Dron PKP Cargo przyłapał złodziei węgla... i nagrał ich "brawurową" ucieczkę [WIDEO]

Kradzieże węgla podczas tzw. usypu to plaga, która przynosi PKP Cargo gigantyczne straty. Właśnie dlatego w listopadzie spółka zdecydowała się wykorzystywać drony do patrolowania newralgicznych terenów. Jak się okazało, pierwsze testy systemu przyniosły już efekty.
Nagranie wykonane przez drona zostało już przekazane policji. Kamery zarejestrowały wysiłki złodziei, którzy usypywali węgiel, po czym rzucili się do ucieczki. Nie wiedzieli, że każdy ich krok śledzi czujna maszyna:Wyposażone w kamery drony rejestrują obraz w pobliżu składów i przesyłają go w czasie rzeczywistym do siedziby Zespołu Przeciwdziałania Zagrożeniom. Tylko w pierwszych 10 miesiącach 2014 roku PKP Cargo odnotowało prawie 900 kradzieży ładunków, a łączną wartość strat oszacowano na ponad 4 mln zł - czytamy w portalu rynek-kolejowy.pl.

Jedną z metod stosowanych przez złodziei jest właśnie "usyp". Sprawcy kradzieży zatrzymują składy, a potem usypują z nich węgiel. Jednorazowo są w stanie ukraść nawet kilka ton węgla.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (147)
Dron PKP Cargo przyłapał złodziei węgla... i nagrał ich "brawurową" ucieczkę [WIDEO]
Zaloguj się
 • artur737

  0

  No prosze jak latwo namierzyc drobnych zlodziejaszkow. A wszystko w tym samym czasie, kiedy to istnieja celowe luki prawne umozliwiajace kradzieze na milionowa skale przy realizacji projektow zapewniajace calkowita bezkarnosc sprawcom.

 • andrzej Newidymka

  Oceniono 2 razy 2

  wungiel to chyba z Jastrzębia,jakoś taki niewidoczny.Ucieczka faktycznie brawurowa ale chyba szarych komórek z mózgu redaktora,A po kiego twarze,przecie to katoliki i ich Bóg ukarze.

 • gizberniasty

  Oceniono 2 razy 2

  Chyba sobie żarty robią. Dron startował 100 metrów od 'niby' złodziei, a cała jego obsługa stała sobie spokojnie nic sobie z tego nie robiąc aż do jego powrotu.

  Jedna wielka ustawka - propagandowy film firmy produkującej drona. A gimbusy z wyborczej łykają i oczywiście szumny nagłówek dorzucą.

  Sądząc po komentarza co najmniej połowy czytelników nie dało to nim nic do myślenia...

 • moth3rboard

  0

  A co z ochroną danych osobowych, co z przypadkowymi przechodniami nagranymi, jak ja bym zlokalizował swój dom na nagraniu, pozew.

 • donmarek

  Oceniono 1 raz 1

  Gimbusy, skąd macie na prenumeratę gazety? A nie lepiej loda i czipsy sobie kupić?

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz wiedzą żeby kraść w czasie mgły, deszczu, opadów śniegu.

 • mk60bis

  Oceniono 1 raz -1

  Bannschutzpolizei w latach 40-tych miało zdecydowanie wyższy poziom skuteczności. Filmik jako żywo przypomina te amerykańskie z tekstami typu "mamy wszystko pod kontrolą", a w tle wybuchający wulkan...

 • gelbigel

  Oceniono 1 raz -1

  a dla mnie to ustawka i reklama duperdrones.pl coś tam

 • Benedykt Kuszczak

  Oceniono 3 razy -1

  Cud Tuska Działa tak jak chciał życie na kredyt węgiel na kredyt życie , płatne drogi i parkingi zabrane emerytury , wydłużony wiek emerytalny, niskie zarobki wszystkich Polaków średnia krajowa 4 tysiące w 4 miesiące , prezydent co popisuje wszystkie ustawy na sprzedaże kraju po kawałku upadłe kopalnie zamykane na życzenie UE , zniszczone stocznie i zakłady. A i cudowne drony zapomniałem łapiące złodziei niedługo będą strzelać z dzidy laserowej .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX