Wielowieyska o Kamińskim: Od posła z terenów znanych z antysemityzmu do najemnika izraelskiego wywiadu. Błyskotliwe!

- Głęboko wierzę w filozofię Ewy Kopacz. Dlatego gdy padła propozycja, nie wahałem się ani chwili - mówił w Poranku Radia TOK FM Michał Kamiński, były polityk PiS, dziś minister w kancelarii premiera. Dominika Wielowieyska długo naciskała na gościa, czy jako konserwatysta poprze rządowe plany dotyczące in vitro czy konwencji antyprzemocowej. - Są różni konserwatyści - usłyszała.
Michał Kamiński, były spin doktor i europoseł PiS, został nowym sekretarzem stanu w kancelarii premiera, podlegać będzie mu Centrum Informacyjne Rządu. Tymczasem "Fakt" przypomina, że polityk od ubiegłego roku pracował w agencji public relations Prism Group. Tabloid firmę określa mianem "wywiadowczej". - Według "Faktu" jest pan najemnikiem izraelskiego wywiadu - żartowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska, zwracając się do Kamińskiego, który był jej gościem.

"Nie jestem izraelskim najemnikiem!"

- Nie byłem najemnikiem, na Boga! Pracowałem w firmie izraelsko-amerykańskiej. Zarabiałem tam niemało, to prawda - przyznał Kamiński. - Poseł ziemi łomżyńskiej znanej skądinąd z pewnego poziomu antysemityzmu, a potem najemnik izraelskiego wywiadu? Błyskotliwa kariera! - kontynuowała dziennikarka. - Poszedłem do biznesu, zająłem pozycję rzadko dostępną Polakom, będąc wiceprezesem firmy, ale ciągnie wilka do lasu - odparł Kamiński. I wyznał: - Głęboko wierzę w filozofię Ewy Kopacz. Dlatego gdy padła propozycja, nie wahałem się ani chwili.

"Kamiński? Teraz pytanie, kiedy w rządzie zawita Giertych" >>>

Wielowieyską interesowało, jak konserwatywny polityk chce doradzać premier, która - przynajmniej w deklaracjach - zamierza przeforsować kilka raczej liberalnych światopoglądowo rozwiązań. - Pan jako konserwatysta identyfikuje się z planami pani premier, aby przeprowadzić ustawę o in vitro, zatwierdzić konwencję antyprzemocową i uchwalić ustawę o związkach partnerskich? - pytała.

"Nie głosuję w tych sprawach"

- Mówimy o tym, co jest domeną parlamentu. A ja nie jestem posłem, nie głosuję w tych sprawach - odparł Kamiński. Dziennikarka zauważyła, że to część wizerunku Ewy Kopacz, za który odpowiadać będzie Kamiński. - Premier wyraźnie powiedziała, jakie ma poglądy - uciął polityk.

Kamiński przyznał, że nie jest przeciwny zawieraniu związków partnerskich przed notariuszem. Nie chciał też otwarcie powiedzieć, czy popiera konwencję antyprzemocową. - Polska ma jedno z najnowocześniejszych ustaleń prawodawczych, jeśli chodzi o ochronę kobiet przed przemocą w rodzinie - stwierdził.

"Są różni konserwatyści"

- Jestem osobiście przeciwny jakiejkolwiek przemocy. To jest w Polsce problem i nie można zamykać na niego oczu - zaznaczył Kamiński. Wielowieyska wtrąciła, że konserwatyści mają nieco inne spojrzenie na ten problem. - Są różni konserwatyści. Nie podzielam zdania tych konserwatystów, którzy mówią, że każde poruszenie sprawy przemocy w rodzinie to na zamach na tę instytucję - odparł polityk.

- Szczerze powiem, że zasadnicze wyzwania stojące przed Polską nie są ideologiczne - podkreślił gość Poranka Radia TOK FM. - Nie wierzę, że to realny problem. I nie wierzę, ze ideologia gender, tak jak jest interpretowana przez jej lewicowych wyznawców, jest jakimś gigantycznym zagrożeniem dla Polski. Znam to społeczeństwo i zdaję sobie sprawę, że Polacy żyją dzisiaj innymi sprawami - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (38)
Wielowieyska o Kamińskim: Od posła z terenów znanych z antysemityzmu do najemnika izraelskiego wywiadu. Błyskotliwe!
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  Wyznawcy wiary FEKATOLICYZM (inaczej KATOTALIBAN)
  prezentuja swoja wersje "milosci blizniego" nakazana im przez agenta prowadzacego z MOSKWY

  FEKATOLICYZM

  jeden pisior słoik ***** chluśnie na tablicę,
  inny rzuca ****** w TV, dalszych stu na blogach...
  jakaś moda? jak wyjaśnić ***** tajemnicę?
  widać mają przykazanie od swojego boga!

  boga czci się w dwóch postaciach: tadzia oraz yara,
  i jak każe święta para, tak się wierny stara.
  bóg zaś w obu swych postaciach zwie się ze swych ambon
  spadkobiercą tego, co sam kiedyś nazwał "szambo"

  nie ma w tym sprzeczności żadnej ni luki w kanonie,
  credo wszak nie usta głoszą, ale podogonie,
  sakramentów się udziela, według objawienia:
  chrztu - plwociną, a komunii - produktem trawienia.

  kto już przyjmie sakramenty i odda pół renty,
  bóg mu cel ukaże święty: rzucić ekskrementy!
  ****** świrze w swym rewirze rzuć, boś bogu przyrzekł,
  chcesz być boga jeszcze bliżej - traf w tablicę z krzyżem!

  bóg zadanie dał swym wiernym: chodzić i nawracać,
  więc wymaga dużo ***** ta misyjna praca.
  widząc, że tak pięknie rośnie popyt na fekalia,
  bóg na cały kraj chce rzucić te dewocjonalia.

  P.S. jak rozróżnić yara z tadziem? ***** jest w zasadzie
  takie samo. tadzio kładzie równo, choć ciut rzadziej.
  yaro miewa zaś obstrukcje - zwłaszcza po tabletkach,
  lecz jak tylko wziąć zapomni, odbyt mu się przetka.

 • candid13

  0

  TO PEWNA DEMONSTRACJA ZE STRONY PLATFORMY DLA ŚRODOWISKA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, że PO będzie wyłuskiwać tych ludzi, których Jarosław Kaczyński wyrzucił wcześniej z PiS albo którzy sami się z niego wyrzucili.
  Będzie ich wyłuskiwać i będzie te żywe propagandowe pociski wykorzystywać przeciw Kaczyńskiemu, Z CAŁĄ ICH WIEDZĄ NA TEMAT PIS I SŁABOŚCI PREZESA - Wyborcy straszeni przez Platformę przyjściem PiS, żeby ten PiS nie wrócił, znajdą na listach byłych ludzi PiS. To jest nowa platformiana dialektyka
  Widać ilu hakerów z pis-bolszewi i putinowskich zebrało się na portalu dzziennika ŻÓŁĆ IM PĘKŁA , PONIEWAŻ KAMIŃSKI UJAWNI WSZELKIE BRUDY PIS-SEKTY.

 • litrahalf

  Oceniono 4 razy 2

  To po prostu cud purymowy.

 • wojtas_z_pozka

  Oceniono 5 razy 3

  Jak na takiego tlusciocha to potrafi sie niezle gimnastykowac. Pozostaje miec nadzieje, ze ciemny lud mimo wszystko tego nie "kupi".
  To okazuje sie, ze jego nowa szefowa ma FILOZOFIE?
  Jedno nie ulaga watpliwosci i sprawdza sie po raz kolejny: Miejsce pisowskich POpluczyn jest w sciekach. Trafil wiec idealnie.
  Jedyne uczucie jakie wzbudza, to obrzydzenie. Bezgraniczne.

 • leo2rys2

  Oceniono 5 razy 3

  Ostatnia z UE kasiora więc wszystkie polityczne odpady przy korycie łączcie się , bo takiej okazji już nie będzie !. A jak kasiory zabraknie niech się wszystko wali i inni martwią !.

 • t0maszek44

  Oceniono 9 razy 9

  "To jest Miś na miarę naszych możliwości. My tym Misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz Miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"

 • s0pe1

  Oceniono 4 razy 2

  I na koniec

  Przecież na tego polityka z list PO w wyborach do UE ktos zagłosował!!! Bardzo dobry wynik choć bez mandatu.

  Czyli ludziom zmiana partii nie przeszkadza :-)

 • s0pe1

  Oceniono 4 razy 4

  Zawód polityk i tyle w tym temacie

  Partia polityczna jest tylko środkiem osiągnięcia własnych celów, zaspokojenia ambicji.

  Ba fali od lat jest PO i każdy ambitny polityk, czy dziennikarz, czy businesmen, czyli pragmatyczny człowiek robi wszystko żeby być w związku z tą organizacją.

  PIS nie będzie rządzić. Inne partie się nie zanosi i nie mają szans. PO jest jedyną opcją aktualnie żeby być w wąskiej grupie tzw. Elity mającej wpływ na życie państwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX