Cimoszewicz już się poddał. "SLD popełnia harakiri. Nowa lewica? Niepoważna, kawiarniana paplanina"

- Sytuacja jest bliska beznadziejności. Wszystko poza SLD zwiędło, a samo SLD konsekwentnie popełnia harakiri - ocenił sytuację na lewicy Włodzimierz Cimoszewicz w Poranku Radia TOK FM. Jego zdaniem nie ma już nadziei na jej odbudowę. - Dziesięć lat mówiłem, grochem o ścianę - ubolewał.
Gościem Janiny Paradowskiej w Poranku Radia TOK FM był Włodzimierz Cimoszewicz, senator i były premier. Publicystka zwróciła uwagę na ostatnie doniesienia medialne na temat Grzegorza Napieralskiego, który a to ma przechodzić do PO, a to spiskować z Andrzejem Rozenkiem. - Absurdalne spekulacje - zżymała się Paradowska. - To świadectwo kompletnego ogłupienia, nie wiem, polityki czy mediów. Ale i tego, że na lewicy dzieje się źle - zaznaczyła.

"Sytuacja jest bliska beznadziejności"

- No dzieje się źle, od dawna - westchnął Cimoszewicz. Zaznaczył, że swego czasu miał w tym swój udział także Napieralski, dziś główny krytyk Leszka Millera, szefa SLD. Od niedawna zawieszony w partii. - Został potraktowany tak, jak sam traktował ludzi w przeszłości - zaznaczył senator.

A co z lewicą? Cimoszewicz widzi wszystko w zdecydowanie ciemnych barwach. - Sytuacja jest bliska beznadziejności. Wszystko poza SLD zwiędło, a samo SLD konsekwentnie popełnia harakiri - stwierdził gość Poranka Radia TOK FM.

Nie lepiej z perspektywami na przyszłość. - Nie wiem, kiedy objawią się nowe inicjatywy. Ale te, o których rozmawiają młodsi ludzie, są niepoważne, przeideologizowane. To kawiarniana polityka, ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o realnej polityce. Cała paplanina o radykalnej lewicy to nieporozumienie nieuwzględniające wszystkich zmian, jakie zaszły w polskim społeczeństwie - stwierdził Cimoszewicz.

Co zrobić? "Niewiele"

- Co można więc zrobić? - pytała Paradowska. - W tej chwili niewiele - rozłożył ręce senator. - Zawsze zachęcałem, żeby myśleć szerzej, przyciągać do siebie, nie odpychać. Dziesięć lat mówiłem, grochem o ścianę - zakończył Cimoszewicz.

Więcej o:
Komentarze (10)
Cimoszewicz już się poddał. "SLD popełnia harakiri. Nowa lewica? Niepoważna, kawiarniana paplanina"
Zaloguj się
 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 1 raz 1

  Lewica lewica ale jakoś nie przypominam sobie żadnego projektu SLD czy mu podobnych, który by poważnie podejmował problemy pracowników i/lub drobnych przedsiębiorców. Ograni podwykonawcy autostrad - pozostawieni sami sobie, lokatorzy zagrożeni przez "czyścicieli kamienic" pozostawieni sami sobie, nabici w butelkę frankowicze - tak samo. Nawet w bulwersującej sprawie wpychania na grandę przez PO 6-latków do szkół SLD nie zdobyło się na jasną prospołeczną deklarację i działanie. Więc miejcie panowie pretensje za swój marazm do siebie bo nie robicie żadnej polityki. Przechadzacie się tylko po sejmie wyfraczeni jak Ryszard Kalisz i ucinacie pogawędki z dziennikarzami.

 • darek7262

  Oceniono 3 razy 1

  Diagnozy po latach każdy potrafi stawiać. Morały teraz można prawić, choć ma Pan rację.
  Zmarnowane pieniądze z Unii. Głośno krzyczą naprawiacze, jak 25 lat temu Wałęsa. Teraz nowi będą naprawiać i kraść przez kilka lat /chociaż już nie ma czego sprzedawać/. Tak w Polsce będzie się zawsze działo. Kto nie wierzy, niech zacznie czytać nasza historię. Co teraz, a teraz podnieść dwa palce na kształt liter V jak w 1981r. i płakać.

 • michnikredgestapo

  Oceniono 3 razy -3

  Lewicowcy wszelkiej masci powinni przeniesc sie do jednego miejsca, oglosic niepodleglosc i zostawic reszte Polakow w spokoju. Nie sobie eksperymentuja na sobie samych.

 • pumpernik

  Oceniono 1 raz -1

  Co słychać w Iraku ?

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 10 razy 10

  W Polsce potrzebna jest centrolewica ale i radykalna lewica, gdyż z braku jednych i drugich może się wyłonić coś czego nikt z polityków by sobie nie życzył.

 • rokko

  Oceniono 32 razy -18

  Powiedział dziarski realny polityk, który jak przyszło co do czego, to z podwiniętym ogonem zwiał do żubrów... Byście się już wycofali, czerwone dinozaury, i nie odzywali - to byłoby najlepsze co dla lewicy możecie zrobić.

 • zumzum0

  Oceniono 21 razy 15

  Cimoszewicz już się poddał. "SLD popełnia harakiri. Nowa lewica? Niepoważna, kawiarniana paplanina".
  W Polsce nie ma ani lewicy , ani prawicy , ani centrum . Są natomiast neoliberałowie .

 • 7ogamihcra

  Oceniono 29 razy 21

  Obecnie największymi pieprzonymi komuchami, socjalistami i populistami jest polityczno-religijna partia Prawie Sprawiedliwość, która razem ze swoimi dudowymi przydupasami ze związku zawodowego "solidarność" jest tak maksymalnie lewicową lewicą, że jakakolwiek prawdziwa lewica szans najmniejszych nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX