"Przyjaciółka Kopacz" nowym GIODO? "Wszyscy nabrali wody w usta. To jakaś manipulacja"

Mirosław Wróblewski nie zostanie nowym GIODO. - Jeśli chodzi o kompetencje, to idealny kandydat - mówiła w Radiu TOK FM Katarzyna Batko-Tołuć z Sieci Obywatelskiej - Watchdog Polska. Prawnika może zastąpić Bożenna Bukiewicz, specjalistka od maszyn włókienniczych. Prasa nazywa ją już kolejną przyjaciółką Ewy Kopacz. A rząd milczy.
Mirosław Wróblewski raczej nie zostanie głównym inspektorem ochrony danych osobowych - wynika z doniesień "Rzeczpospolitej". Poparcie dla niego wycofała PO. W kuluarach mówi się o przyjaciółce premier Kopacz Bożennie Bukiewicz, chociaż jej kompetencje w tej dziedzinie podawane są w wątpliwość. Lubuska posłanka jest... specjalistką w dziedzinie maszyn włókienniczych.

"Jeśli chodzi o kompetencje, to idealny kandydat"

Tymczasem Wróblewski jest dyrektorem departamentu Biura Rzecznika Praw Obywatelskich zajmującego się kwestiami ochrony praw. - Wszyscy kojarzymy tego człowieka, jest też kojarzony w Europie, obyty, może stworzyć jakąś wizję. Jeśli chodzi o kompetencje, to idealny kandydat - mówiła w Radiu TOK FM Katarzyna Batko-Tołuć z Sieci Obywatelskiej-Watchdog Polska.

Wróblewski pojawił się w stawce kandydatów na stanowisko GIODO za sprawą organizacji pozarządowych. - Pomyśleliśmy, że skoro jest demokracja i można coś zrobić, to zaproponujmy kandydata - tłumaczyła Batko-Tołuć.

"Wszyscy nabrali wody w usta"

Aktywiści ucieszyli się też, kiedy Wróblewskiego ogłoszono kandydatem popieranym przez PO. Uważali, że to tylko go wzmocni. Teraz jednak rekomendację partii rządzącej wycofano, a na giełdzie pojawiły się dziwne nazwiska, w tym posłanki Bukiewicz. - Najbardziej smutne jest to, co się dzieje, wszyscy nabrali wody w usta, pojawiają się jakieś kombinacje - mówiła Batko-Tołuć. - Wygląda mi to na jakąś kompletną manipulację - skwitowała.

Więcej o:
Komentarze (15)
"Przyjaciółka Kopacz" nowym GIODO? "Wszyscy nabrali wody w usta. To jakaś manipulacja"
Zaloguj się
 • Jan Kowalski

  0

  Mecenasie Wróblewski - i bardzo dobrze! Nie bedzie Pan swoim nazwiskiem firmował rządu premierzycy oraz jej fachowców!

 • Jan Kowalski

  0

  Ewka, odejdź, daj sobie spokój, a i my odetchniemy. Wystarczająco już błysnęłaś - zarówno intelektem, jak i ekipą swoich fachowców (że nie przemilczę orlicy z MSW).

 • 111doradca

  Oceniono 3 razy 3

  Co tu komentować? Skoro szef straży miejskiej mógł zostać mianowany przez ś.p. Lecha Kaczyńskiego szefem BOR-u to nic juz nie moze nas zaskoczyć

 • 66ab

  Oceniono 2 razy 2

  Sławomir Nowak - były minister transportu, który po aferach taśmowej i zegarkowej na dobre pożegnał się z polską polityką, dostanie pracę w Komisji Europejskiej - informuje środowy „Fakt”. Według tabloidu, posadę załatwiła mu była koleżanka z rządu, a dziś unijna komisarz, Elżbieta Bieńkowska.
  O kolegach też pamiętają.

 • zocha688

  Oceniono 11 razy 11

  Po w tym momencie traci wszystko, gorzej juz być nie może

 • marian8-1960

  Oceniono 9 razy 9

  Za komuny to się nazywało: "znajomości", było źle widziane ale praktykowane, dziś wszystko jest dozwolone, wszystkie chwyty ...
  Przykład idzie z góry, w całej Polsce w wszystkich urzędach itd jest to samo.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 8 razy 8

  Jak psiapsiółka nie zostanie GIODO to się obrazi. I szminki może nie pożyczyć i co wtedy? Niezręcznie jakoś.

 • endrju1521

  Oceniono 9 razy 9

  Coś mi świta, że kiedyś był jeden taki,

  co swojego konia zrobił senatorem.

 • razb1947

  Oceniono 13 razy 7

  To już koniec PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX