"Oto polski kalendarz wojenny: pod koniec roku - obowiązkowa bitwa z Porozumieniem Zielonogórskim. Potem - górnicy..."

Dlaczego Polacy nie pokazywali demonstracyjnie solidarności z ofiarami zamachu w redakcji "Charlie Hebdo"? "Nas rozpalają na ogół inne wartości, bardziej przyziemne i materialne" - komentuje w najnowszej "Polityce" Daniel Passent. "Mamy własny, polski kalendarz wojenny. O wartości? Nie, o pieniądze" - przekonuje.
Są co najmniej dwie obowiązkowe pozycje w "polskim kalendarzu wojennym", o którym pisze Passent. I oba się już wydarzyły - bitwa lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego i konflikt z górnikami.

W przypadku pierwszego z tych konfliktów, publicysta zastanawia się nad jednym: z kim walczy PZ? "Z ministerstwem? Z Funduszem? Z rządem? Z pacjentami? Dziwny to konflikt, w którym obie strony mają dobro pacjentów na ustach, a biedny pacjent nie rozumie, kto broni jego interesów" - podkreśla.

Pozycja numer 2: górnicy

Innym konfliktem w "kalendarzu" jest spór z górnikami. Tu jednak Passent zauważa inną rolę premier rządu, która "wzięła wszystko na klatę". Czyli pojechała do górników i zmierzyła się z nimi osobiście. "W odróżnieniu od konfliktu z lekarzami, gdzie chodziło o pieniądze, w konflikcie z górnikami stawką są (były?) nie tylko pieniądze, ale i przyszłość rządu. Piotr Duda, szef Solidarności, tego nie ukrywa" - pisze Passent.

Felietonista zauważa, że różnica między lekarzami PZ a górnikami jest taka, że tych drugich na pewno wspomogłyby inne branże - kolejarze czy energetycy - np. blokując drogi. "Piotr Duda i opozycja robią wszystko, żeby Kopacz jeździła po całej Polsce, wygaszając konflikty. Rząd, trochę na własne życzenie, szybko znalazł się pod ścianą: albo prędko wygasi konflikt, albo utraci kontrolę nad wydarzeniami" - puentuje dziennikarz.

Cały komentarz w najnowszej "Polityce".

Więcej o:
Komentarze (6)
"Oto polski kalendarz wojenny: pod koniec roku - obowiązkowa bitwa z Porozumieniem Zielonogórskim. Potem - górnicy..."
Zaloguj się
 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 1 raz -1

  Passent jedź do Izraela i nie nudź.

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy -6

  "Oto polski kalendarz wojenny: pod koniec roku - obowiązkowa bitwa z Porozumieniem Zielonogórskim. Potem - górnicy..."
  ===================================================================
  A następnie komentarz Daniela Passenta.

 • fakiba

  Oceniono 5 razy -1

  Pani Kopacz z konfliktam isobie poradzi a końcowy efektem tej wojny wywoływanie przez ZZ , będzie to że Duda polegnie i to nie na polu chwały

 • ragefox

  Oceniono 8 razy 2

  Tych wojenek jest w ciągu roku co niemiara. Każdy chce dorwać się do koryta.
  Jedyny ratunek - zlikwidować koryto !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX