Abp Hoser: Polskie społeczeństwo jest postaborcyjne. Starsze pokolenie namawia młodych do kontynuowania żniwa

- Dzisiaj dostęp do aborcji jest niesłychanie łatwy, to powszechna praktyka. Narzucanie nam przez UE dostępu do środków poronnych bez recepty, bez ograniczeń jest jeszcze jednym przykładem samobójczej polityki Europy - ocenił abp Henryk Hoser. Hierarcha uważa również, że cała Europa ?popełnia samobójstwo?, bo traci swoją tożsamość.
Muzułmanie nie zabijają swoich dzieci, bo mają inną od europejskiej mentalność. Na Starym Kontynencie panuje mentalność "antykoncepcyjna" - uważa arcybiskup Henryk Hoser, który w rozmowie z Razem TV odpowiadał na pytanie o to, czy Polska nie pójdzie drogą Francji, która dąży do zmniejszenia przyrostu naturalnego, a chrześcijan jest coraz mniej. - Ta mentalność jest bardzo głęboko zakorzeniona, również w polskim społeczeństwie - ocenił.

Aborcja - samobójcza polityka

Hoser przyczynę odnajduje w zabiegach aborcji, których dokonywano w PRL-u - według szacunków arcybiskupa - 800 tysięcy rocznie. Hierarcha nazwał polskie społeczeństwo "postaborcyjnym" i powiedział: - Ci ludzie jeszcze istnieją. To jest starsze pokolenie, które z tego prawa korzystało, i wiele problemów, które mamy w społeczeństwie, jest pochodną tej świadomości, która nie została wyrażona na zewnątrz, a która tkwi w sumieniach tych ludzi.

Stwierdził również, że pokolenie starszych kobiet i mężczyzn "namawia młodych do kontynuowania tego strasznego żniwa". - Dzisiaj dostęp do aborcji jest niesłychanie łatwy, to praktyka powszechna. Narzucanie nam przez Unię Europejską dostępu do środków poronnych bez recepty, bez ograniczeń, jest jeszcze jednym przykładem samobójczej polityki Europy - dodał.

Przypomniał też o słowach Matki Teresy. - Świat, który morduje tyle dzieci - miała na myśli też nienarodzone - nigdy nie zazna pokoju - wyjaśniał.

Nowy wróg: pigułka po

Na początku stycznia Komisja Europejska zdecydowała, że EllaOne może być dostępny w krajach UE bez recepty. To produkt antykoncepcyjny przeznaczony do stosowania w przypadkach nagłych nawet 120 h po stosunku. Środek został dopuszczony do obrotu w UE w 2009 r. Substancja czynna preparatu łączy się z receptorami progesteronu - hormonu, który wpływa na wystąpienie owulacji i przygotowanie wyściółki macicy do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej. Działając na receptory progesteronowe preparat zapobiega ciąży, głównie zapobiegając owulacji lub opóźniając ją.

Środowiska prawicowe i Episkopat są przeciwne wprowadzeniu tzw. pigułki po do sprzedaży. Uważają, że są szkodliwe dla zdrowia kobiety, publicyści szafują określeniami jak "dzieciobójstwo" i nazywają ją "trutką na dzieci". Pojawiły się również porównania pigułki do cyklonu B.

Amnezja Europy

Prowadząca rozmowę Magdalena Korzeniewska zapytała hierarchę, czy "redakcja ? Charlie Hebdo ?sama nie ściągnęła na siebie terroryzmu", publikując "obrazoburcze" karykatury. - Francja musi zdawać sobie sprawę, że ma 6,5 mln muzułmanów. Te karykatury dotykały przede wszystkim wierzących muzułmanów, wśród których są, może niewielkie, grupy fundamentalistyczne i terrorystyczne, niemniej są bardzo groźne - powiedział Hoser.

Arcybiskup podkreślił, że Europa "cierpi na amnezję", przez co "traci swoją tożsamość". Europa popełnia samobójstwo. Jeśli się nie przebudzi, to przestanie istnieć - zauważył.

Najbardziej prześladowana religia

Korzeniewska bardzo podkreślała, że światowe rządy zareagowały, gdy zginęło "12 osób laickiej redakcji, która wydawała obrazoburcze karykatury", a jednocześnie nie reagowały, gdy z rąk ekstremistów islamskich ginie - jak policzyła - 100 milionów chrześcijan.

- Wszyscy wiedzą, że chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią, ale obrona chrześcijaństwa jest niepoprawna politycznie w Europie. Jest wola polityczna, żeby nie reagować - odparł Hoser. I dodał: - Istnieje pojęcie wojny sprawiedliwej - trzeba bronić życia i człowieka. Bez użycia siły zbrojnej nie wprowadzi się pokoju na świecie. Za tą siłą zbrojną powinny być wyraźne przesłania dotyczące wartości życia ludzkiego, szacunku do religii, kultur i uczenia się współistnienia w świecie pokojowym.

Więcej o:
Komentarze (58)
Abp Hoser: Polskie społeczeństwo jest postaborcyjne. Starsze pokolenie namawia młodych do kontynuowania żniwa
Zaloguj się
 • matitalolo

  0

  Cenzura żydowskich postkomuchów z Gazety.

 • antekpociecha

  Oceniono 1 raz 1

  To Hoser, jak to w końcu jest z tym polskim społeczeństwem?
  Jest w 95% katolickie czy w przewadze proaborcyjne?

 • fernando51

  Oceniono 3 razy 3

  Hoser, jedź do tej umęczonej Afryki a nam Polakom daj spokój. Tutaj dzięki bogu kobiety coś znaczą i nie muszą słuchać ciasnoumysłowych facetów w czerni.

 • uwierz_w_to

  Oceniono 1 raz 1

  Mafia pie...na

 • stanimager

  Oceniono 3 razy 3

  Proponuje nazwać te pigułkę :"dżenderówką" to tak aby dokonać połączenia miedzy tymi diabłami.
  Wiec ateiści są gorsi od islamistów bo tamci nie zabijają swoich dzieci (no chyba ze używają ich jako samobójcze chodzące bomby) - oni "tylko" mordują innych. How nice ! Czy ktoś tym osłom doradza co mowić ?

 • valdemar42

  Oceniono 7 razy 5

  Hoses ty zakłamane.ku.wo. W piekle już na ciebie czekają

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 9 razy 7

  Może, trzeba w Kościele na stanowiskach biskupich wprowadzić kadencyjność, bo tych sklerotyków to się już nawet słuchać nie chce.

 • ar.co

  Oceniono 11 razy 9

  To "starsze pokolenie", które skrobało się na potęgę w l. 60., 70. i 80. (kiedy było to dostępne za darmo i na życzenie), to jest obecny elektorat PiSu i najwierniejsze parafianki Hosera. Badania socjologiczne wykazały, że najwięcej aborcji wykonały kobiety, które obecnie mają 50-80 lat, wykształcenie podstawowe lub zawodowe, głosują na PiS i deklarują silne przywiązanie do wiary katolickiej. I, a jakże, są przeciw "mordowaniu nienarodzonych". Teraz, oczywiście. Kiedy same stosowały skrobankę jako środek antykoncepcyjny "mordowanie nienarodzonych" im nie przeszkadzało.

 • ar.co

  Oceniono 11 razy 9

  Jednym słowem Hoser wprost się przyznał, że on do Europy nie należy. Skoro zachwyca się muzułmanami, którzy "nie zabijają swoich dzieci, bo mają inną od europejskiej mentalność". Hoser et co też mają inną od europejskiej mentalność. Na szczęście coraz więcej ludzi - nawet w Polsce - ma mentalność europejską.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX