Starcie Wróbla z Wenderlichem o Ogórek. "Zna cztery języki!". "I w żadnym nie ma nic do powiedzenia?"

- Nie ma Magdy Ogórek, SLD nie pozwala jej występować w mediach - ubolewał w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel. - Jeśli tylko chce, może w mediach występować - zarzekał się Jerzy Wenderlich z SLD. Spotkanie publicysty z politykiem szybko zamieniło się w pasmo uszczypliwości.
- Nie ma Magdy Ogórek, którą, wydawało się, zaprosimy dzisiaj, ale SLD nie pozwala jej jeszcze występować w mediach. Jest w końcu młodą dziewczyną - zaczął Poranek Radia TOK FM Jan Wróbel. - Ale jest na szczęście Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu, dojrzały facet. Pan wszystko powie, jak trzeba - przywitał gościa publicysta.

"Pani doktor Ogórek jest osobą samodzielną, mądrą..."

- Dojrzały facet, a wciąż dowiaduję się ciekawych rzeczy - odparł Wenderlich. - Zaskoczył mnie pan informacją, jakoby SLD nie pozwalał występować w mediach pani doktor Ogórek. Pani doktor Ogórek jest osobą samodzielną, mądrą, mającą wiele do powiedzenia. Jeśli tylko chce, może w mediach występować i nawet nam zależy, by w mediach była częściej niż rzadziej - stwierdził.

"Nawet Korwin-Mikke by nie powtórzył pomysłów, które czytała na głos Ogórek" >>>

Następnie Wenderlich wyraził zadowolenie z faktu, iż kandydatka Sojuszu pojawia się w przestrzeni medialnej. Podkreślił, że można mówić o niej dobrze, można źle, "byle z imienia i nazwiska, a najlepiej i z tytułu naukowego". - Doktor Ogórek podniosła standardy kampanii znajomością czterech języków, tytułem doktorskim. Niech się inni starają, czy dogonią doktor Ogórek w tych wysokich standardach - chełpił się gość Poranka Radia TOK FM. - Pamięta pan anegdotę o królu Michale Korybucie Wiśniowieckim. On znał sześć języków obcych, ale w żadnym nie miał nic do powiedzenia - zripostował Wróbel.

"Nie imponuje to panu jako wybitnemu konserwatyście?"

Prowadzący wytknął Wenderlichowi, że publicyści prześmiewczo nazywają Magdalenę Ogórek "kandydatką prawicy". - Dziwię się takim opiniom - stwierdził polityk SLD. - Jeśli doktor Ogórek mówi o niższych podatkach, jest to myślenie lewicowe. PO pokrzykiwała, jacy to my liberalni. A kto podwyższył VAT? My jesteśmy lewicą taką, która uważa, że dopiero z dobrej gospodarki można spełniać cele socjalne - wskazywał Wenderlich. I przypomniał, że SLD, będąc u władzy, obniżył CIT o kilka punktów procentowych, co ostatecznie zwiększyło dochody budżetu.

- Nie imponuje to panu jako wybitnemu konserwatyście? - kokietował Wenderlich. - Czy łaskawiej pan na nas nie zerka? Potrafimy obniżyć podatki, żeby rozbujać gospodarkę, żeby kraj się rozwijał, żeby lepiej zagospodarować przestrzeń socjalną - skwitował polityk.

Milczenie Ogórek

Kandydaturę Magdaleny Ogórek na urząd prezydenta SLD ogłosił 9 stycznia, w dniu śmierci Józefa Oleksego, byłego szefa Sojuszu i zasłużonego działacza partii. Już samo to ściągnęło krytykę na głowę Leszka Millera i jego ludzi. Później nie pomagał sposób prezentacji kandydatki. Szef SLD szybko zabrał mikrofon Ogórek, uniemożliwiając dziennikarzom zadawanie pytań. Później kandydatka na tydzień zniknęła, a w mediach zaroiło się od spekulacji na jej temat. Niektóre dotyczyły rodziny Ogórek, na co kandydatka postanowiła zareagować.

Niedzielna prezentacja Ogórek w Sejmie zaskoczyła komentatorów mało lewicowym programem. "Kandydatka na prawo od Dudy i Komorowskiego" - komentował Piotr Szumlewicz z OPZZ i lewica.pl. A Jacek Żakowski zarzucił kandydatce, że "kastruje lewicę". Tymczasem politycy SLD zgodnie zaprzeczają, jakoby Ogórek unikała mediów. - Będę gryzł - ostrzegał Krzysztof Gawkowski wszystkich, którzy lansują taką tezę.

Więcej o:
Komentarze (27)
Starcie Wróbla z Wenderlichem o Ogórek. "Zna cztery języki!". "I w żadnym nie ma nic do powiedzenia?"
Zaloguj się
 • jrb11

  Oceniono 4 razy 4

  Zna cztery jezyki I ma duzo do powiedzenia.
  Nie jest "obciazona" skamienialym mozgiem politycznych pajacow starszego pokolenia.
  Momo ze "blondynka" to glupiej niz dzisiejsze pokolenie politykow na pewno nie dedzie gadac.
  A jezeli nie powie nic I bedzie sie tylko usmiechac to bedzie to duze lepsze od waszego bredzenia.

 • vidi12

  Oceniono 2 razy 2

  Proszę nie mylić redaktora Wróbla z posłanką Wróbel... Oni różnią się wyglądem... co prawda tylko wyglądem ale zawsze to coś :)

 • jerzysm42

  Oceniono 3 razy -1

  Dwaj, niby poważni faceci, pokłócili się o jednego Ogórka.

 • adambielski

  Oceniono 4 razy 4

  Komentujący, nie mylcie pana Wróbla z panią Wróbel. Intelekt i uroda podobne, ale płeć różna. Poza tym pan Wróbel przeremontował poglądy i z fana PiS-u stał się fanem PO. Co nie dziwi, bo to wsio ryba. Pani Wróbel się trzyma, co można cenić... choć niekoniecznie popierać.

 • m949

  Oceniono 5 razy 3

  Pamiętam drwiny, śmichy - chichy z Biedronia - i co, jak wam w buzi. Jak ci w buzi wróbelku?
  W następnej kadencji to on zostanie Prezydentem Polski.
  Teraz życzę pani dr Ogórek bardzo dobrego wyniku..

 • robsonw70

  Oceniono 5 razy 5

  Mozna znac 4 lezyki i nic nie mowic, bo nie ma jeszcze potrzeby.
  A mozna znac 1 jezyk i plesc piec po piec bez sensu i nic nie wnosic do tego.
  Zastanawiam sie co jest lepsze - pieprzenie bez sensu, czy czekanie na odpowiednia chwile.

 • m949

  Oceniono 4 razy 4

  " On znał sześć języków obcych, ale w żadnym nie miał nic do powiedzenia - zripostował Wróbel. "

  Śmieszne jest to całe polskie dziennikarstwo, tzw elyty polityczne.
  Kobieta wykształcona, z dorobkiem naukowym, z dużym, różnorodnym doświadczeniem zawodowym , ...... spełniająca wszystkie wymogi formalne wyraziła chęć zmierzenia się z wyborami na prezydenta, uzyskała poparcie partii lewicowej, ...
  No dziennikarzyny, politycy i polityczki ,wszystkie ptaki i ptaszyska od nietoperzy poprzez wróble, kruki i wrony, pawie, strusie, bociany .......rzuciły się jak sępy, jak tu kobiecie dołożyć , jak ona śmie jedne kwilą, .... skrzeczą, .. rajwach wielki - nie nadaje się.
  Tworzą fakty, mity, pomawiają, deprecjonują, ubliżają, obgadują, plotkują, ........ i jak pan Wróbel, człek o skromnej wiedzy, giętki jak plastelina, , ... za każde pieniądze, opowiadają pierdoły żeby mieć oglądalność, zapełnić czas antenowy., ...
  Pani Ogórek pieniędzy , stanowisk, nikomu nie oferuje, .... więc i wokół wazeliniarzy niedużo
  Prymitywy wyśmiewają jej nazwisko, czy ogórek jest bardziej śmieszy od wróbla.
  W takim Londynie jedną z najciekawszych, nowoczesnych budowli, jest budynek w kształcie ogórka.
  Mamy Polsce szansę na naj, ....... panią Prezydent na świecie. Żaden kandydat brany obecnie pod uwagę jej nie dorównuje.
  Pani Ogórek pokazuje charakter, nie tokuje przed Olejnik, Wróblem, Pochaneke, ...... jak poprawią warsztat dziennikarski, przestaną obrażać, lansować się na jej tle, ... to może zaszczyci ich swoją obecnością.

  No bo cóż odpowiedzieć krzyczącemu dziennikarzynie "czy już pani nie żałuje, że zgodziła się kandydować?????"

  Mam nadzieję że nie zrezygnuje, jak przebrnie przez bagienko to ma szanse wygrać i być bardzo dobrą prezydentką.

 • feldmarszalek

  Oceniono 2 razy 2

  Ku pokrzepieniu serc:

  Choć lewicy to córka,
  To kościelne podwórka
  Poznawała badając historię.

  Ptaszek o jasnych piórkach,
  Wdzięczna niczym wiewiórka,
  W sercach wrogów posiała cykorię...

  Zadrżał lider sondaży,
  Widząc, że się odważy
  Białogłowa stanąć z nim w szranki,

  Niejednemu się marzy,
  By ogórki mróz zwarzył,
  By wypadły z wyborczej strzelanki!

  Poszukują nań haki,
  Prowokować chcą draki,
  By się dama z wyścigu wyniosła,

  Ziemi i nieba znaki
  Przeczą, by rządził taki,
  Co mandatu nie piastował posła.

  Wszak nie była w senacie,
  Sejmie ni magistracie,
  Tu praktyki trza, nie teorii,

  A ja powiem: gadacie!
  Wszak praktykę też znacie,
  Gdy jesteście doktorem historii!

  To nie anyż, ni mięta,
  Nie psychika walnięta,
  Lecz świadomie stawiana cenzurka:

  W brudnych gierek odmętach
  Ja bym chciał Prezydenta,
  Co przyniesie mi świeżość ogórka!

 • ewa100040

  Oceniono 4 razy 0

  alfa i omega jest p WROBEL nawet z odchudzania ...tacy ludzie ktorzy wiedza wszystko ...nie budza wiarygodnosci ...bo sa powierzchowne ,,,,o wszystkim czyli nic ...by tylko zaistniec ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX