A gdyby WOŚP robili Terlikowski i Warzecha? Materna: Nie zastawiam się nad sukcesem, ale komizmem

Tomasz Terlikowski wykrzykujący "Róbta, co chceta? - To mogłoby zaburzyć stan wiary i zbliżyć wszystkich polskich katolików do poglądów papieża Franciszka - ironizuje w "Newsweeku" Krzysztof Materna.
Środowiska prawicowe w tym roku były szczególnie aktywne. O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy pisali i mówili dużo i źle. Łukasz Warzecha stwierdził nawet, że WOŚP zrobić można o "tysiąc razy lepiej" niż Jurek Owsiak.

Krzysztof Materna nie zastanawia się nad powodzeniem akcji charytatywnej prowadzonej przez Warzechę i Terlikowskiego, tylko nad jej komizmem. Maternę rozbawia wizja, że Tomasz Terlikowski mówi: "Róbta, co chceta". - To mogłoby zaburzyć stan wiary i zbliżyć wszystkich polskich katolików do poglądów papieża Franciszka - zauważa w "Newsweeku".

Na co zbierałby Warzecha?

Felietonista zastanawia się też, na co poszłaby zbiórka. - Na Świątynię Opatrzności? Na edukację seksualną młodych księży skoszarowanych pod okiem ks. Oko? Kto, nawet z najwierniejszych wyznawców, gorliwych katolików wsparłby tę akcję, skoro wspiera Kościół datkami na tacę, na kolędę, na parafię, a kto tego nie robi codziennie, może od znanego proboszcza dostać co najmniej w ucho - nieważne, czy jest kobietą czy mężczyzną.

A na co - zdaniem Materny - zbierałby z kolei Warzecha? Na sprzęt do śledzenia intrygantów i przeciwników, "prowokatorów mówiących chórem: Siema!" - ironizuje w "Newsweeku" Krzysztof Materna.

Cały felieton w najnowszym wydaniu tygodnika.

Więcej o:
Komentarze (45)
A gdyby WOŚP robili Terlikowski i Warzecha? Materna: Nie zastawiam się nad sukcesem, ale komizmem
Zaloguj się
 • labidola

  Oceniono 4 razy -2

  Zawsze byłeś protegowanym przez swołocz tłumokiem bez śladu poczucia humoru. Zawsze pozowałeś na flegmatyka, ucieleśnienie „angielskiego” poczucia absurdu. A le w rzeczywistości byłeś, jesteś i już zostaniesz beztalenciem i salonowym idiotą, pełnym zawiści i bezpieczniackiej bezczelności, ty „wybrańcu” peerlelu. Nie podszywaj się pod bohatera, kombatanta, czy zasłużonego działacza „kultury” – zamknij mordę i spadaj, albo jeszcze lepiej – nawijaj jak najwięcej, a krócej potrwa psucie powietrza przez „urządzonych”.

 • 4_oddech_kaczuchy

  Oceniono 8 razy -4

  Materna nigdy dowcipny nie był, no może kmiotkom mógł się podobać.
  Rozważania z gatunku co by było, gdyby babcia stała na głowie, skończyłem prowadzić w szkole podstawowej.
  Materna stary facet, a umysł dziecka.

 • trebiusz

  Oceniono 6 razy -2

  a gdyby było mniej zlodzieii,nie miał by co robić Owsiak

 • fernando51

  Oceniono 5 razy -5

  A gdyby babcia miała wąsy?

 • fernando51

  Oceniono 7 razy -5

  A gdyby babcia była dziadkiem?

 • kain_brat_abla

  Oceniono 7 razy 5

  Warzecha - dno i metr mułu nad nim.

 • lucjank510722

  Oceniono 8 razy 6

  Terlikowski i Warzecha, tak naprawdę to potrafią zrobić jedynie pod siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX