Ogórek unika mediów, ale nie internautów. Na FB apeluje: "Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie!"

Nikt chyba w tej kampanii prezydenckiej nie wzbudza takich emocji jak ona. Chodzi oczywiście o kandydatkę SLD na prezydenta - Magdalenę Ogórek. Wielu złośliwych nazywa ją "kandydatką widmo", bo unika kontaktów z mediami. Tymczasem na swoim Facebooku pisze: "Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie!".
- Czy pan jest męskimi ustami Magdaleny Ogórek? - takie pytanie 5 lutego zadano szefowi SLD Leszkowi Millerowi w programie "Jeden na jeden" w TVN 24. - Ona sama przemówi. To niebanalna kandydatka, która będzie prowadziła niebanalną kampanię wyborczą - zapowiedział Miller.

Kandydatka znikąd

Skąd w ogóle wzięło się pytanie o "męskie usta"? Od kiedy tylko SLD ogłosił, że jego kandydatką na prezydenta będzie Ogórek, wzbudza ona duże zainteresowanie mediów. I to nie tylko ze względu na jej niezaprzeczalne wdzięk i urodę. Głównym powodem jest to, że wiele osób uważa ją za "kandydatkę znikąd". Uwagę przyciąga też jej niechęć do kontaktów z prasą czy telewizją.

Podczas prezentacji Ogórek zabrakło możliwości zadawania pytań przez dziennikarzy. W mediach nie pojawiła się też żadna obszerna rozmowa z kandydatką SLD. Nasza redakcja już kilka tygodni próbuje namówić ją na wywiad - bezskutecznie. Dlatego też wokół osoby Ogórek narosło wiele wątpliwości - m.in. w kwestii jej doświadczenia politycznego, które, jak się okazało, zostało nieco podkoloryzowane przez SLD.

Jest przełom?

Ze względu na brak obecności w mediach Ogórek okrzyknięto nawet "kandydatką widmo". - Są różne metody prowadzenia kampanii wyborczej. Jedni uważają, że im więcej będą mówić i pokazywać się w mediach, tym lepiej. Inni twierdzą, że tym lepiej, im bardziej wstrzemięźliwie. Dr Ogórek wystąpi na konwencji 14 lutego - tak bronił kandydatki swojej partii Miller.

Czyżby w końcu nastąpił przełom? Dziś Ogórek napisała na swoim Facebooku. "Jestem dla Was cały czas. Zapraszam, byście pisali o każdym problemie, jaki chcecie, bym podjęła jako Prezydent. Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie! Piszcie w komentarzach do tej notatki".


Facebookowy wpis Ogórek. Fot. Facebook.com

Życzenia powodzenia i... kawa

Pod tym wpisem bardzo szybko zaczęły pojawiać się komentarze. "Kiedy wreszcie zorganizuje Pani konferencję prasową? Pani nadzwyczajna uroda wzbudza skrajne emocje wśród elektoratu, szufladkując Panią niekorzystnie: piękna, niemądra. A to pewnie nie jest prawda" - napisał jeden z internautów. Zdarzały się też propozycje wyjścia na kawę, żartobliwe komentarze w stylu "Ogórek pod żyrandolem?" czy też życzenia powodzenia.

Pojawiło się też wiele merytorycznych pytań, jak choćby dotyczących kwestii zniesienia amerykańskich wiz dla Polaków, spraw podatkowych czy relacji Kościół-media-państwo. Pytania są, ale odpowiedzi wciąż brak. Ogórek po kilku godzinach od umieszczenia wpisu nie zareagowała. Choć, faktycznie, nigdzie nie napisała, że zamierza to zrobić. Prosiła przecież jedynie o zapisywanie kwestii, którymi miałaby się zająć, kiedy będzie prezydentem...

Twitterowe dyskusje

Dyskusje dotyczące Ogórek wciąż nie cichną na Twitterze. Wanda Nowicka, posłanka niezrzeszona, napisała dziś np., że "wypowiedzi Millera na temat Ogórek są coraz bardziej kuriozalne". Miller odpowiedział: "To Pani Nowicka jest kuriozalna. Proszę zająć się swoim kandydatem".

Z kolei tweeta odnoszącego się do wcześniejszej kariery Ogórek zamieścił Konrad Piasecki:Czy Ogórek rozwieje wątpliwości na swój temat? Czy dziennikarze będę mogli w końcu zadać jej jakiekolwiek pytania? Jak zaprezentuje się kandydatka SLD? Odpowiedzi poznamy najpewniej już wkrótce. W końcu wystąpienie Ogórek już w najbliższy weekend.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (180)
Ogórek unika mediów, ale nie internautów. Na FB apeluje: "Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie!"
Zaloguj się
 • karol_mn

  0

  Dokładnie, ale to chyba nic dziwnego u tej Pani. Doświadczenie to ona musi mieć skoro sponsor w nią tak inwestuje- najpierw próba pchnięcia na aktorkę, potem próba innych karier, została już tylko polityka. To smutne...ale prawdziwe...
  W tym przypadku ona będzie tylko twarzą a tak naprawdę to kto inny tym wszystkim kręci (delikatnie rzecz ujmując)
  Współczuję podatności na manipulację tym co na nią zagłosują, bo to głos nie oddany na nią, tylko nie wiadomo na kogo. Fanatycy twierdzą, że nawet na Putina hehe. Może i tak jest kto wie ...
  Szacun dla PRowców bo w tym przypadku nieźle muszą się napracować

 • kain_brat_abla

  0

  Może nie będzie lepiej ale przyjemniej się popatrzyć.

 • belmondo1956

  0

  "Czekam na Was. Jestem dla Was." A jak będę chciał skorzystać?

 • starykot50

  0

  Warto przypomnieć sobie, co o polskiej szlachcie pisali Fryderyk II i Bismarck. Ze szlachtą już wiele wspólnego nie mamy, ale ze szlacheckimi fumami..... Ho, ho !!!! Słyszałem parokrotnie swobodne wypowiedzi pani doktor. Rozsądne, niegłupie, rozważne.... Ale TO BABA I ŁADNA ! No to bić, jak w kaczy kuper. Malutki narodek, oj, jaki malutki !!!

 • Mieczysław Bujek

  0

  Kandydatka z nikąd, co za tekst? a z kąd ma być niby? z Polski jest.A co to tylko z Platformy P.S.L. czy z PIS-u musi być?Niech Wyborcza i inni pismacy nie ustawiają wyborów.Dość partyjnych prezydentów którzy nie wiele robią żeby w tym żyło się lepiej,żeby rozwijała się nasza gospodarka i żeby nie kształcić młodych ludzi dla bogatych obcych państw. Życzę Pani Magdzie aby to spełniła jak zostanie Panią Prezydent.

 • crxiak

  Oceniono 1 raz 1

  Założę się, że p. Ogórek mimo wszystko uzyska więcej głosów w wyborach niż JKM i A. Grodzkyyy

 • papaleone

  Oceniono 1 raz 1

  Nie może nic mówić, bo obowiązuje ją tajemnica spowiedzi!
  Suchocka, też kiedyś była ładna i młoda, a sprzedała Polskę Watykanowi.

 • louisciffer

  Oceniono 2 razy 2

  Napiszę do Pani: proszę o wyjaśnienie faktu: wierząca historyk kościoła RK - coś mi tu pachnie całowaniem w fingiel i doopę purpurata i wszelkiego koloratowego tałatajstwa.

 • jan.w2

  Oceniono 1 raz 1

  Miałem nie iść na wybory prezydenckie, ale, że wyglądają na ustawione, pójdę i zagłosuje na p. Ogórek, bo przynajmniej ładna z niej kobieta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX