Senator PO o konwencji antyprzemocowej: Przesyt doktrynalny. Będę przeciw

"Przesyt doktrynalny skłania mnie do opowiedzenia się przeciwko konwencji o przeciwdziałaniu przemocy" - mówi "Rzeczpospolitej" Jan Rulewski, senator PO. Ustawa o ratyfikacji konwencji antyprzemocowej właśnie z dużym trudem wyszła z komisji sejmowych. Niebawem może trafić do Senatu.
Jan Rulewski, były opozycjonista i senator PO, przejście Michała Kamińskiego i Jana Tomaszewskiego do jego partii nazywa "niemoralnym". "Transfery polityczne powinny być zakazane w roku wyborczym" - podkreśla polityk w "Rzeczpospolitej".

Senator nazywa Tomaszewskiego "politycznym janosikiem", ale po chwili dodaje, że lubi go i "nie wyklucza", że były sportowiec wzmocni PO. Co innego Kamiński. "Człowiek, który wcześniej był prawą ręką Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Kaczyńskiego, zażarcie atakował Donalda Tuska i PO, dzisiaj ma być częścią naszego środowiska?" - dziwił się. "Kamiński bardziej zaszkodzi Platformie, niż pomoże" - dodaje. Rulewski podkreśla też, że "nie wyobraża sobie" wejścia do Platformy Romana Giertycha czy Kazimierza Marcinkiewicza.

"Tematy światopoglądowe nie są w PO omówione"

Co ciekawe, opinie te nie padają od członka liberalnego skrzydła PO. Wręcz przeciwnie. Rulewski zaznacza, że trudno mu poprzeć konwencję antyprzemocową, która, jeśli przegłosuje ją Sejm, niebawem powinna trafić do Senatu. Polityk przyznaje, że w pierwszym odruchu byłby za, bo opowiada się przeciwko przemocy, ale dostrzega poważne problemy. "Przesyt doktrynalny skłania mnie do opowiedzenia się przeciwko niej" - mówi senator.

Polityk zaznacza też, że będzie się "przeciwstawiał" ustawie o związkach partnerskich. "Tematy światopoglądowe nie są dostatecznie wyjaśnione i omówione w PO" - podkreśla.

Cała rozmowa w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (20)
Senator PO o konwencji antyprzemocowej: Przesyt doktrynalny. Będę przeciw
Zaloguj się
 • 123jna

  0

  Co ten czlowiek robi w PO, jego miejsce jest dzis w PiS-ie. Nie chca go? Prezio sie go boi?

 • witeral

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem, o co kruszą kopie zwolennicy i przeciwnicy tej nieszczęsnej konwencji. Na czym ma polegać jej rola? Czy w starej europejskiej kulturze zawierają się nakazy - a przynajmniej przyzwolenia - na stosowanie przemocy wobec kogokolwiek? Jeśli nie, to nie umiem dostrzec w jej podpisaniu "postępu cywilizacyjnego", a jeśli tak, to... kogo powstrzymają jakiekolwiek przepisy zabraniające przemocy? Kodeksy: rodzinny, cywilny i karny puchną od paragrafów zawierających przeróżne regulacje w tym zakresie, a sądy nie nadążają z orzekaniem, by nie wspominać o egzekwowaniu orzeczeń.
  Czy podpisanie konwencji powstrzyma rozjuszonego bandytę przed atakiem? Czy ośmieli ofiarę przemocy do szukania ratunku, jeżeli dziś - mimo pełnego prawa do ochrony - nie chce i nie potrafi z niego korzystać?
  A może "cudowne rozmnożenie" płci jest wyrazem postępu cywilizacyjnego? (Co to takiego: "płeć kulturowa"? Czyżby rolę matki-rodzicielki mógł przejąć ojciec, a jego zastąpi inseminator?) Ciekawy jestem czy w związkach homoseksualnych wymagane będzie określenie "płci kulturowej", by mógł on jakoś funkcjonować?
  Wątpliwości jest "od groma" ale szkoda czasu na ich wyszczególnianie. To wszystko kojarzy mi się z przepisami o prostowaniu ogórków i... bananow. Faktem jest, że starą Europę dopadło starcze zdziecinnienie.

 • drasyr

  Oceniono 2 razy 0

  Senator Rulewski "płaczek" nie rozumie sformułowań prawnych i założenia konwencji. Nie oddam swego głosu na niego już choćby z racji popierania odszkodowania za poniesione krzywdy w PRL, za które my wszyscy musimy ponosić koszta z naszych podatków.

 • fidelis192

  Oceniono 5 razy -3

  Myślicie, że ludzi lewicy obchodzi przemoc w rodzinie, albo dobro kobiet? Ta konwencja jest niczym innym jak próbą przepchania dewiacyjnej ideologii gender. Ludzie lewicy mają dobro najbiedniejszych i pokrzywdzonych na ustach, ale czy widzieliście jakiegoś socjalistę w jadłodajni karmiącego bezdomnych, albo a hospicjum, albo w domach dziecka? Socjalizm to nic więcej jak czysty populizm.
  www.youtube.com/watch?v=WjighsDPiIU

 • drozd215

  Oceniono 3 razy -1

  Myśli się zmieniają, ale zdjęcie zrobione na mędrca to samo.
  Tak zrobili z Kidawą, z Bronkiem... sami mędrcy.
  Czas zrobić podobne zdjęcie Tomaszewskiemu.

 • jankbh

  Oceniono 16 razy 14

  Nikt nie zwróci uwagi na to, czy w treści konwencji jest przerost doktrynalny, zapamiętane zostanie, że pan Rulewski mógł wprowadzić Polskę do grona cywilizowanych krajów, ale nie chciał.

 • katolik_polski1

  Oceniono 13 razy -3

  Ta ustawa za bardzo wkracza w podstawowa komorke spoleczna ,
  jaka jest rodzina .
  Dasz klapsa dzieciakowi i odbiora ci go do domu dziecka .
  Co bedzie z rodzinami Swiadkow Jechowy czy Zielonoswiatkowcow ,
  ktorzy indoktrynuja dzieci ,byc moze bez ich woli .
  Prawo na przemoc w rodzinie istnieje od dawna .
  Kobiety tez na tyle zmadrzaly ,ze wiedza co zrobic ,
  kiedy maz uzywa przemocy .

 • antekpociecha

  Oceniono 18 razy 16

  Kolejny przykład że senat jest nie tylko zbędny ale wręcz szkodliwy pomijam fakt że strasznie kosztowny.
  Ten pan w wolnym tłumaczeniu mówi że zrobi na złość i zagłosuje przeciw
  Mam nadzieję że wyborcy którzy na niego głosowali nie powiedzą że pada deszcz gdy ten pan pluje im w twarz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX