Abp Hoser: Czy przyjęcie konwencji antyprzemocowej jest suwerenną decyzją? Może chodzi o obietnicę dotacji dla Polski?

Abp Henryk Hoser nie ma wątpliwości: zgoda Sejmu na ratyfikację konwencji antyprzemocowej to "zatwierdzenie ideologii gender". Wg hierarchy, ratyfikując dokument, "zgadzamy się na tworzenie instytucji nadzorujących i kontrolujących implementację tej ideologii genderowej, która jest wielkim projektem politycznym o zasięgu ogólnoświatowym".
Według abp. Henryka Hosera antyprzemocowa konwencja Rady Europy "nie rozwiąże żadnych problemów związanych z przemocą". Bo jak przekonuje biskup warszawsko-praski, w dokumencie, na którego ratyfikację zgodę wydał Sejm, nie ma nic o zwalczaniu przyczyn przemocy wobec kobiet.

"Jedyną nowością jest wprowadzenie do polskiej legislacji pojęcia płci kulturowej, która dominuje nad płcią biologiczną. Jest to też ukonstytuowanie pewnych wspólnot seksualnych. To jest nowość, a reszta to opakowanie" - ocenił arcybiskup w "Rzeczpospolitej" i podkreślił, że zgoda na ratyfikację to de facto "zatwierdzenie ideologii gender".

Arcybiskup Hoser sugeruje, że sprawa ma drugie dno. Jak stwierdził, zastanawia się, czy przyjęcie konwencji RE "jest naszą suwerenną decyzją".

"Czy przypadkiem jej ratyfikacja nie jest związana z obietnicą jakichś dotacji, które nasz kraj mógłby otrzymać. Moje obawy są uzasadnione, bo coś takiego obserwowałem w krajach afrykańskich. W zamian za dotacje wymuszono na nich przyjęcie pewnych rozwiązań prawnych dotyczących na przykład antykoncepcji czy aborcji" - powiedział hierarcha w rozmowie z "Rz".

Za ratyfikacją konwencji antyprzemocowej głosowało w piątek w Sejmie 254 posłów z PO, SLD, TR i PSL. Przeciwko była cała prawicowa opozycja, większość PSL oraz troje posłów PO.

"Uznajemy decyzję w sprawie ratyfikacji za niezaistniałą" - ogłasza w imieniu PiS poseł Krzysztof Szczerski>>>

Więcej o:
Komentarze (99)
Abp Hoser: Czy przyjęcie konwencji antyprzemocowej jest suwerenną decyzją? Może chodzi o obietnicę dotacji dla Polski?
Zaloguj się
 • Tomasz Grzebiński

  0

  czy dotowanie KK z budżetu państwa jest suwerenną decyzją? Czy może chodzi o kupienie sobie poparcia z ambon?

 • bodora73

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Hoser, czy przypadkiem nie jestescie, Pan i pańscy koledzy po fachu, opętani seksem i pieniędzmi. Przeciez wy o niczym innym nie potraficie mowic. Niestety!

 • acer59

  Oceniono 1 raz 1

  Oczywiście ten czarny katabas pie...li farmazony , jak zawsze gdy czarnym złodziejom coś nie na rękę. Ale triumf zdrowego rozsądku Polaków nad pierdami sukienkowych jest PRZEDWCZESNY -- katabasy dopną swego i ta konwencja zostanie UWALONA. Jak ? Ano tak - klęcznikowy prezio Bul wprawdzie ją podpisze (w obawie przed gniewem ludu) , ale- żeby udobruchać czarny epidiaskopat - skieruje ją do Tryb. Konst. , a tam katolskie taliby typu Rzepliński już będą wiedziały co z tym "diabelstwem" zrobić. Jeśli komuś się wydaje że w Polsce prawo stanowi Sejm RP , to się grubo myli - prawo stanowi skatolały do cna , pier...ony trybunał konstytucyjny , strażnik interesów katolskich pasibrzuchów w Rzeczypospolitej , a sformowany przez PO-PISdzielskich katotalibów. Nic , co wbrew woli czarnej mafii , w tej instytucji NIE przejdzie. No , a teraz przyjmuję zakłady że TAK właśnie skończy się przygoda z tą konwencją , niestety. Amen.

 • wuem43

  Oceniono 2 razy 2

  Ten cynik w purpurach wolałby pręgierze, stosy i nahajkę zamiast brewiarza.

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 2 razy 2

  cytat:...Może chodzi o obietnicę dotacji dla Polski?...
  Jest na to rada - niech Kosciol Katolicki (odmiana polska)przebije ich wysokoscia dotacji....i po krzyku panowie "Suki....enkowi"...

 • plautilla

  Oceniono 6 razy -2

  Abp ma całkowitą rację. Dobrze wyczuł lub miał informacje. Niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung podał, że w minionym tygodniu Kopacz dostała 20 miliardów pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Czy tak wymusili tę genderową konwencję na Kopacz ? Jakie biesy i korupcja za tym stoją w Polsce, skoro ani Niemcy, ani Wlk.Brytania nie ratyfikowały tej skrajnie genderowej konwencji ,choć formalnie popierają lgbt !

 • kov02

  Oceniono 7 razy 3

  Won czarna zaraza do Watykanu,oczyścić społeczeństwo od pasożytów.

 • stan-1

  Oceniono 6 razy 4

  Gwiazdo ty moja, lepiej się nie odzywaj

  "lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"
  Mark Twain .

 • fernando51

  Oceniono 8 razy 4

  Sugestie Hosera sugerują, że ten pan jest dotknięty paranoją. Najlepiej byłoby gdyby ten pan znalazł wreszcie cichą przystań w specjalnym miejscu odosobnienia i dał spokój ludzio wierzącym w boga a nie w episkopat i jego średniowieczne poglądy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX