54 lata temu zniknął samolot z gwiazdami piłki nożnej na pokładzie. Odnaleziono jego wrak w Andach

Zespół wspinaczkowy odnalazł w Andach wrak samolotu Douglas DC-3, który zaginął 54 lata temu. W momencie katastrofy na pokładzie były 24 osoby, w tym ośmiu piłkarzy pierwszoligowej drużyny Green Cross i trzech trenerów.
- Pod kamieniami może znajdować się spora część kadłuba - powiedział agencji AFP jeden ze wspinaczy, Leonardo Albornoz. Uczestnicy wyprawy wspinaczkowej odnaleźli też ludzkie kości, śmigło i inne szczątki samolotu. Zobaczyli je na zboczu góry w chilijskich Andach na wysokości 3200 m nad poziomem morza, około 200 km na południe od Santiago.

Dokładna lokalizacja nie została podana, by uchronić miejsce od nadmiernej ciekawości turystów. - Nie chcemy, by to miejsce zostało zbezczeszczone, a szczątki potraktowane jak zdobycze. Trzeba pamiętać, że zginęli tu ludzie, a ich rodziny zasługują na szacunek - dodał Albornoz.Samolot Douglas DC-3 rozbił się 3 kwietnia 1961 r. Na pokładzie były 24 osoby. Ośmiu piłkarzy pierwszoligowej drużyny Green Cross i ich trzech trenerów, w tym Arnaldo Vasquez, wracali do Santiago z meczu w Osorno na południu Chile. Jednym z najbardziej znanych piłkarzy, który zginął w tej katastrofie, był Eliseo Mourino.

To argentyński piłkarz, który wiele razy przyczynił się do zwycięstwa swojego klubu w mistrzostwach Argentyny. Pod koniec kariery, w 1961 roku, przeniósł się do Chile, gdzie grał gdzie grał w Green Cross Santiago. Kilka miesięcy później, na wieść o jego śmierci, zarówno Chile jak i Argentyna ogłosiły żałobę.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (41)
54 lata temu zniknął samolot z gwiazdami piłki nożnej na pokładzie. Odnaleziono jego wrak w Andach
Zaloguj się
 • pawelalex15

  0

  q.gs/8891021/article-satellite-will-fall-on-poland
  polecam też to...

 • spontan1980

  Oceniono 2 razy 2

  tu macie film o tej słynnej katastrofie www.youtube.com/watch?v=WErPXMIYBb8

 • pawel.lewski

  Oceniono 1 raz -1

  "...przeniósł się do Chile, gdzie grał gdzie grał w Green Cross Santiago. "
  Mam wrażenie, że grał w Baden Baden.

 • martinez027

  Oceniono 11 razy -5

  0:32-słychać strzały!!!

 • wilem07

  Oceniono 13 razy -5

  zgineli smiercia meczensjka jak nasz wodz

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 59 razy 27

  Na tej wysokosci nie rosna brzozy. Wiec to NIE jest "ta słynna katastrofa"...

 • jusekp

  Oceniono 52 razy 38

  "...ludzkie kości, (...) i inne szczątki samolotu"

 • radosny_franciszek

  Oceniono 91 razy 77

  Jeśli chodzi o " słynną " katastrofę w Andach to chyba nie ta. Ta , o której nakręcono m.in film fabularny wydarzyła się na początku lat 70-tych i brali w niej udział zawodnicy rugby

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX