Rolnicy chcą blokować już nie tylko drogi. Szykuje się protest pod domem Sawickiego

Rolnicze protesty mogą dotknąć w środę bezpośrednio ministra rolnictwa Marka Sawickiego - pisze Tvp.info. Rolnicy planują bowiem protest przed jego domem. To miejsce miałoby więc dołączyć do dróg blokowanych przez rolników.
Chodzi o drogę krajową nr 2 w Zdanach pod Siedlcami (woj. mazowieckie), której blokada już trwa. Ma zostać rozszerzona. Rolnicy wyjdą też na drogę krajową nr 19 w miejscowości Zabłudów niedaleko Białegostoku (woj. podlaskie) - podaje Tvp.info.

Będzie 15 nowych protestów?

- To dopiero początek. W najbliższych dniach pojawi się 15 takich protestów w całym kraju - zapowiada szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski cytowany przez serwis. Izdebski informuje też o planach protestu przed domem ministra Sawickiego w powiecie sokołowskim na Mazowszu.

Rolnicy planują ponadto ustawienie blokad w Wielkopolsce i na Lubelszczyźnie. Protestują, bo chcą m.in. wypłaty odszkodowań za straty dokonane przez dziki czy rekompensat za dwuletni zakaz uboju rytualnego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (189)
Rolnicy chcą blokować już nie tylko drogi. Szykuje się protest pod domem Sawickiego
Zaloguj się
 • plautilla

  0

  Autor visares :no to jak /B.Komorowski/ wygra wybory to mamy pewne jak w banku,że spełni swoje wcześniejsze próby sprzedaży Polskich Lasów -wpolityce.pl/polityka/226315-platforma-lupi-kolejne-rodowe-srebra-pod-oslona-nocy-chce-zmielic-25-mln-podpisow-w-obronie-lasow-cos-w-tym-jest-ze-milicja-tez-byla-obywatelska........warto z tym się zapoznać

 • 1group

  Oceniono 3 razy 1

  Lud się burzy a pani "premiera" tokuje o Rosji i Ukrainie.

 • plautilla

  Oceniono 3 razy 1

  Metoda, znana i stosowana przez wieki, a doskonalona przez POpaprańców- napuszczać jednych na drugich, grupy społeczne, zawody przeciw sobie.
  DZIEL i RZĄDŹ - jedyna umiejętność resortowych "dzieci" i obecnych nomenklaturowych drużynników z PO.
  Zaczynają bać się o swoje dobrze płatne stołki.
  Obrzydliwy hejt na agorowych potralach, szczucie na rolników i znieważanie ludzi ciężko pracujących i wytwarzających realny dochód narodowy, żywiących ten kraj. Zleciała się przeciw rolnikom cała POstubecka szczujnia, półgłowki na sytej poesbeckiej emeryturze, i ćwierćyntelygencja o zerowej wiedzy o gospodarce rolnej do bezkarnego używania sobie na rolnikach.
  Wszystkie dziedziny przemysłu z górnictwem/ oprócz KGHM/ przynoszą straty. Zagraniczni inwestorzy wywożą podatki i dochody do rajów i do krajów kolonizatorów. Armia biurokracji p rozrasta się nie wytwarza dochodu tylko go pożera i czeka na 13-tki. Kto więc naprawdę go wytwarza i napełnia kasę państwa ? Dlaczego okłamuje się Polaków jakoby rolnicy tylko dostawali (krus), a nie mówi się o napełnianiu przez ich podatki kasy RP ?
  Dopłaty unijne to raczej rzecz niszcząca polskie rolnictwo- z tchórzostwa pismaków nie ma dyskusji na ten temat ?!

 • akcja-polska

  Oceniono 2 razy -2

  Niech protestują i tak od października do kwietnia nie mają co robić bo nie wjadą na pola.
  Teraz co 10rolnik hoduje zwierzęta...!

  Zimom nie pracują z kasa z dotacji UE cały czas płynie !

  Jak protestują nikt na tym nie traci !!!!

 • plautilla

  Oceniono 2 razy 2

  Rolnicy ironizowali, że jeśli urzędnicy nie wiedzą, jak zmniejszyć populację dzików, mogą rozsypać na polach pigułki "dzień po"..Rolnicy domagają się siedmiu milionów złotych na rekompensaty za szkody wyrządzone przez dziki;
  przywrócenie opłacalności produkcji mleka i wieprzowiny;
  Rolnicy mówią : są cztery przypadki ogłoszenia klęski żywiołowej, ale bandycka premier jej nie ogłosiła. Jak można traktować taki rząd? Jesteście zdrajcami polskiego narodu! Chcecie z Podlasia zrobić skansen!
  Rolnik do Marka Sawickiego: wysypcie pigułki "dzień po",
  żeby zmniejszyć populację dzików
  TVN24/x.

 • baska_w5

  Oceniono 4 razy 2

  Rolnicy w pierwszej kolejności powinni zablokować dopłaty do rolnictwa ze środków unijnych.

 • kniazwitold

  Oceniono 5 razy -3

  Najwyższa pora, żeby frankowicze zaczeli palic opony pod domem kopaczowej - przynajmniej bedą wspierać aktywnych a nie wyrzucac pieniądze w bloto obszczymurom z lawki pod GSem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX