"Liczyliśmy na niektórych posłów. Zawiedliśmy się". Błyskawiczna reakcja Kościoła na przyjęcie konwencji antyprzemocowej

- Nie rozumiem postaw wielu posłów, co do których wydawało mi się, że moglibyśmy na nich liczyć. Okazało się, że zawiedliśmy się - komentował ratyfikację konwencji antyprzemocowej rzecznik KEP ks. Józef Kloch.
- Nasz parlament zachowuje się jak firma, pracująca na akord, która ma do wykonania na czas zamówione dzieło. Nie było żadnej narady, nie było żadnej szerokiej debaty, została zignorowana krytyczna opinia licznych środowisk. Nie było dyskusji, za to jest wykonanie "planu". Parlament nie jest już miejscem debaty, narady, refleksji - komentował pracę Sejmu, zaraz po ratyfikowaniu konwencji antyprzemocowej, łomżyński biskup-senior Stanisław Stefanek. - Filozofia, zawarta w przegłosowanej dziś przez Sejm Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej przekształca społeczeństwo w "obóz" - kontynuował.

Kościół ogłasza kres cywilizacji

- To jest naruszenie podstawowych zasad cywilizacyjnych - ubolewa rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch. - Nie rozumiem postaw wielu posłów, co do których wydawało mi się, że moglibyśmy na nich liczyć. Okazało się, że zawiedliśmy się - komentował. ks. Kloch stwierdził, że posłowie zignorowali zdanie Episkopatu Polski, ale również Watykanu.

- W tej Konwencji rodzina została pokazana jako miejsce patologii i przemocy. I wskazuje się też, że zabezpieczenie człowieka przed przemocą ma zależeć nie od serc konkretnych ludzi, które są wrażliwe i które, począwszy od matki, troszczą się o człowieka, więc trzeba je kształtować i wychowywać - opowiadał o znaczeniu dokumentu, bp Stefanek.

Konwencja

Sejm RP przyjął dziś ustawę o ratyfikacji Konwencji Rady Europy. Ma ona zapobiegać i zwalczać przemocy wobec kobiet i przemoc domową. Jej uchwalenie nie oznacza jeszcze ratyfikowania konwencji, ale upoważnia do tego prezydenta RP. Za konwencją opowiedziało się 254, przeciw - było 175, 8 wstrzymało się od głosu.Więcej o:
Komentarze (79)
"Liczyliśmy na niektórych posłów. Zawiedliśmy się". Błyskawiczna reakcja Kościoła na przyjęcie konwencji antyprzemocowej
Zaloguj się
 • taciakje

  0

  'Kościół" zawiódł się na niektórych posłach jak i na wielu wiernych, bo "kościół" ( piszę w cudzysłowie bo chodzi mi nie o kościół Chrystusowy ale o tzw. kościół hierarchiczny a jedno z drugim wiele wspólnego nie ma) nie zna problemów swoich owieczek. Jest od nich z daleka. Jest jak PZPR. Teoretycznie reprezentowała masy pracujące miast i wsi ale tak jak Krk nie znała ich problemów i tych mas dla swego istnienia nie potrzebowała. "Kościół" praktycznie też już wiernych nie potrzebuje jako że utrzymywany z ich podatków ( jak i z innowierców i niewierzących ) rząd obdarował " kościół " gigantycznym majątkiem i umożliwił mu niezwykle intratne interesy. Co nie znaczy że pogardzi dodatkowym groszem od w/w.

 • evergreen111

  0

  Do Czarnej Mafii, zwanej także Episkopatem - zakazujcie sobie co tylko chcecie wyznawcom swej religii (jednej z wielu na świecie!). ALE ODWALCIE SIĘ OD NARZUCANIA SWOICH ZASAD TYM, KTÓRYM WASZ BÓG I WASZA RELIGIA WISI JAKO KITU NA AGRAFCE!

 • pucha-tek

  Oceniono 2 razy 2

  I bardzo dobrze ,,Średniowiecze" skończyło się jakiś czas temu. Kobieta to nie tylko gosposia księdza dobrodzieja i służebnica pańska.
  A czy pan Niesiołowski będzie Stefan czy Stefania, to jego prywatna sprawa i pani ,,Klempie" nic do tego!

 • belmondo1956

  Oceniono 1 raz 1

  "Nie rozumiem postaw wielu posłów, co do których wydawało mi się, że moglibyśmy na nich liczyć. Okazało się, że zawiedliśmy się".
  Nie rozumiem postaw wielu hierarchów kościoła, co do których wydawało mi się, że moglibyśmy na nich liczyć. Okazało się, że zawiedliśmy się.
  Tak można długo, tylko co nas obchodzi zdanie tych czarnych.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 4 razy -4

  Polska ma teraz obowiązek głosować na takiego Prezydenta, który nie ratyfikuje tej zbrodniczej ustawy, gwarantującej rozpad moralny kraju ... albo co najmniej miliardy więcej na więzienia i wypadki samochodowe! Ks. Kloch ma rację, "nie było wystarczającej debaty"! Ja tam byłem potrzebny, by nauczyć tych feministów i tych ateistów odrobiny prawdy!

 • drasyr

  Oceniono 5 razy 5

  Bardzo się cieszę z merytorycznego podejścia do sprawy większości posłów, kler niech pilnuje swoich spraw i ewangelizacji a nie ciągle wtrącają się do spraw publicznych

 • 123jna

  Oceniono 4 razy 4

  Z cywilizacja to polski Kosciol nie ma wiele wspolnego. Z ciemnogrodem - wszystko. Nawet Wasze pochodzenie jest ciemnogrodzkie. Cywilizacja pochodzi od slowa civitas, mieszczanin, obywatel. Nie od wsi jak Wasza mentalnosci i pochodzenie ksiezy. Nic Panowie o cywilizacji nie wiecie.

 • grastep02

  Oceniono 6 razy 6

  Jak dlugo jeszcze Polacy będą wysłuchiwali BEŁKOTU p. Kempy. Każde Jej wystąpienie to kompromitacja,to jad sączony na tych co głoszą inne zdania. Najwyższy czas,aby ta coraz "mądrzejsza" i coraz PULCHNIEJSZA kobiecina PRZESTAŁA zasiadać w ławach poselskich.Zasady Prowadzenia Konwersacji, OWA PANI ,powinna poznać - na naukę nigdy nie jest za późno! Poznanie tych zasad ,przyda się --nawet ---p. Kempie u cioci na imieninach.

 • pablobodek

  Oceniono 2 razy 2

  Chciałbym nieskromnie zwrócić uwagę Rodaków, że tzw. Kościół to Polacy katolicy, a nie urzędnicy obcego państwa czyli biskupi. Czy ktoś pytał o zdanie Polaków katolików? W sondzie GW Polacy w 76% popierają konwencję!
  Sekta Krk może stanowić prawa u siebie, w Watykanie, a do swoich owiec może przemawiać w kościołach. Nie macie prawa, biskupi, w...ać się w prawo Państwa Polskiego!
  Żądam zerwania konkordatu!
  Domagam się usunięcia indoktrynacji sekty katolickiej ze żłobków (tak, tam już też są!), przedszkoli i szkół.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX