Paradowska: Frankowicze nie budzą mojego współczucia. To histeria medialna

- Grono frankowiczów budzi we mnie mało współczucia - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. Zaznaczyła, że w mediach problemowi kredytów poświęca się za dużo miejsca. Wszystko określiła mianem medialnej histerii.
Janina Paradowska zauważyła podczas przeglądu prasy w Poranku Radia TOK FM, że w mediach wciąż dominuje kwestia kredytów we frankach szwajcarskich. - Mam wrażenie, że lobby frankowiczów jest o wiele skuteczniejsze niż lobby górnicze - stwierdziła publicystka.

Ludzie dali się omamić bankom

- Pomysły, jak ulżyć frankowiczom, mnożą się jak króliki - podkreśliła prowadząca audycję. Zaznaczyła, że grono frankowiczów "budzi w niej mało współczucia". Dodała jednak, że mogą tam być "dramatyczne przypadki ludzi, którzy dali się omamić bankom". - Ale czy to wymaga zaangażowania najwyższych władz i histerii medialnej? - pytała.

Wczoraj w "Tygodniku Powszechnym" Rafał Woś krytykował media za podejście do problemów górnictwa i kredytobiorców. "Opinia publiczna nie może tak łatwo przemieniać się z Dr. Jekylla w Mr. Hyde'a (i z powrotem): w jednym momencie być wolnorynkowcem-górnikożercą, a w drugim oczekiwać, że państwo w sprawie frankowiczów coś jednak zrobi" - pisał.

Więcej o:
Komentarze (44)
Paradowska: Frankowicze nie budzą mojego współczucia. To histeria medialna
Zaloguj się
 • az1960

  0

  państwo powinno zajmować sie prawem w kraju - i w tym ma duże zaległości. Sytuacja kredytobiorca - bank jest tylko jednym tego przykładem. ponieważ kredyty brali ludzie, którzy rozumieją jak powinno funkcjonować państwo - domagają, aby funkcjonowało prawo, które chroni konsumenta. I czy pani Paradowskiej nie żal, że to prawo nie funkcjonuje ? Zapytam jeszcze - czy swoje mieszkania Pani kupowała za gotówkę, czy "dostała" w ramach przydziału w PRL ?

 • Oceniono 9 razy -3

  Pani Paradoks, oczywiście nikt nie liczy na współczucie takiej osoby jak Pani. Jednak kiedy wszyscy się cieszyli ile to wzrosło PKB, i jak zostaliśmy zieloną wyspą... Kredyty lekką ręką rozdzielały banki. Zachęcali politycy, żeby się budować. Całość tych pieniędzy nie została przejedzona tylko zapewniła jedną z podstawowych potrzeb czyli mieszkanie setkom tysięcy ludzi. Tego przez długie lata politycy nie byli w stanie osiągnąć.
  Nie potrzebuję współczucia osoby tak nieznacznie rozwiniętej społecznie, ale nie godzę się na traktowanie nas jak wyłudzaczy. Państwo powinno chronić swoich obywateli, a politycy którzy wypowiadają się w imieniu owego Państwa powinni wykazać się podstawową choćby empatią. Pomaga się ofiarom żywiołów nawet jeśli nie ubezpieczyły się. Stosując tą ,,logikę,, czemu nie drzwi się z nich tak samo, próbował tego juz jeden z polityków potem to odszczekał ale było za późno.

 • stellaney

  Oceniono 13 razy -3

  Pani Janina powinna może poszukać w sobie jakiś cieplejszych uczuć i nie wyrywać się tak bardzo z tym brakiem współczucia, zwłaszcza, że to u niej nic nowego, ofiarom Amber Gold też nie współczuła. Czy aby na pewno warto się tym chwalić?

 • batavus23

  Oceniono 5 razy -5

  jaka medialna histeria? to skandal i grabienie polskiego społeczeństwa
  to przekręt na miare Amber Gold i OFE
  systemwkryzysie.blox.pl/2015/01/Do-frankowcow-Zamieszanie-wokol-szwajcarskiej.html

 • stachkaz47

  Oceniono 18 razy -2

  A w którym miejscu u takiej starej RUINY jest ORGAN WSPÓŁCZUCIA.
  Zachował się jej tylko ORGAN APORTOWANIA.

 • emeryt21

  Oceniono 5 razy 1

  Kredyty jeśli już to powinni brac ludzie kolo 80-tki, którzy niejedno widzieli. Mam na myśli wiele cudow z lokalnymi walutami (wymiany pieniędzy, wzrosty i spadki kursow itp.).
  A tak już calkiem poważnie to dolar jest dolarem i w mojej rodzinie ten fakt jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Ja tez trzymam oszczednosci w zielonych i mimo wielu super okazji nie wymieniłem ich na żadne euro, franki itp. Może zarobiłbym cos tam w międzyczasie, ale teraz mam spokojny sen i nie budza mnie żadne koszmary kursow...

 • kumuruski

  Oceniono 7 razy -3

  O! Przyjaciółka Sławka N. i społeczna rzeczniczka Ewki K. znów się wypróżniła.

 • wyrwana.z.kontekstu

  Oceniono 15 razy -1

  Zadałam już to pytanie wczoraj, ale jak widać komentarz nie został opublikowany. Czy Pani Redaktor sama kupiła za gotówkę swoje pierwsze mieszkanie w Warszawie? Czy może jako członek PZPR dostała je Pani od państwa w 68? Może się mylę, to proszę mnie poprawić, bo nie chcę nikogo obrazić - taką informację znalazłam w internecie. Ale jeśli się nie mylę, to wara od ludzi, którzy uczciwie pracują na swoje i walczą o dach nad głową dla rodzin i dzieci.

 • r0b0l

  Oceniono 19 razy 11

  wczoraj przerżnąłem w pokera sporą sumę, to wina państwa, które pozwala na sprzedaż karciochów i działanie kasyn.
  A teraz oczekuje pomocy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX