SDP przyznało nagrodę własnemu sekretarzowi. "Mityczna zaradność niepokornych prawicowych dziennikarzy"

Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, poświęconą publikacjom o zagadnieniach gospodarczych, otrzymał Stefan Truszczyński, który jest jednocześnie sekretarzem generalnym Stowarzyszenia. Nagroda wyniosła 5 tysięcy złotych. - Ach ta mityczna zaradność niepokornych prawicowych dziennikarzy - komentuje Paweł Cywiński z magazynu "Kontakt".
Truszczyński pisze o sobie, że jest dziennikarzem, reporterem, publicystą i dokumentalistą filmowym oraz że działa w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, gdzie pełni funkcję sekretarza generalnego. Redaktorem naczelnym pisma "Kurier Wnet", w którym opublikowane były nagrodzone artykuły, jest natomiast prezes SDP i przewodnicząc jury dorocznych nagród Stowarzyszenia Krzysztof Skowroński.

"Czyli: sami u siebie napisali, potem sami się do siebie zgłosili, a na końcu sami sobie przyznali nagrodę i wypłacili 5 tyś zł. Ach ta mityczna zaradność niepokornych prawicowych dziennikarzy o nieskazitelnych kompasach moralnych i prężnej walce o prawdę i wyzwolenie" - napisał na Facebooku Paweł Cywiński z magazynu "Kontakt".Post użytkownika Paweł Cywiński.


Nagrody SDP bez wartości?

Teksty, za które Truszczyński dostał nagrodę, to "Ryba śmierdzi od łba", "Kop i przekop", "Hel - koniec Polski". Andrzej Bober, który był członkiem SDP przez 50 lat, a wystąpił z niego w 2012 roku, zwrócił uwagę, że "Kurier Wnet" jest pismem trudno dostępnym. Redakcja twierdzi jednak, że gazety są dystrybuowane do kiosków i salonów EMPIK-u.

"Publikacje Truszczyńskiego są w ogóle nieznane, poza jego felietonami w wewnętrznym biuletynie SDP, które są przedmiotem środowiskowych kpin" - pisze Bober i dodaje: "Nagrody SDP były kiedyś wysokimi szczeblami w dziennikarskich karierach. Szkoda, że ten czas minął".

"Hiena roku"

O zadziwiających wyróżnieniach SDP pisaliśmy wczoraj w kontekście Wojciecha Czuchnowskiego z "Gazety Wyborczej", który otrzymał antynagrodę, "Hienę Roku", za rzekomy brak solidarności z dziennikarzami zatrzymanymi w Państwowej Komisji Wyborczej. Przeoczono jednak, że Czuchnowski ową solidarność wielokrotnie wyrażał.

Wielu komentatorów już wtedy mówiło, że to "wyróżnienie" jest kompromitacją SDP.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (59)
SDP przyznało nagrodę własnemu sekretarzowi. "Mityczna zaradność niepokornych prawicowych dziennikarzy"
Zaloguj się
 • laspegas

  0

  Powinni zmienić tę zaszczytną nazwę na Stowarzyszenie Polskich Dziennikarzynów. SPDz. w skrócie.

 • 123jna

  Oceniono 2 razy 2

  Oni sa jeszcze gorsi niz sowieci, nawet tam uwazali troche na pozory. Raz resortowe dziecko drugi raz udana prawica. Znamy ich zyciorysy, dzis niezle zafalszowane.

 • senior2244

  Oceniono 4 razy 4

  SDP to nie dziennikarze to są szmatławce włażące PiSuarom bez wazeliny w d..y.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 2 razy 2

  Niech zmienią nazwę na Niezależne Stowarzyszenie Dziennikarzy i Agitatorów Prawicy. Bo już odwalają ordynarną gebelszczyznę.

 • drugiepietro

  Oceniono 4 razy 4

  Zwyczajne towarzystwo wzajemnej adoracji. Nagroda raczej symboliczna i akurat odpowiednia dla dzieła, które symbolizuje.

 • swieta-panienka

  Oceniono 1 raz -1

  Po co pisać o tym, co zrobiło, wymyśliło Stoważyszenie Dziennikarz Pisowskich?
  Przecież w ten sposób nadajecie temu jakieś znaczenie, a przecież to co oni robią to są ich wewnętrze sprawy i normalnego człowieka to w ogóle nie interesuje.

 • fakiba

  Oceniono 8 razy 4

  Następny razem pewnie preziowi Jarkowi jakąś nagrodę przyznają , bo on taki niedoceniony

 • silthor

  Oceniono 12 razy 10

  Obecne SDP zdecydowanie zasłużyło na nagrodę "Hieny Dekady"

 • jaroslavhasek

  Oceniono 9 razy 7

  Same Durne Pały.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX