Bujak: Byłoby świetnie, gdyby polscy żołnierze walczyli w Doniecku

- Polska jest bliska zdrady wobec Ukrainy - powiedział Zbigniew Bujak w Kontrwywiadzie RMF FM. Były opozycjonista stwierdził, że Polska powinna realnie zaangażować się w walki na wschodzie Ukrainy, gdyż mamy wobec naszego sąsiada konkretne obowiązki.
Według Bujaka nie powinniśmy się ograniczać jedynie do wsparcia moralnego, ale przede wszystkim zaangażować militarnie.

- Byłoby fantastycznie, gdyby polscy żołnierze walczyli na Wschodzie, bo wtedy pokazalibyśmy, że budujemy głęboki i trwały sojusz. Skoro sformowaliśmy już brygadę polsko-litewsko-ukraińską, to dlaczego jej tam nie ma? Dodał, że jest mu wstyd za to, że polskie władze, razem z Unią Europejską i NATO, nie robią zbyt wiele, by pomóc Ukraińcom.

- Ukraińcy już przecież wyrazili swoją prośbę o pomoc. To jest feudalne, to podejście "niech poproszą" - mówił Bujak. Zwraca również uwagę na to, że w obliczu takiej sytuacji, należy odłożyć na bok wszelkie pretensje i historyczne zaszłości dotyczące np. kwestii Wołynia.

Przewodniczący Komitetu Solidarności z Ukrainą oznajmił także, że nie wahałby się wydać 100 mln dolarów na pomoc dla ukraińskich wojsk. - To byłaby inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Zapytany o to czy nie boi się wejścia w stan wojny z Rosją, odparł, że "to już jest problem Rosji, jak oni to potraktują".

"W gazetach tego nie napiszą" - przeczytaj o prawdziwej twarzy Ukrainy >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (792)
Bujak: Byłoby świetnie, gdyby polscy żołnierze walczyli w Doniecku
Zaloguj się
 • spam_box

  0

  Nie miałbym nic przeciwko, gdyby wysłać armię styropianów i posłów. Im więcej by ich wybili, tym mniej wróciłoby żywych.

 • zfd3

  0

  Popieram całkowicie pomysł pana Bujaka

  Jeżeli w składy tych oddziałów skierowanych do bezpośrednich walk frontowych składać się będą

  Z panów prezydentów Komorowskiego, Wałęsy, Kwaśniewskiego
  Premierów Tuska, Kaczyńskiego Millera
  Pracowników obu płci kancelarii Prezydenta i Premiera zgodnie listą płac os tanich 20 lat
  I podobnie posłów sejmowych i senatorów III Rzeczpospolitej począwszy od 1992 roku,
  wszystkich obu płci dziennikarzy i pismaków, Europosłów
  Wszystkich żyjących obu płci członków Unii Demokratycznej, Unii Wolności, Kongresu liberalna Demokratycznego, AWS, PO i PiS
  ich mocodawców
  doradców i wszystkich pracowników Fundacji i Stowarzyszeń założonych w III Rzeczpospolitej których celem była wdrożenie Liberalizmu i neoliberalizmu,

  Oraz wszystkich przyjaciół panów z Rządów i parlamentów Izraela
  Kongresmanów i Senatorów USA
  Oraz wszystkich funkcjonariuszu Komisji Europejskiej Trybunału Sprawiedliwości w Strassburgu oraz Międzynarodowego Trybunału w Hadze

  W towarzystwie prezydentów Buch seniora i juniora
  Itd

  z obowiązkiem walki do krwi ich ostatniej

 • kazek60

  0

  bujak tobie tez dolaczyl do grona oszolomow Psiokow ktorzy zapomnieli slowa ukraincow-polaczki nie wtracaicie sie w nasze sprawy wewnetrzne bo pogarszacie nasze stosunki z innymi krajami i nie robcie nam nastepnej Rewolty Pomaranczowej my sobie sami poradzimy bez was a teraz chca od Polaczkow i innych pomocy militarnej i kasy a Pani Premier niech wezmie pozyczke z banku i im pozycza Swoje Eurusie i niech nie dolancza do grona Pisiorow i Bujakow.Na koniec zapomnieli wszyscy ze Przyjaciele -Ukraincy pierwsi zagrodzili nam droge na rynku branzy spozywczej tj.swinki jabluszka itp.

 • Krystian Zdybel

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo Bujak o to chodzi, za wolność naszą i waszą. Sława Ukrainie. Brak realnej pomocy choćby w postaci nowoczesnej broni dla walczącego o wolność narodu ukraińskiego to hańba i głupota z naszej strony. Bierzmy przykład z litewskiej polityki. Oni nie czekają aż przyjdzie ich kolej.

 • ????????? ?????

  Oceniono 1 raz -1

  Дякую, Збишеку! Дякую. Допомога потрібна, без сумніву. Але то НАША доля - боротися з російським імперіалізмом перед кордонами Європи.

 • ???? ??????

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy następnym razem Anglia i Francja odpuszczą sobie umieranie za Gdańsk, mam nadzieję, że tutejsi forumowicze przypomną sobie swoje komentarze

 • da-jan55

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Bujak - nie wiem czy się Pan zorientował ale niby wojenka z Jaruzelskim już się skończyła parę lat temu - teraz to nie figle to poważna sprawa nie na wasze - widać umysły .

 • Piotr A

  Oceniono 2 razy 0

  "Byłoby fantastycznie, gdyby polscy żołnierze walczyli na Wschodzie" - dla mnie było by fantastycznie wypłacić Ci kilka liści w ten głupi ryj - tak na otrzeźwienie styropianowy komandosie.
  Chcesz wysyłać polskich żołnierzy na wojnę? A sam będziesz pił zimną wódeczkę w wygodnym fotelu tchórzliwa łajzo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX