"Ruch Millera kastruje całą lewicę. Nawet Korwin-Mikke by nie powtórzył pomysłów, które czytała na głos Ogórek"

"Odkładana przez tydzień prezentacja programu wyborczego dr Magdaleny Ogórek była żenująca. Trudno nawet powiedzieć, co było bardziej żenujące - niezborna treść czy amatorska forma" - ocenia na blogu na Polityka.pl Jacek Żakowski.
"Aż trudno uwierzyć, że jest to zgłoszona na serio oferta dla wyborców" - tak na swoim blogu Jacek Żakowski rozjeżdża kandydaturę Magdaleny Ogórek. Zaprezentowana przez Leszka Millera kandydatka SLD ogłosiła wczoraj swoje priorytety. I wprawiła wielu w konsternację.

Program Ogórek - kandydatki w końcu Sojuszu LEWICY Demokratycznej - to np. obniżanie podatków, "wyzwalanie energii przedsiębiorców" czy też powołanie dodatkowej armii.

"Nawet z polskiego sitcomu ta scena by wypadła"

Czy więc Ogórek jest jakkolwiek zagrożeniem dla Bronisława Komorowskiego? Według Żakowskiego - nie. Ale: "Prawdopodobnie skutek będzie taki, że głosy lewicowych wyborców w większości nie pójdą wprawdzie na wykastrowaną przez Millera lewicę, ale w sporej części popłyną do kandydata PiS, który bez zahamowań wznosi najdziksze socjalno-populistyczne hasła w rodzaju otwierania na nowo zamykanych kopalń".

Tymczasem urzędujący prezydent na populizm pozwolić sobie nie może. "A pani Ogórek je odczytuje bez mrugnięcia okiem, ale robi to tak nieprzekonywująco, że nawet z polskiego sitcomu ta scena by wypadła" - wytyka Żakowski. "Z większym przekonaniem kandydatka Millera wymienia tylko pomysł zupełnie odlotowy w rodzaju napisania całego prawa od nowa. Nawet Korwin-Mikke by tego po dr Ogórek nie powtórzył, choć jej program zapewne jemu właśnie najbardziej się podoba. Aż takich głupot nawet najbardziej populistyczna lewica nie kupi".

Kandydatka Ogórek

Magdalena Ogórek podczas niedzielnego wystąpienia nie pozwoliła na zadanie sobie chociażby jednego pytania. Wygłosiła jedynie konspekt swojej ewentualnej prezydentury, proponując m.in. obniżenie podatku dochodowego CIT, "żeby nikomu nie opłacało się zatrudniać na czarno". Kandydatka SLD narzekała też, że wielu młodych wyjeżdża za granicę, bo jest kompletnie bez perspektyw. A mimo dyplomu wyższej uczelni w kieszeni nie mogą znaleźć w Polsce pracy. A jej pomysł? Postawić na kształcenie zawodowe.

Ogórek chce "wyzwolić energię przedsiębiorców" i "znieść wszelkie możliwe zakazy prowadzenia działalności gospodarczej", jest to może nie tak zaskakujące, jak kolejne stwierdzenie: - Chcę stworzyć system poręczeń i ubezpieczeń, by znieść jakąkolwiek karalność wykroczeń gospodarczych przez pierwsze dwa lata działalności gospodarczej dla osób poniżej 25. roku życia.

Ogórek podkreśliła też, że wie, jak ważny jest rozdział Kościoła od państwa. "W mojej Polsce sprawa wiary, wyznania i sumienia będzie sprawą osobistą każdego obywatela, bo tak rozumiem wolność. Będę broniła wierzących i niewierzących za każdym razem, gdy państwo będzie ingerowało w ich przekonania" - zadeklarowała.

Więcej o:
Komentarze (36)
"Ruch Millera kastruje całą lewicę. Nawet Korwin-Mikke by nie powtórzył pomysłów, które czytała na głos Ogórek"
Zaloguj się
 • chata50

  Oceniono 2 razy 2

  Żakowski - "Ja też dałem się przekonać pomówieniom. Zdążyłem mu to wcześniej powiedzieć prywatnie. Skoro mam okazję, robię to publicznie. Przepraszam. I żałuję. Bo mam poczucie, że wspólnym wysiłkiem jednych i zaniechaniem drugich nie tylko zmarnowaliśmy szmat życia Oleksemu, ale też w dużym stopniu zmarnowaliśmy sobie Oleksego. Już tego nie naprawimy."
  Co wart są publiczne przeprosiny tego pana?! Skoro zaczyna niszczyc życie nastepnej osobie.Co jest wart taki człowiek?Ba czy mozna nazywac go ......?

 • ritak44dwa

  Oceniono 2 razy 2

  Czy prezydent ma możliwość dokonania taki zmian?

 • blski

  Oceniono 1 raz -1

  Co to znaczy "znieść jakąkolwiek karalność wykroczeń gospodarczych przez pierwsze dwa lata działalności gospodarczej dla osób poniżej 25. roku życia."?
  Jezeli Ogorek bylby prezydentem to firmy slupy wyrastalyby jka grzyby po deszczu kradly i sie zamykaly. To dopiero bylby cyrk.
  Skad oni tego ogorka wzieli? Udalo sie pozbyc supeministry Bienkowskiej a taki ogorek.

 • mejlmi

  Oceniono 6 razy 6

  A ja mam wrażenie, że dziennikarze krytykujący postulaty ogórek nie mają kontaktu z rzeczywistością. Do wielu młodych ludzi i do przedsiębiorców ta Pani trafia swoimi pomysłami. Może nie wygra, ale mam nadzieję, że jakaś partia pochyli się nad tymi postulatami. A prawo naprawdę musi być dla ludzi a w tym kraju niestety nie jest! Ale co można o tym wiedzieć spędzając 12 godzin dziennie w redakcyjnym gabinecie/ studio radiowym?

 • budow65

  Oceniono 5 razy -3

  Można powiedzieć kończ waść wstydu oszczędź.To jest koniec polskiej lewicy.Szkoda dobrych polityków tej partii , Miller wszystkich wykończył.

 • aarvedui

  Oceniono 9 razy 7

  co jest złego w Gwardii Republikańskiej, czyli przeszkolonej reprezentacji obywateli, która będzie wiedzieć, co robić w razie klęski żywiołowej i innych zagrożeń ?

  co jest złego w obniżce podatków ?

  czy tow.red. wie, co krytykuje, czy po prostu dostał zlecenie i wykonuje ?

 • mr.hell

  Oceniono 2 razy 0

  na prawo od Jacka Kimirsena to faszyści i populiści?

 • jottsp

  Oceniono 5 razy -1

  "Chcę stworzyć system poręczeń i ubezpieczeń, by znieść jakąkolwiek karalność wykroczeń gospodarczych przez pierwsze dwa lata działalności gospodarczej dla osób poniżej 25. roku życia .." - czyli fundacja "Socjalisci - kapitalistom "

 • szmul.bender

  Oceniono 9 razy 3

  Jak wygra Ogórek to będzie Mizeria

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX