Oceniono 4 razy 4

  No, i oni coś przynajmniej robią i to skutecznie ! Takich organizacji normalnych ludzi nam potrzeba.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 14 razy 14

  Brawo Anonymous!

 • Maciej Senw

  Oceniono 23 razy 23

  Trzymać kciuki trzeba, by służby zajmujące się hakerami były cokolwiek leniwe i niekoniecznie starały się zapobiec przestępstwu:-) Ale pomysł mi się podoba, kimkolwiek jesteście powodzenia życzę:-)

 • czysty.harry

  Oceniono 24 razy 24

  Mam nadzieję że nie zabraknie im sił aby niszczyć również w ten sposób morderców z IS.Wszelkie metody są dobre

 • zocha688

  Oceniono 31 razy 31

  swietny pomysl

 • ragefox

  Oceniono 28 razy -14

  A yankesi i tak od nich kupują ropę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX