Król Jordanii usiadł za sterami samolotu i... osobiście bombarduje Państwo Islamskie (AKTUALIZACJA)

Król Jordanii Abdullah II wziął udział w bombardowaniach wymierzonych w Państwo Islamskie. Abdullah II jest pilotem wojskowym i nie chciał siedzieć z założonymi rękami. Strona jordańska rzekomo potwierdziła już jego udział w akcji przeciwko terrorystom.
Aktualizacja: Rzecznik jordańskiego rządu zdementował pogłoski o tym, jakoby król Jordanii Abdullah II wziął udział w bombardowaniach wymierzonych w Państwo Islamskie. - Pogłoski o tym, że król Abdullah II osobiście bombardował obiekty Państwa Islamskiego, są bezpodstawne - powiedział rzecznik Mohammed al-Momani.

Król podjął decyzję o osobistym zaangażowaniu w walki przeciwko dżihadystom z IS po tym, jak spalili oni żywcem jordańskiego pilota Maatha al-Kassasbę - podaje portal BeforeItsNews.com. - Problem? Tylko, jeśli zabraknie nam paliwa i kul - miał powiedzieć Abdullah II.Abdullah II już uczestniczył w nalocie. Zginął w nim "Książę Niniwy"

- Walczymy w tej wojnie, aby chronić naszą wiarę, wartości oraz podstawowe zasady humanitaryzmu. Wojna przeciwko IS się nie kończy. Będziemy nieugięci. Będziemy bombardować pozycje terrorystów. Zastaniemy ich w ich domach - powiedział król Abdullah. Jego słowa cytuje Shoebat.com.

Media informują, że król uczestniczył w nalocie, w którym zginęło 55 dżihadystów, w tym jeden z ich głównodowodzących, znany jako "książę Niniwy".

Egzekucja jordańskiego pilota

Wcześniej, w poniedziałek nad ranem, kilka godzin po upublicznieniu materiału wideo z zamordowaniem jordańskiego pilota, w Jordanii powieszono dwie osoby skazane na śmierć za działalność terrorystyczną. Byli to schwytana przy nieudanej próbie dokonania samobójczego zamachu bombowego Irakijka Sadżida al-Riszawi i wyższy funkcjonariusz Al-Kaidy Zijad Karboli. Państwo Islamskie domagało się początkowo uwolnienia Riszawi w zamian za darowanie życia japońskiemu dziennikarzowi Kenji Goto, ale w sobotę umieściło w internecie materiał wideo ukazujący ucięcie mu głowy.

24 grudnia jordański pilot Maatha al-Kasaesbeh katapultował się ze swego myśliwca F-16, który rozbił się w trakcie ataku na pozycje dżihadystów w sąsiadującej z Turcją syryjskiej prowincji Rakka. Był to pierwszy przypadek wzięcia do niewoli pilota uczestniczącego w prowadzonej na terenie Iraku i Syrii pod kierownictwem USA koalicyjnej kampanii lotniczej przeciwko Państwu Islamskiemu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (283)
Król Jordanii usiadł za sterami samolotu i... osobiście bombarduje Państwo Islamskie (AKTUALIZACJA)
Zaloguj się
 • steq1

  0

  odważniejszy niż całe Nato. Brawo tak niech wasza wyskokośc trzyma i powodzenia w zabijaniu islamistów

 • biesczad1

  Oceniono 2 razy 2

  JESTEM JORDAŃCZYKIEM!!!...

 • Szymon Owczarek

  Oceniono 3 razy 3

  OD wielu lat Król i jego piękna żona pokazują światu, że kultura arabska żyje w symbiozie z kulturą zachodu. Bravo

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 6

  Facet z jajami. Taki tchórzliwy prezesik, otoczony ochroniarzami tylko pokwakuje.

 • true_lysander

  Oceniono 4 razy 2

  Kolejny pilot któremu uszkodzą myśliwiec wykona manewr znany z II WS i wpakuje się dymiącym myśliwcem prosto w d.. strzelających o ile będzie miał na to szansę, zabijając przy okazji tylu tych islamskich troglodytów, ilu tylko się da.

 • Tomek Laszczyk

  Oceniono 4 razy 0

  Jaki on to znowu Arab Abudllah?! Przecież na zdjęciu widać, że to typowy biały europejczyk.. Jak dla mnie on nic nie ma w sobie z typowego Abduallaha. :D

 • debilnypemieltucek

  Oceniono 4 razy 2

  wyslac kopaczke to ona tak przekopie - is -ze nawet sladu poniej nie zostanie

 • astronombosy

  Oceniono 5 razy 3

  Dlaczego ONZ milczy w sprawie tych gnid z "panstwa islamskiego"??? Dlaczego cywilizowany świat nie wyśle tam swoich wojsk i nie wyplewi tych chwastów??? Źądamy tego!!!

 • gongal

  Oceniono 6 razy -6

  Wow, jednak ta cala "wolnosc" nie pomogla polaczkom w zaprzestaniu choloniecia propagandy na najwyzszym poziomie ;]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX