"Pamiętam homofobiczne i antysemickie wypowiedzi Kamińskiego. Nie przeprosił. Pytanie, kiedy w rządzie zawita Giertych"

- Pamiętam wypowiedzi Michała Kamińskiego, homofobiczne czy ocierające się o antysemityzm. To powinno eliminować z pewnych kręgów. Okazuje się, że nie - mówił w Poranku Radia TOK FM Marcin Dzierżanowski z "Wprost", komentując przejście byłego spin doktora PiS do kancelarii premiera. - Pytanie, kiedy w tym rządzie zawita Roman Giertych - dodał.
Michał Kamiński, były spin doktor i europoseł PiS, został nowym sekretarzem stanu w kancelarii premiera, podlegać będzie mu Centrum Informacyjne Rządu. Renata Grochal z "Gazety Wyborczej" podkreślała w Poranku Radia TOK FM, że Ewa Kopacz tą nominacją przygotowuje się do wyborów parlamentarnych.

"To powinno eliminować z pewnych kręgów"

- Wiem, że to polityk lubiany przez dziennikarzy i innych polityków, więc sporo mu się wybacza - mówił Marcin Dzierżanowski z "Wprost". - Ale pamiętam jego wypowiedzi, homofobiczne czy ocierające się o antysemityzm, gdy był posłem z Podlasia. To powinno eliminować z pewnych kręgów, a za taki uważam PO. Okazuje się, że nie - stwierdził dziennikarz.

O czym właściwie mowa? Największą karierę robi telewizyjny komentarz Kamińskiego, wówczas rzecznika Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, w temacie kampanii prezydenckiej Aleksandra Kwaśniewskiego. - Pedalskie stowarzyszenia udzieliły mu jednoznacznego poparcia - stwierdził. - A jak mam mówić, przecież to pedały? - dziwił się, dopytywany.Kamiński swą przygodę z polityką zaczynał w Narodowym Odrodzeniu Polski. Potem działał w ZChN i PiS. Co ciekawe, w 1995 pracował w komitecie wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz, dziś wiceszefowej PO, podczas wyborów prezydenckich. W 1999 roku Kamiński wziął udział wraz z Tomaszem Wołkiem i Markiem Jurkiem w pamiętnym spotkaniu z Augusto Pinochetem, wręczając argentyńskiemu dyktatorowi ryngraf z Matką Boską. Później za to przepraszał, tłumacząc, że nie znał całej prawdy o Pinochecie.

W 2009 roku brytyjskie media zarzuciły ówczesnemu europosłowi antysemityzm. Kamiński podczas spotkania w Jedwabnem w 2001 roku miał nawoływać do napisania otwartego listu przeciwnego przeproszeniu Żydów i wyrażeniu skruchy z powodu mordu, dopóki dogłębne dochodzenie nie wyjaśni jego okoliczności. Kamiński wszystkiemu zaprzeczał, tłumacząc, że protestował jedynie przed obarczaniem całego polskiego narodu odpowiedzialnością za Holocaust. Głosy w obronie Kamińskiego pojawiły się także ze strony niektórych środowisk żydowskich.

"Ten typ myślenia doskonale się w PO mieści"

Dominika Wielowieyska, prowadząca Poranek Radia TOK FM, zauważyła, że Kamiński już nie głosi kontrowersyjnych tez. - Ale nigdy się nie wytłumaczył. I nie słyszałem, żeby przeprosił za "pedałów" - zaznaczył Dzierżanowski. Dziennikarz zauważył też, że wcześniej, będąc gościem Radia TOK FM, Kamiński sugerował, że popiera związki partnerskie. - Pytanie o wiarygodność takiego polityka. Za dwa lata znów pójdzie do PiS i będzie stał na czele ideologicznej ofensywy? Pojawia się też pytanie, kiedy w tym rządzie zawita Roman Giertych - mówił Dzierżanowski.

- Kamiński z zawodu jest politykiem partii rządzącej, więc musi zmieniać ugrupowania - wtrącił Roman Kurkiewicz z Collegium Civitas i TVN24. Według niego Kamiński ma za sobą taki pakiet "nienawistnych i groźnych" wypowiedzi, że polityczny czyściec, odsunięcie na pewien czas od funkcji publicznych "to za mało".

- Z drugiej strony nie dziwi mnie to, bo ten typ myślenia doskonale się w PO mieści. Nie ma fundamentalnej różnicy między PiS i PO w sensie homofobii, niechęci wobec ratyfikacji konwencji antyprzemocowej - ocenił Kurkiewicz. Dzierżanowski przypomniał jednak, że kilka lat temu Robert Węgrzyn po niewybrednym żarcie o lesbijkach został wyrzucony z PO. - Tusk wykluczył takiego posła, Kopacz robi go ministrem. To znak czasów - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (27)
"Pamiętam homofobiczne i antysemickie wypowiedzi Kamińskiego. Nie przeprosił. Pytanie, kiedy w rządzie zawita Giertych"
Zaloguj się
 • candid13

  0

  Komedia na całego
  Z całej siły starają się udowodnić jakim to zerem był Kamiński wylewają na niego hektolitry pomyj.
  W takim razie dlaczego poświęcają mu tyle blogowego czasu,widać że ta decyzja szczególnie dopiekła pisowskiemu kacykowi, dał zielone światło do ataku na człowieka.

  .juz dawno pisalem ze slugusi Moskiewscy w Polsce, z nieudolnymi, marnymi dziennikarzynami z gazetyANTYpolskiej, nienawidza Polakow, polskich sukcesow ekonomicznych, polskich sukcesow w Unii Europejskiej

  sluza doktrynie Putina, ktora POLEGA NA UTRZYMYWANIU W KRAJACH EUROPY WSCHODNIEJ, GOSPODARCZEJ I POLITYCZNEJ NIESTABILNOŚCI.
  Ta role w Polsce, spelniaja niestety z powodzeniem, jego slugusi kaczynski,rydzyk i macierowicz i z tego Polacy powinni sobie dokladnie zdawac sprawe.

 • fidelis192

  Oceniono 3 razy -3

  A dla czego miałby przeprosić za prawdę? Szkoda tylko, że porzucił swoje poglądy dla kariery.
  www.youtube.com/watch?v=WjighsDPiIU

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 8

  W 1999 roku Kamiński wziął udział wraz z Tomaszem Wołkiem i Markiem Jurkiem w pamiętnym spotkaniu z Augusto Pinochetem, wręczając argentyńskiemu dyktatorowi ryngraf z Matką Boską. Później za to przepraszał, tłumacząc, że nie znał całej prawdy o Pinochecie.
  =============================================================
  "...w pamiętnym spotkaniu z Augusto Pinochetem, wręczając argentyńskiemu dyktatorowi ryngraf"? A kiedyż to Pinochet był AEGENTYŃSKIM dyktatorem?
  Augusto José Ramón Pinochet Ugarte (ur. 25 listopada 1915 w Valparaíso, zm. 10 grudnia 2006 w Santiago) – chilijski dyktator i generał, przywódca junty wojskowej w Chile od 1973.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 8

  Kamiński z zawodu jest politykiem partii rządzącej...
  -------
  oj tam, oj tam, no przecież nie był jeszcze w SLD - przypomina mi się pewna kultowa komedia i słowa pewnej paniusi: mój mąż jest z zawodu dyrektorem :-)

 • katolik_polski1

  Oceniono 5 razy 3

  Kiedys nazywali takich szpiegami .
  Teraz sa pracownikami firm wywiadowczych .
  KGB ,CIA aby tylko szmal robic .

 • adambielski

  Oceniono 10 razy 6

  Moja babcia ma od wczoraj migrenę, womity i pierwszy raz w życiu przeklina. Co się jej stało?

 • iremus

  Oceniono 6 razy 4

  A po co Roman-Edukator ps. Koniu ma witać skoro jest szarą eminencją i pociąga za sznurki a kukiełki kukają tak jak on chce?

 • plorg

  Oceniono 5 razy 3

  Fobia to zaburzenie nerwicowe czyli choroba.
  Jest zatem szczytem hejterstwa domagać się od osoby chorej na homofobię, aby przepraszała za swoją chorobę. Gdzie tolerancja się pytam?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX