"Duda ma szansę wyrosnąć na lidera. Kaczyński może nie być szczęśliwy"

- Andrzej Duda ma szanse na II turę. Może mieć większe poparcie niż PiS pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego - ocenia Agata Nowakowska z "GW". Wg dziennikarki, taki scenariusz może uderzyć w prezesa PiS. - Duda ma szansę wyrosnąć na lidera - mówiła Nowakowska w TOK FM.
Według Agaty Nowakowskiej, Andrzej Duda ma szanse na dobry wynik wyborczy. Może nawet wejść do II tury wyborów prezydenckich. Zdaniem dziennikarki "Gazety Wyborczej", notowania kandydata PiS mogą wzrosnąć po sobotniej konwencji w Warszawie.

- Oceniam ją jako bardzo dobrą, choć nieuczciwą. Duda odwoływał się do emocji, a nie mówił w ogóle o sprawach, które leżą w kompetencji prezydenta. Nie usłyszeliśmy nic o polityce zagranicznej. Ukrainie, Rosji, armii. Było to coś na kształt expose premiera - oceniła w TOK FM.

Możliwa zmiana scenariusza

Nowakowska zwraca uwagę, że dobra konwencja Dudy może zmienić scenariusz kampanii wyborczej. Jak przyznała dziennikarka "GW", do tej pory uważała, że polityk PiS ma niewielkie szanse na sukces. Potwierdzają to sondaże. Według najnowszego, europoseł może liczyć na 19 proc. głosów. Na lidera sondażu - Bronisława Komorowskiego - chce głosować 53 proc.

- Spodziewałam się, że jak Duda przegra, to Jarosław Kaczyński - jak to ma w zwyczaju - powie: to wina Dudy. I może dorzuci jeszcze Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobrę, żeby zabezpieczyć się na przyszłość, by nikt w partii nie chciał odebrać mu władzy. A teraz Andrzej Duda ma szanse na II turę. Może mieć większe poparcie niż Prawo i Sprawiedliwość pod wodzą Kaczyńskiego. Ma więc szanse, by wyrosnąć na lidera w PiS - stwierdziła Nowakowska.

Potrzeba młodości

Dlatego, jak mówiła w TOK FM, oglądając sobotnią konwencję, zastanawiała się, że prezes Kaczyński "może nie być szczęśliwy".

Humoru szefa PiS nie poprawiło zapewne słynne już wystąpienie prof. Andrzeja Nowaka. Historyk sympatyzujący z Prawem i Sprawiedliwością apeluje, by Kaczyński wskazał swojego następcę. Bo "czas jest nieubłagany" i 67-letniemu politykowi trudno będzie nie tylko przekonać do siebie wyborców, ale też sprostać wymaganiom, jakie stoją przed premierem.

- Wydaje mi się, że list prof. Nowaka to początek debaty, bardzo niedobrej z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego - oceniła Agata Nowakowska.

Więcej o:
Komentarze (36)
"Duda ma szansę wyrosnąć na lidera. Kaczyński może nie być szczęśliwy"
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1 raz -1

  Czy Pani Nowakowska bierze pieniądze od Komorowskiego?
  Może kulczycki z dziennika by ją przepytał?

  Ale jedno jest pewne - "GW" dostaje duże pieniądze od ministerstwa skarbu za niepotrzebne nikomu reklamy

  wpolityce.pl/polityka/172660-zobacz-jak-rzad-tuska-pompuje-publiczne-pieniadze-w-gazete-wyborcza-tvn-i-inne-posluszne-media-szokujacy-raport-sejmowego-zespolu
  Parlamentarny zespół ds. obrony wolności słowa zwróci się do Najwyższej Izby Kontroli, a później być może do prokuratury o wyjaśnienia ws. przeznaczania publicznych pieniędzy na ogłoszenia w niektórych mediach. Zespół opublikował raport: „Wydatki KPRM i ministerstw na ogłoszenia i komunikaty w środkach masowego przekazu w latach 2008 - 2012”. Dane są porażające - do mediów z ministerstw w ciągu pięciu lat popłynęło 124 622 539 zł. Niestety, raport pokazuje dobitnie, że nie wszystkie media mogą liczyć na hojne granty z resortów.

  Gazeta Wyborcza dostała ponad połowę (51,6 proc.) wszystkich pieniędzy wydanych przez ministerstwa rządu Donalda Tuska na ogłoszenia i reklamy w dziennikach ogólnopolskich w ostatnich pięciu latach.

  W segmencie telewizji, w latach 2008-2012 najwięcej publicznych pieniędzy popłynęło do TVP, ale biorąc pod uwagę tylko rok 2012 widać inną tendencję - ministerstwa zamówiły w Grupie TVN ogłoszenia i reklamy za prawie 6,5 miliona złotych (TVP - 3,8 mln, Polsat - 3,6 mln zł).

 • jw11

  0

  Duda do budy! !!! Jeden i drugi!!

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz to na pewno wygra P.Duda na 100%

 • kor102

  Oceniono 1 raz 1

  Zatroskanie GW o los PiS i Kaczyńskiego jest tak obłudne, że nawet już nie śmieszy.
  Jeszcze powinna pojawić się Wielowieyska i oświadczyć, że podobno prezes ............
  Po słowie podobno można wymyślać już co się chce, przecież to tylko podobno.

 • kov02

  Oceniono 1 raz 1

  www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/andrzej-duda-bedzie-musial-przeprosic-romana-ciepiele/ tu macie prawdziwe oblicze tego oszczercy i takie coś śmie kandydować na prezydenta.

 • jan.58

  Oceniono 1 raz 1

  Duda ruszył w Polskę "PiSobusem"!
  arturprosty.blogspot.com/2015/02/duda-ruszy-w-polske-pisobusem.html

 • antua43

  Oceniono 14 razy -6

  DZIĘKUJEMY CI WYBORCO PO & PSL : - ZA ZRUJNOWANIE POLSKI - ZA ANALFABETĘ DO "BULU" -ZA PRACĘ DO ŚMIERCI (67). - ZA KRADZIEŻ SKŁADEK EMERYTALNYCH (OFE)-ZA BEZROBOTNYCH I BEZDOMNYCH - ZA POLSKICH EMIGRANTÓW - ZA NIE KOŃCZĄCY SIĘ CIĄG AFER -ZA DYSPOZYCYJNYCH SĘDZIÓW, PROKURATORÓW I DZIENNIKARZY - ZA MEDIA KAPIĄCE KŁAMSTWEM I MANIPULACJĄ - ZA ZNISZCZENIE KOPALŃ , STOCZNI I PRZEMYSŁU - ZA ZABRANE DZIECIŃSTWO NASZYCH DZIECI (6) -ZA FAŁSZOWANIE WYBORÓW - ZA KOLEJKI DO LEKARZY - ZA NISZCZENIE ROLNICTWA - ZA SPRZEDAŻ POLSKIEJ ZIEMI W OBCE RĘCE-ZA GMO - ZA GENDER - ZA BIEDĘ POLSKICH RODZIN - ZA PODWYŻSZANE PODATKI (VAT) -ZA OLBRZYMI DŁUG PUBLICZNY - ZA SAMOBÓJSTWA RODAKÓW MAJĄCYCH JUŻ DOSYĆ TEGO SYFU. PRZEKLINAMY WAS DO DZIESIĄTEGO POKOLENIA - ZDRAJCY !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX