"Schetyna to nie jest Messi dyplomacji. Podaje piłkę przeciwnikowi - osłabia Polskę"

- Jeśli Grzegorz Schetyna chciał machać szabelką, to powinien to robić na boisku, a nie na trybunach. Kibiców nikt nie zaprasza do gry. Polska nie może być kibicem polityki zagranicznej - mówił w Tok FM Krzysztof Szczerski. Wg posła PiS Polska powinna pokazać, że "ma pomysł, plan". Wtedy "nie mogłaby być wykluczona" z rozmów, które prowadzą liderzy Zachodu.
PiS nie staje w obronie, atakowanego przez Rosjan, Grzegorza Schetyny. Minister stał się obiektem kpin i ataków, po wypowiedziach na temat wyzwolenia Auschwitz i pochwały pomysłu Bronisława Komorowskiego, organizacji na Westerplatte obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości sami przypuścili atak na szefa polskiej dyplomacji.

- Słyszę, że minister spraw zagranicznych trzyma kciuki za działania innych państw. To jest klasyczne zachowanie kibiców na trybunie. On mówi: do boju, do boju Angela Merkel. Sam w tej grze dotyczącej Ukrainy nie uczestniczy. A Polska nie może być kibicem polityki zagranicznej, bo to sprawa naszego bezpieczeństwa - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Krzysztof Szczerski.

Według posła PiS, i byłego wiceszefa MSZ, Polska mogłaby grać rolę kibica, gdyby problem dotyczył np. "konfliktu w Timorze Wschodnim, który jest daleko". - Ale w sprawach nas bezpośrednio dotyczących nie możemy być kibicami polityki zagranicznej.

"Schetyna nie jest Messim"

Poseł Szczerski podkreślił, że zarzuty PiS nie dotyczą przypominania faktów z historii, które nie są wygodne dla Rosjan. Zdaniem gościa TOK FM problemem jest to, że "retoryka, jaką uprawia Grzegorz Schetyna", bez "realnego planu wejścia Polski do gry o Ukrainę" powoduje, że taktyka szefa naszej dyplomacji wygląda jak "puste zaczepki".

- Krytykujemy za to, że podaje piłkę na stronę przeciwnika. Grzegorz Schetyna to nie jest Messi dyplomacji. Drybluje, drybluje i w końcu podaje piłkę przeciwnikowi. A tym osłabia Polskę. Jeśli chciał ponieść sztandary przeciwko Rosji, wymachiwać szabelką, powinien to robić na boisku, a nie na trybunach.

Mamy plan. Jesteśmy ekspertami

Zdaniem posła PiS Polska powinna aktywnie włączyć się do rozmów o Ukrainie, bo jesteśmy ekspertami od spraw naszego regionu.

- Może brak Polski jest tą brakującą cegiełką w murze. Ale jeśli sami mówimy, że kibicujemy innym, to nikt nie zadzwoni i nas nie zaprosi. Bo kibice siedzą na trybunach, a na boisku grają zawodnicy - uważa Krzysztof Szczerski.

Schetyna jak ujadający pies na amerykańskiej smyczy. Karykatura szefa polskiego MSZ w rosyjskiej telewizji>>>

Więcej o:
Komentarze (27)
"Schetyna to nie jest Messi dyplomacji. Podaje piłkę przeciwnikowi - osłabia Polskę"
Zaloguj się
 • tetradrachma

  Oceniono 1 raz -1

  Schetyna nie jest "Messim" dyplomacji !? Wolne żarty ! To nawet nie jest ..."trampkarz" takowej.

 • clash67

  Oceniono 2 razy -2

  Schetyna jest cherleaderem dla antyruskich fanatyków.
  Jakby dziś np. ogłosili, że znaleźli kamerę nie Armstronga, a Gagarina to w tv przez 24 godz. by gadali o kłamstwie rosyjskim.

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 3 razy -1

  Schetyna to nie Messi, a Zyd, ktory reprezentuje interesy zydow amerykanskich, a my Polacy jestesmy glupie hooje jak Brezniew ze na to pozwalamy.

 • rokko

  Oceniono 1 raz 1

  PiSiaki, nie spinajcie się tak, bo wam parówki popękają.

 • baby1

  Oceniono 5 razy -1

  W ostatnich latach mamy wyjątkowo słabych ministrów spraw zagranicznych. Nawet w czasach PRL-u mieliśmy naprawdę wybitnych fachowców na tych stanowiskach. Często polska dyplomacja była inicjatorem wielu ważnych spotkań i układów szczególnie na linii wschód-zachód.

 • glon4

  Oceniono 4 razy 2

  A komu mamy lansować ten pomysł skoro zostaliśmy odsunięci od " cycka ". Europa nie chce naszych pomysłów. Nie umiemy grać w jednym zespole jakim jest UE , jesteśmy indywidualistami i samolubami. My sami sobie we własnym kraju nie możemy poradzić , ale chcemy uczyć innych. Wydaje mi się iż nasze ego jest wybujałe , a wskazanym byłoby nieco pokory . Najważniejsze słuchać głosów partnerów w UE i starać się ich zrozumieć - bo to jest teraz organizm i w którym funkcjonujemy.

 • ziutka333

  Oceniono 3 razy 1

  O największy dyplomata się odezwał. Tylko to zabrzmiało jakby mysz pierdnęła

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 5 razy 3

  Kaczyński i jego przydupasy zawsze właziły w du.pe "braciom Rosjanom", teraz dzięki Schetynie mogą to już robić oficjalnie :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX