TVN24: Gwałciciel i morderca dzieci na wolności. Sąd przez pół roku nie rozpatrzył wniosku

Henryk Z., który dokonał serii gwałtów na dzieciach i zamordował 5-miesięczną dziewczynkę, wyszedł na wolność - alarmuje tvn24.pl. Powód? Według stacji sąd przez pół roku nie rozpatrzył wniosku o poddanie go izolacji. Sąd broni się, że to wina biegłego.
17 stycznia 2015 r. Henryk Z. wyszedł na wolność - po odsiedzeniu wyroku 25 lat więzienia. W gdańskim sądzie okręgowym od lipca 2014 leżał wniosek dyrektora zakładu karnego, o poddanie Z. izolacji w myśl ustawy o niebezpiecznych przestępcach. Tej samej, na podstawie której w zakładzie zamkniętym wciąż przebywa pedofil i morderca Mariusz Trynkiewicz.

Dlaczego w przypadku Henryka Z., który kilka razy siedział w więzieniu za gwałty na dzieciach obojga płci, a w 1987 r. zgwałcił i zabił 5-miesięczną dziewczynkę, tak się nie stało?

Sąd przez pół roku nie rozpatrzył wniosku

Jak powiedział cytowany przez tvn24.pl wiceminister sprawiedliwości Jerzy Kozdroń, jest dla niego "niezrozumiałe", dlaczego przez pół roku sąd nie rozpatrzył wniosku o poddanie Z. izolacji w zakładzie zamkniętym. Wiceminister zapowiedział, że jego resort już zażądał wyjaśnień od prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Według rzecznika sądu, Tomasza Adamskiego, rozpatrzenie wniosku wymagało zasięgnięcia opinii biegłego, a ten - mimo "wielokrotnych upomnień" - nie pospieszył się. Tymczasem tvn24.pl podkreśla, że istnieje już kilka opinii psychiatrów i seksuologów dotyczących Henryka Z. Jedna z nich ocenia, że nie ma szans na jego wyleczenie bądź resocjalizację.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (139)
TVN24: Gwałciciel i morderca dzieci na wolności. Sąd przez pół roku nie rozpatrzył wniosku
Zaloguj się
 • stan-1

  Oceniono 1 raz -1

  sąd pod sąd

 • ateofi

  Oceniono 2 razy 0

  I wy k*rwy chcecie jeszcze strajkować?!

 • dziennikarz12

  0

  niech przejdzie na islam!!!! imigranci to pedofile!! a z afganistanu to profesjonalisci w gwalceniu i zabijaniu malych dziewczynek i chlopcow!!! trzeba im dac azyl!!!

 • ksks3

  Oceniono 2 razy 0

  Sąd pod sąd j!

 • magic3

  Oceniono 2 razy 0

  Odsiedział 25 lat? Odsiedział. Miał prawo wyjść. Kiedy debile z Ministerstwa Sprawiedliwości i rządu zrozumieją, że w cywilizowanym kraju po odbyciu kary wychodzi sie na wolnośc, a już z pewnościa nie zmienia się reguł gry w jej trakcie.

 • klakson49

  Oceniono 3 razy -1

  Jeżeli nie zostanie powołany organ, który nierobów sędziów nie będzie pozbawiał prawa wykonywania zawodu, to ciąg dalszy nastąpi !

 • senior2244

  Oceniono 7 razy 3

  To tylko potwierdzenie tego bałaganu i braku odpowiedzialności za błędne decyzje i niekompetentne wyroki niektórych sędziów chronionych ciągle przez komisje dyscyplinarne.

 • 111doradca

  Oceniono 6 razy 2

  W Polsce nie ma juz wymiaru sprawiedliwosci sędziów. Jest wymiar sprawiedliwości biegłych. To po co nam sędziowie, którzy nie znają się na niczym? Ten , kto seryjnie gwałci i zabija kilkuletnie dzieci powinien być izolowany do końca życia. Do tego nie jest potrzebny żaden biegły.Wystarczy odpowiedzialny sędzia. Tyle, że sędziowie boją się odpowiedzialności. Za co więc im płacimy?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 8 razy 2

  Rozpieprzyć ministerstwo sprawiedliwości,bo ci mafiosi nic nie robią,a jeżeli co robią to tylko to że chronią komorników złodziei,chronią konowałów,szatanów w sutannach itd,itp.Rząd polski ma w d..ie swoich obywateli,dla p(osłów) ważniejsza jest ukraina,ue i usa bo tam widzą swoje korzyści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX