Szydło: Bóg mnie uchronił przed PO. Platforma o mnie zabiegała

Beata Szydło w rozmowie z Radiem RDC stwierdziła, że jakiś czas temu Platforma Obywatelska zabiegała o jej członkostwo w szeregach partii. - Dzisiaj mogę powiedzieć: Pan Bóg mnie uchronił. Nie dokonałam tego najgorszego kroku w moim życiu - mówi wiceprezes PiS.
Premier Ewa Kopacz poinformowała wczoraj o przejściu w szeregi Platformy Obywatelskiej byłego polityka PiS Jana Tomaszewskiego. Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, zasugerowała w rozmowie z radiem RDC, że w czasach koalicji PO-PiS Platforma również jej proponowała przejście do partii.

- Ja już mam to za sobą - stwierdziła. - Krąży legenda, która trochę jest prawdziwa, że kiedy były czasy koalicji PO-PiS, Platforma zabiegała o to, bym była w ich szeregach. Nic z tego nie wyszło - wyjaśniła. - A dzisiaj mogę powiedzieć: Pan Bóg mnie uchronił. Nie dokonałam tego najgorszego kroku w moim życiu. Jestem w PiS i bardzo się z tego cieszę - zaznaczyła posłanka.

Kamiński nie kieruje się sympatią dla PO

Premier ogłosiła też, że Michał Kamiński, były poseł PiS i rzecznik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, od zeszłego roku w PO, zostanie sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera i obejmie nadzór nad Centrum Informacyjnym Rządu. Według Szydło Kamiński nie kieruje się sympatią dla PO, lecz wyłącznie chęcią kontynuowania kariery politycznej. - Jeśli za kilkanaście lat jakiś poważny historyk zajmie się historią polskiej polityki lat 2000, to sporą część, a na pewno jeden rozdział, poświęci Michałowi Kamińskiemu - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (273)
Szydło: Bóg mnie uchronił przed PO. Platforma o mnie zabiegała
Zaloguj się
 • wojren1111

  0

  Mamy już jednego geniusza (politycznego), a teraz doszedł nam "cichaczem" drugi, "zarządczy" (no a na dodatek to kobieta). Bóg ją uchronił od PO, a kto nas uchroni od tych tych dwóch geniuszy z PIS-u ?!. Zapomniałem dodać, że od trzeciego to już chyba nas nic nie uchroni, bo Elekt Duda (też geniusz - trzeci z kolei z PIS-u), zostanie za "parę" dni, na pięć lat "ojcem" naszego narodu (ten od "in vitro", "wolnych związków" oraz wybitny specjalista od prokreacji w Rodzinie). Za jakie grzechy tyle geniuszy na raz ?!.

 • simonh

  Oceniono 1 raz 1

  Żałosna jest ta arcymiernota ! jako typowy czlonek sekty XIX w. wyznawcow prezia koniecznie musi sie dowartosciowac. A kim ty jesteś sieroto i na czym sie znasz oprocz włazeniu bez wazelinki swemu wodzusiowi sekty

 • ewski

  Oceniono 4 razy 4

  NIGDY nie było koalicji pis-po

 • zyks

  Oceniono 5 razy 5

  O! Bóg Panią ochronił, gratuluję serdecznie :-) A kto Panią ochronił przed rozumem? Ta sama osoba?

 • tryndyrynda

  Oceniono 6 razy 2

  PO powinna w podzięce pielgrzymować na kolanach do Jasnej Góry. Własnych (epitet do wyboru) mają na pęczki.

 • spokojny102

  Oceniono 5 razy 5

  Bog mnie uchronil przed,po chroni mnie i mojej wrednosci Allah.

 • mikroolbrzym

  Oceniono 4 razy 4

  No każdy chciałby mieć w szeregach taka gwiazdę! Dobrze, że nie naciskali bo jeszcze by się pani Szydło rzuciła do rzeki, jak ta, co Niemca nie chciała...

 • antykle

  Oceniono 4 razy 4

  buk to ciebie opuścił kobieto!

 • 2jan5

  Oceniono 3 razy 3

  Jak się żyje w wirtualnym świecie to trudno odróżnić nocne zwidy od świata realnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX