Duda idzie na wojnę z rządem. Wielowieyska: Szlag mnie trafia. Hucpa i absurdalne postulaty

Związkowcy chcą rozmów z rządem na temat umów śmieciowych czy emerytur pomostowych. - Dialog albo walka - grzmi Jan Guz, szef OPZZ. A Piotr Duda, lider ?Solidarności?, sugeruje, że rząd smaga związkowców batem. - Jak słucham Piotra Dudy, to szlag mnie trafia - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.
Związkowcy idą za ciosem. Po wynegocjowaniu programu dla górnictwa chcą rozmawiać z rządem o emeryturach pomostowych, umowach śmieciowych, patologii w agencjach pracy. Piotr Duda, lider "Solidarności", do rozmów chce zasiąść jeszcze w styczniu. - Ten rząd wyspecjalizował się, że podpisuje porozumienia, a potem ich nie realizuje. Dialog albo walka - stwierdził Jan Guz, szef OPZZ.

Tak się kończą kompromisy?

Andrzej Stankiewicz pisze w "Rzeczpospolitej", że ruch Dudy nie powinien szczególnie dziwić. "Ulegając lekarzom rodzinnym, a potem przegrywając negocjacje z górnikami, gabinet Ewy Kopacz z własnej woli skazał się na kolejne konflikty z grupami, które czują się poszkodowane polityką rządu" - pisze dziennikarz. I wskazuje, że chodzenie na kompromisy przyniosły premier odwrotny od zamierzonego skutek.

- Jak słucham Piotra Dudy, to szlag mnie trafia - denerwowała się w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. Duda ocenił, że do tej pory rząd PO-PSL proponował dialog, który przypomina raczej dialog konia i woźnicy. - Jest to dialog przy użyciu bata. Na taki dialog nie możemy się zgodzić - stwierdził. Te słowa wyraźnie poruszyły publicystkę. Zaznaczyła, że w sprawie górnictwa rząd przychylił się do wielu postulatów związkowców. A to właśnie związkowcy, zdaniem Wielowieyskiej, swym nieodpowiedzialnym zachowaniem walnie przyczynili się do fatalnej sytuacji w branży.

"Hucpa i absurd"

- Pytam Piotra Dudę: którzy pracownicy prywatnych firm dostają tak gigantyczne odprawy jak górnicy, stoczniowcy czy pracownicy innych spółek skarbu państwa? To rodzaj hucpy i zgłaszania absurdalnych postulatów - mówiła Wielowieyska.

Zwraca na to uwagę także Stankiewicz w "Rzeczpospolitej". Zaznacza, że obecnie jedynie "dobrze zorganizowane i głośne grupy nacisku" mają szanse na spełnienie postulatów. Z "dialogu" z rządem praktycznie wykluczeni są więc pracujący w sektorze prywatnym i zatrudnieni na śmieciówkach. "Oni nie zafundują rządzącym protestów" - zauważa publicysta. I apeluje o większą społeczną sprawiedliwość: "Rząd powinien ważyć postulaty wszystkich grup obywateli, ale wedle ich racji, nie zaś donośności krzyku".

Więcej o:
Komentarze (40)
Duda idzie na wojnę z rządem. Wielowieyska: Szlag mnie trafia. Hucpa i absurdalne postulaty
Zaloguj się
 • gabrielr

  Oceniono 5 razy 1

  Taka wiadomość, że szlak trafia Wielowieyską to bardzo dobra wiadomość.

 • 1stanczyk

  0

  Coraz lepiej ...
  Coraz częściej w resortowych mediach "dziennikarze" albo "rozmawiają" już tylko z mikrofonem, (bo pewnie nikt z nimi gadać już nie chce ) albo, dla tych co maja trudności z czytaniem, w ramach codziennej propagandowej indoktrynacji, czytają wybrane fragmenty prasy drukowanej.

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 14 razy -4

  Wielowieyska a czy dzisiaj lizałaś już du.pe ryżemu?

  Paradowskaja z Wołkiem i Lisem nie będą za ciebie ciągle wypełniać obowiązków!

 • jo_2811

  Oceniono 13 razy 5

  Normalnie ten Duda nadaje się na wywiezienie na taczce przez Polaków. On nie myśli o Polsce lecz o własnej d..ie.

 • ramzes-ra

  Oceniono 14 razy 8

  Pan Duda jak widać po strajku górników nie wiele może dlatego próbuje się dowartościować. Już raz straszył że obali rząd Tuska,i nic z tego nie wyszło. Panie Duda Polsce i Polakom potrzeba ludzi którzy potrafią budować a nie strajkować i burzyć.Z burzenia i strajków nie wynika nic dobrego a Polska na tym ewidentnie traci.Pan niestety nie sprawdził się, nie umie lub nie chce rozmawiać i negocjować, a tylko dyktować warunki i grozić strajkami, dlatego powinien pan podjąć ciężką codzienną pracę ,bo stanowisko przewodniczącego związku Pana przerosło.

 • blookerz

  Oceniono 19 razy -9

  "szlag mnie trafia"
  ... nie mogę się doczekać

 • tp70

  Oceniono 35 razy 17

  Pani Wielowieyska nie pisze o rzeczy najważniejszej i oczywistej:
  Piotr Duda działa na zlecenie polityczne PIS.
  Nie chodzi nagle o umowy śmieciowe, Duda ma rozchwiać sytuację w Polsce, tak aby była możliwa wygrana PISu w wyborach.
  Kaczyński dobrze wie, że ten wiejski głupek Andrzej Duda NIE MA szans z Bronisławem Komorowskim !
  Zostają wybory do Sejmu. Też ewentualna wygrana wygląda cienko !
  Co zostaje: zrobić zadymę polityczną, trochę podpalić Polska i wygrana staje się bardziej prawdopodobna. I do tego potrzebne są działania Piotra Dudy i różnych takich, mniejszego kalibru zadymiarzy, jak Andrzej Olechowski, który wypowiada się jak absolut, jak sam Papierz.

 • plorg

  Oceniono 38 razy -18

  "Wielowieyska: Szlag mnie trafia."

  To dobrze. Wkrótce będzie jednego resortowego bękarta mniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX