Gawkowski: "Ogórek unika dziennikarzy? Będę gryzł". Wielowieyska wybucha śmiechem. "Absurdalne"

- Za to, że ktoś będzie mówił, że Magdalena Ogórek nie odpowiada na pytania, będę gryzł - ostrzegał w Poranku Radia TOK FM Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. - Przedstawiła się, powiedziała i wyszła - śmiała się Dominika Wielowieyska. - To absurdalne! - dziwiła się.
Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD, tłumaczył w Poranku Radia TOK FM, dlaczego jego partia wystawiła do wyborów prezydenckich Magdalenę Ogórek i dlaczego kandydatka nie spotyka się z dziennikarzami.

Gawkowski już widzi sukces

- SLD postawił na osobę, która wzbudza tak duże emocje, i pozytywne i negatywne, że bez względu na to, jaki będzie wynik, mamy w wyborach sukces - nie krył optymizmu Gawkowski. - Mamy sukces, bo obudziliśmy kapitał społeczny, który można opisać słowem "zmiana" - dodał.

Czym zszokowała Ogórek? Pięć postulatów >>>

Gawkowski podkreślał, że polityka to "sztuka kompromisu". I należało wybrać między silnym kandydatem mającym szanse w wyborach a kandydatem, który rozpocznie "proces ewolucji myślenia na lewicy". - Szukaliśmy osoby otwartej, młodej, emocjonalnej, niebojącej się swoich tez - wyliczał polityk. - Bojącej się, jeżeli się nie chce odpowiadać na pytania dziennikarzy. To absurdalne! - wtrąciła prowadząca audycję Dominika Wielowieyska.

"Przedstawiła się, powiedziała i wyszła"

- Za to, że ktoś będzie mówił, że Magdalena Ogórek nie odpowiada na pytania, będę gryzł - ostrzegł Gawkowski. Wielowieyska nie wytrzymała i wybuchła śmiechem. - Przedstawiła się, powiedziała i wyszła - wytknęła politykowi.

- Spójrzmy na proces wyborczy - ciągnął niezrażony Gawkowski. - Wybory zostaną ogłoszone 6 lutego. Mamy czas do ogłoszenia wyborów, później trzy miesiące kampanii. I w tym studiu i jeszcze wiele razy Magdalena Ogórek będzie odpowiadała na wszystkie pytania. Dajcie szansę pokazać credo kandydatki, dajcie szansę pokazać konferencje programowe - apelował.

Ogórek nie ma, bo żałoba

Później Gawkowski dziwił się, że Janusz Palikot krytykował sposób prezentacji Ogórek. - Kandydat, który ma sześć razy gorszy wynik sondażowy na początku wyścigu, śmie o innej kandydatce mówić, że jest śmieszna? - oburzał się polityk.

Gawkowski nawiązał też do mocno eksploatowanej przez SLD śmierci Józefa Oleksego. - Jakie były ustalenia: pierwszy tydzień żadnych spotkań, prezentacji, bo trwała żałoba po Józefie Oleksym - mówił. - Trzeba schować kandydatkę, bo jeszcze się nie nauczyła - wtrąciła zniesmaczona Wielowieyska. - I pierwszy weekend po pogrzebie wystąpienie. Wystąpienie było. Teraz dajcie szansę zaprezentować całą strategię kampanii wyborczej - skwitował Gawkowski.

Więcej o:
Komentarze (11)
Gawkowski: "Ogórek unika dziennikarzy? Będę gryzł". Wielowieyska wybucha śmiechem. "Absurdalne"
Zaloguj się
 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 9 razy 1

  Mam dość dziadygów-weteranów steropianowych, może młoda Ogórek wniesie coś młodej krwi i myśli w zaskorupiony krwioobieg polityczny POLSKI.

 • mediatan

  Oceniono 11 razy 1

  Zaraz zaraz. Najpierw wszyscy tak krzyczeli, że SLD się kompromituje wystawiając zupełnie nieznaną osobę na najważniejsze stanowisko w państwie. Ale z drugiej strony ci sami dziennikarze, chcieli by takiego kandydata przepytywać w sposób dla nich typowy tj bezczelnie, wtrącając się w połowie wypowiedzi, nie dając dojść do słowa. Może najpierw niech się najpierw nauczą trochę kultury, a dopiero później niech startują do osoby o jakieś 3 klasy wyżej od nich. Bo to jak p. Olejnik odpytywała premier Kopacz było żałosne, prostackie i kompromitujące.

 • julitte

  Oceniono 12 razy 0

  Smieszne jest to, ze podkresla sie wyksztalcenie pani Ogorek. To nie ma znaczenia. Nietrudno zrobic doktorat, zwlaszcza po studiach humanistycznych, i jeszcze takich. Mozna by bylo rozwazac powaznie jej kandydature, gdyby miala doktorat z prawa, ekonomii lub stosunkow miedzynarodowych. Ona jest osoba niekompetentna, niedoswiadczona bez wizji przyszlosci kraju. Karierowiczka zwykla. Lepiej dla oglupialego narodu gdyby kariere robila w show- biznesie lub na okladkach Vivy czy inntch niemadrych gazecisk.

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 1

  Całe opakowanie Viagry w porównaniu z wizją Madzi dokopującej buldudzie, gasipsowi i burakowi z PSL, to po prostu Akron soft!!!

 • adambielski

  Oceniono 12 razy 4

  Piękny mamy od kilku dni pokaz prostactwa i wściekłości merdaczy, zwanych potocznie dziennikarzami i komentatorami. Podogonia terpentyną posmarowane...
  "Jest nikim, nie nadaje się, zero" ... czyli nikomu nie zagraża. A to dlaczego taka nawałnica chamstwa? Jest tu logika?

 • jurek4491

  Oceniono 15 razy 7

  Dlaczego ci mędrcy nie czepiają się Prezia który wcale nie odpowiada na pytania dziennikarzy tylko odpija piłeczkę i pyta " A pan jest z jakiej opcji polskiej czy niemieckiej " i daje w długą .
  Przyjdzie odpowiedni czas to będzie odpowiadać , niech tak żurnaliści się nie podniecają i przestaną szczytować bo jeszcze może ich w kozi róg pozaganiać .

 • fidelis192

  Oceniono 4 razy 0

  Pani Ogórem jest marionetką w rękach Millera. Ciekawe czy świadomie, czy nie?
  www.youtube.com/watch?v=YLbHPk7Teng

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX