Porwany przez IS Japończyk mówi na nagraniu: Zostały mi 24 godziny życia

- Zostały mi 24 godziny życia. Przetrzymywany jordański pilot ma jeszcze mniej czasu - mówi na nowym nagraniu uprowadzony przez Państwo Islamskie Japończyk Kenji Goto. A przynajmniej podejrzewa się, że to on. Nie wiadomo, czy nagranie jest autentyczne.
Na filmie słychać tylko głos mężczyzny. Jako tło filmu umieszczono zdjęcie Kenjiego Goto, japońskiego zakładnika terrorystów z Państwa Islamskiego.- Powiedzcie rządowi Japonii, by wywarł jak najsilniejszy polityczny nacisk na Jordanię - mówi głos, który, jak się podejrzewa, należy do Goto. - Zostały mi tylko 24 godziny życia - słychać na nagraniu."Jordański pilot ma mniej niż dobę życia"

- Abym przeżył, Jordania musi zwrócić wolność Sajidzie al-Rishawi - mówi mężczyzna. Kim jest al-Rishawi? To terrorystka podejrzana o próbę wzięcia udziału w zamachu samobójczym w Jordanii w 2005 r. Głos z nagrania Państwa Islamskiego dodaje, że zagrożone jest też życie jordańskiego pilota Muatha al-Kasaesbeha, którego samolot rozbił się w grudniu zeszłego roku podczas akcji bombardowań wymierzonych w pozycje terrorystów z IS.

- Jordański pilot ma mniej niż dobę życia - słyszymy. - Każda próba opóźnienia [uwolnienia al-Rishawi - red.] przez jordańskie władze będzie oznaczała, że są odpowiedzialne za śmierć swojego pilota. Piłka jest teraz po jordańskiej stronie boiska - mówi, rzekomo, Goto.

W poprzednim nagraniu opublikowanym 24 stycznia Goto poinformował o egzekucji innego japońskiego zakładnika terrorystów. Japońskie władze wciąż jeszcze nie potwierdziły autentyczności najnowszego filmu. Wcześniej przyznano jednak, że zakładnik, o którym mówiono na wcześniejszym nagraniu, rzeczywiście został stracony przez dżihadystów >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (40)
Porwany przez IS Japończyk mówi na nagraniu: Zostały mi 24 godziny życia
Zaloguj się
 • matitalolo

  0

  W odwecie ,Japończycy powinni ściąć mieczami samurajskimi setkę muslimów.

 • maxymus1

  Oceniono 1 raz 1

  Adam Mchnik cenzura@ mysia 2, tak mi zrobiono.

 • maxymus1

  Oceniono 2 razy -2

  Przy okazj tragicznej, poważnie! Całkiem poważnie, proszę nie nabijać się z Islamu i Proroka Machometa, bo dlaczego to się robi? Mają Religię, i komu to przeszkadza? Proszę też nie nabijać się z Katolicyzmu, bo jestem Katolikiem Rzymskim, i cierpię jak ktoś robi sobie kpinę z Pana Boga, My nikomu nie przeszkadzamy, więc dlaczego to robicie? Uważam że w imię jakiejś wyimaginowanej wolności słowa, robią niezłą kasę, o zamiast, opłakiwać zmarłych, w imię słowa dalej obrażają! I kasę trzepią! W Szczecine tenn ich tam tygodnik kosztował 40 zł.
  Pamiętajcie, Boga nie wolno obrażać, jak kolwiek by się nazywał.

 • maxymus1

  0

  Zabiją kolejnego człowieka, bandyci! On się nie nabijał z Islamu!
  Normalni Bandyci!

 • forscience

  Oceniono 8 razy 8

  Nazajutrz po ścięciu Goto-san, powinno się powiesić tę bardzo cenną dla IS terrorystkę. Niech ta czeka na swoich bohaterskich koleżków w piekle razem z 39 swoimi psiapsiółkami, żeby im dawać d.

 • jg.k

  Oceniono 1 raz -1

  Co Pan na to Panie Palikot? Dalej Miler i Kwaśniewski pod szafot? Czasami milczenie jest złotem i to w odniesieniu do w/wymienionych jak również pretensji do Biedronia Panie P.

 • jg.k

  Oceniono 1 raz 1

  Mam pytanie do Pana Piniora:da Pan kasę czy też ułaskawi morderców?

 • pogostarek

  Oceniono 9 razy 5

  to bydlo mowiace o sobie ze sa muzelmanami pewnie go przed i po zabiciu zgwalci, bo tego mahomet pedofil wymaga. To nie sa ludzie tylko demony, sludzy tych pedofili z brodami

 • pismaki-klamia

  Oceniono 5 razy 3

  John Wight: Hańbiący alians brytyjsko-saudyjski

  John Wight: Hańbiący alians brytyjsko-saudyjski

  W następstwie potwornej masakry [1], która miała miejsce w Paryżu w zeszłym tygodniu oraz sprawy Raiiego Badawiego [2] w Arabii Saudyjskiej, który właśnie dostał 50 batów z 1000, na które został skazany za przestępstwo założenia blogu, uznanego za „obrazę dla islamu”, istniejący związek Wielkiej Brytanii z tym okrutnym reżimem jest obrazą dla słów „przyzwoitość”, czy „demokracja”.

  W rzeczy samej czy istniał kiedykolwiek bardziej brutalny reżim niż "gang rozrośniętych potentatów", którzy władają Arabią Saudyjską? Wiedząc, że są odpowiedzialni za rozniecanie chaosu i rzezi za własnymi granicami, podczas gdy u siebie traktują brutalnie swych ludzi, z całą pewnością nastał czas dla międzynarodowej społeczności zwrócić uwagę na Saudyjczyków i ich zupełnego braku szacunku dla czegokolwiek na kształt praw człowieka.

  Skala przemocy i barbaryzmu, które są na porządku dziennym w tym bogatym w ropę naftową królestwie, odzwierciedla liczba egzekucji publicznych poprzez ścięcie głowy, które są tutaj przeprowadzane. Według raportu [3] Human Rights Watch (HRW) ścięto głowy 19 ludziom w tylko pierwszej połowie sierpnia zeszłego roku. W tej liczbie znalazło się 8 winnych wykroczeń bez użycia przemocy, siódemka skazana za przemyt narkotyków. Jedna ofiara została stracona za czarnoksięstwo, cokolwiek by to nie miało znaczyć.

  Nie wykręcajmy się od jasnej odpowiedzi: w XXI wieku idea legalnych w świetle prawa egzekucji więźniów poprzez publiczne ścięcie głowy mieczem jest więcej niż barbarzyństwem. Sarah Leah Whitson, dyrektor ds. Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej HRW mówi: „Każda egzekucja jest odrażająca, ale egzekucje za przestępstwa jak przemyt narkotyków, czy czarnoksięstwo, które nie spowodowały straty życia ludzkiego szczególnie są widoczne”. Kontynuuje: „Nie ma wymówki dla Arabii Saudyjskiej za kontynuowanie użycia kary śmierci, szczególnie za takie rodzaje przestępstw.”

  Kobiety w Arabii Saudyjskiej wraz z mniejszościami niezależnie od płci, są uważane za majątek ruchomy i nie posiadają prawie żadnych praw, które większość ludzi uznałaby za normalne w cywilizowanym społeczeństwie. To średniowieczny system, wspierany przez najbardziej ekstremalną interpretację islamu – wahhabizm, który w czasie pisania tego artykułu odgrywa kluczową rolę w rozprzestrzenianiu religijnego fundamentalizmu na Bliskim Wschodzie. Donacje i pieniądze w istocie wpłynęły do skarbca grup takich jak IS (wcześniej znana jako ISIS), pozwalając im zachować i utrwalić swoją obecność, gdy przygotowują się do przewrócenia strefy w cmentarz dla wszystkich, kto nie podpisze się pod ich trującą ideologią, będąc muzułmaninem czy nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX