Wróbel naśmiewa się z Tomaszewskiego: Hołd lenny. Dobrze, że uczymy, jak wygląda średniowiecze

- Jeśli chodzi o Janka, od długiego czasu był enfant terrible klubu, w którym się znalazł - tłumaczył w Poranku Radia TOK FM Andrzej Halicki, minister administracji, przystąpienie byłego posła PiS do PO. Jan Wróbel naigrywał się z Tomaszewskiego, który chwalił premier Kopacz. - To mi przypominało hołd lenny - mówił.
Gościem Jana Wróbla w Poranku Radia TOK FM był Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji. - Przez pierwszych 100 dni rządu Ewy Kopacz było w miarę spokojnie jak na Polskę. Ale jak tylko stuknęła setka, mamy górników, rolników i naukowców. Nawet oni chcą was na taczkach wywieźć - zauważył publicysta.

Naukowcy wywożą Platformę na taczkach

- To rzeczywiście taka cezura i pierwsze powody do tego, by któraś z dobrze zorganizowanych grup pokazała pazurek - stwierdził Halicki. - Ale powód jest inny - zbliżające się kampanie wyborcze. Widać duży wpływ polityki. Nie chcę dezawuować sporów, które zawsze istnieją, opozycja - koalicja... - mówił minister.

- Myśli pan, że ci naukowcy siedzą w PiS i Ruchu Narodowym? - wtrącił Wróbel. - Nie, ale zbliżająca się kampania, zainteresowanie mediów, aktywność polityczna różnych grup osób to jest dodatkowy czynnik, który radykalizuje wypowiedzi i postawy - wyjaśnił.

Enfant terrible PiS

Halicki odniósł się także do wstąpienia Jana Tomaszewskiego, na początku kadencji posła PiS, do PO. - Jeśli chodzi o Janka, od długiego czasu był enfant terrible klubu, w którym się znalazł, wyraźnie wypowiadając swoje zdanie, inne niż kolegów - powiedział minister.

- Inne niż PiS, ale wcale nie takie jak PO - zauważył Wróbel. - Skoro złożył akces do klubu, to myślę, że zakładając dobrą wolę i chęć przyjęcia zasad funkcjonujących w klubie - skwitował Halicki.

Wróbel chwilę jeszcze naigrywał się z Tomaszewskiego. - Chciałbym wyrazić moje pełne i głębokie poparcie dla stu dni rządu pani premier Ewy Kopacz - mówił poseł, tłumacząc swoje przystąpienie do PO. - To mi przypominało hołd lenny. Dobrze, że się uczy społeczeństwo, jak wyglądało średniowiecze - skwitował publicysta.

Więcej o:
Komentarze (8)
Wróbel naśmiewa się z Tomaszewskiego: Hołd lenny. Dobrze, że uczymy, jak wygląda średniowiecze
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 9 razy 5

  przysłowia mądrością narodów ,a słyszał pan takie przysłowie
  wręcz motto 3RP
  jak się nie zeszmacisz ,to się nie wzbogacisz

 • zoil44elwer

  Oceniono 6 razy 4

  J Palikot po expose E Kopacz:Gdybym wiedział że Pani będzie premierem to,nie wystąpił bym z PO.
  J Palikot po 100 dniach EK:Waterloo silnej kobiety i jej również silnych psiapsiółek!

 • adambielski

  Oceniono 5 razy 3

  Facet znalazł się nocą w ciemnej uliczce. Z jednej strony pojawia się bandzior z siekierą, z drugiej rzezimieszek z majchrem. Facet może zapukać do drzwi sąsiadów i schronić się, ale tego nie zrobi. Dlaczego? Ano dlatego, że ich k...a nie lubi. Idzie w jedną, lub druga stronę. Efekt końcowy taki sam, choć sposób trochę różny. Dwaj osobnicy, rytualnie powarkując na siebie nad zwłokami ambitnego jegomościa , dzielą się zawartością jego portfela.
  Wybieraj, głosuj... obywatelu, na mniejsze zło!

 • zumzum0

  0

  Bo to Jasiu piłkę kopie
  Samo boje strzelił dwie .
  Od niedzieli do soboty
  Ciągle mecz , mecz mecz.

 • t0maszek44

  Oceniono 9 razy 7

  Ludzie strajkują bo: pensje od 6 lat zamrożone, każe się zaciskać pasa i jednocześnie posłowie narzekają, że mało zarabiają, prezesi państwowych spółek zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy, itd

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 7 razy 3

  Nie tak dawno temu, jak Schetyna przegral z Tuskiem, ten pierwszy wyglosil tak wiernopoddancza tyrade, ze sluchac tego nie mozna bylo. To bylo dopiero Sredniowiecze!
  Nie mowcie o polityce polskiej! W burdelu nie ma polityki, tam sie chodzi aby wypyerdolic drugiego czlowieka!

 • elkipan

  Oceniono 5 razy 1

  A mi to wygląda na to, że PiS wprowadził podstępem konia trojańskiego do PO, bo w czubie PO roi się od PiSowców. Mogą już atakować! :))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX