Zagramy w Lotto przez internet jeszcze w tym roku? Komisja sejmowa przyspieszy nowelizację

Nowelizacja ustawy hazardowej, która umożliwi grę w Lotto przez internet, może wejść w życie jeszcze w tym roku - dowiedział się portal Biztok.pl. Totalizator Sportowy jest już gotowy na wprowadzenie zakładów on-line - czeka tylko na zmianę prawa.
Projekt nowelizacji ustawy hazardowej trafił do Sejmu w czerwcu ubiegłego roku. Następnie musiał zostać sprawdzony przez Komisję Europejską pod kątem zgodności z prawem UE. W Brukseli orzeczono, że można go wdrożyć. Wiceminister finansów w rozmowie z portalem Biztok.pl powiedział, że prace nad projektem będą przyspieszone i mają się zakończyć w tej kadencji, co umożliwiłoby grę przez internet jeszcze w tym roku.

Nad projektem ma czuwać szef sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś. To on ma dopilnować szybkiej pracy nad nowelizacją.

Totalizator jest już gotowy

Totalizator Sportowy jest z kolei przygotowany na prowadzenie gier przez internet. - Jesteśmy gotowi zarówno w zakresie technologicznym, czyli odpowiednich aplikacji internetowych, które będą zastosowane na stronie lotto.pl, jak i zabezpieczeń związanych z zastosowaniem zapisów ustawy, czyli ograniczenie możliwości grania osobom niepełnoletnim czy też osobom, które wykazują uzależnienie - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl Bogdan Markiewicz z Totalizatora Sportowego. Przypomniał, że taki obowiązek mają też pracownicy tradycyjnych kolektur.

Gracze korzystający z internetu będą weryfikowani pod kątem wieku na różne sposoby. - Jest bardzo dużo dostępnych metod. Przede wszystkim każdy gracz, który będzie chciał skorzystać z gry przez internet, będzie musiał potwierdzić swoją tożsamość, czyli zarejestrować się i posiadać profil w naszym systemie - wyjaśnił, dodając, że wiek będzie można sprawdzić chociażby przy płatności za grę. - Ta będzie musiała być dokonywana chociażby za pomocą karty kredytowej lub płatniczej, co pozwala zweryfikować danego gracza - powiedział Markiewicz.

Totalizator Sportowy myśli też o umożliwieniu gry przy użyciu telefonu. Posłuży do tego istniejąca już aplikacja Lotto. - Dzisiaj nasza aplikacja służy graczom do sprawdzania wyników gier, wyszukiwania najbliższej kolektury, sprawdzania statystyk wygranych itp. Ma więc charakter informacyjny, ale równie szybko i łatwo będzie mogła się zmienić w aplikację, która będzie pozwalała na zakup losów - zapewnia Markiewicz.

Najnowsze wyniki Lotto sprawdzisz na lotto.gazeta.pl.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (17)
Zagramy w Lotto przez internet jeszcze w tym roku? Komisja sejmowa przyspieszy nowelizację
Zaloguj się
 • watashi79

  Oceniono 4 razy 2

  panie Bogdanie Markiewicz z Totalizatora Sportowego: żeby mieć kartę debetową wcale nie trzeba mieć skończonych 18 lat. te czasu już dawno minęły. teraz większość banków oferuje konta i karty dla młodzieży. wieku posiadacza karty nie sposób zweryfikować, bo takich danych banki nie udostępniają.

 • bezkasy

  Oceniono 9 razy 5

  ile razy Bolek wygra?

 • rabingoldblatt

  Oceniono 31 razy 25

  HAZARD JEST ZŁY.

  POKER JEST ZŁY.

  GRANIE W POKERA PRZEZ INTERNET JEST ZŁE.

  Chyba, że to hazard państwowy z którego zysków jest wypłacana pensja ministra Kapicy.

  WTEDY TO JEST DOBRY HAZARD.

  Szopka i cyrk. Sienkiewicz junior miał więcej racji w swoich wypowiedziach niz mu się zdawało.

 • delivered

  Oceniono 7 razy 5

  Polska jak zwykle dekady cale za sąsiadami z zachodu, ale znajac polska rzeczywistosc to pewnie bedzie trzeba wyslac papierowe podanie o mozliwosc gry online.

 • dziadekjam

  Oceniono 58 razy 0

  Może najpierw losowania będą bardziej transparentne i wiarygodne, bo nie ma żadnej pewności, że odbywają się w czasie rzeczywistym. Anonimowa "komisja" siedząca w cieniu w niczym tego losowania nie uwiarygodnia, a "tajni" zwycięzcy też sprawy nie rozjaśniają.

 • antekpociecha

  Oceniono 50 razy 12

  Tylko dlaczego nadal lotek ma monopol na gry losowe w innych krajach UE niema takich monopolistów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX