Demonstracja górników w Zabrzu. Starcia pseudokibiców z policją, ranni funkcjonariusze

Podczas demonstracji górników w Zabrzu doszło do starć policją. - To wina pseudokibiców - mówi policja. Sytuację udało się jednak opanować. Dziewięć osób już zatrzymano.
W demonstracji uczestniczyło około 2 tys. górników, do których przyłączyły się grupy pseudokibiców. - Wielu z nich znajdowało się pod wpływem alkoholu i już w trakcie marszu wykazywało agresywne zachowanie - napisała policja w oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

Do starć doszło pod Domem Muzyki i Tańca. - Protestujący przedarli się przez blokady odgradzające ich od DMiT, więc musieliśmy interweniować, żeby nie wdarli się do budynku. Policjanci zostali obrzuceni różnymi niebezpiecznymi przedmiotami, jak kamienie, butelki i petardy - relacjonował Marek Wypych, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W trakcie akcji rannych zostało pięciu policjantów - jeden ma złamaną nogę, a czterech zostało poparzonych przez rzucone w ich kierunku race. Policjanci zatrzymali dziewięć osób, w tym dwóch nieletnich. - Są podejrzane o czynną napaść na funkcjonariuszy, ich znieważenie, a także zniszczenia mienia - informuje policja. Wszyscy zatrzymani są nietrzeźwi, jutro zostaną przesłuchani. Trwa identyfikcacja kolejnych agresywnych uczestników protestu.

W rozmowie z TVP Info lider "Solidarności" Piotr Duda, ciesząc się z osiągniętego porozumienia, oskarżył równocześnie policję z Zabrza o rzekome "prowokacje" wobec protestujących górników, twierdził, że policjanci atakowali tłum, w którym były kobiety i dzieci.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (151)
Demonstracja górników w Zabrzu. Starcia pseudokibiców z policją, ranni funkcjonariusze
Zaloguj się
 • better.life

  Oceniono 1 raz 1

  Wytłuc hołotę, żaden z niej pożytek.

 • india.only

  Oceniono 1 raz 1

  wyłapać bandytów, dać baty na goły tyłek (kara jaka jest w kodeksie w Singapurze) w wysłać do obozu pracy

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Nałożyć kontrybucję na kopalnie i na kluby piłkarskie. Jedno i drugie tyle potrzebne, co piąta noga.

 • spam_box

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba było strzelać ostrą, najwyżej parę tępych ryjów od kopania węgla by zdechło. A odstrzał pogłowia węloryjców ogranicza bezrobocie.

 • ahsowa

  Oceniono 5 razy 3

  Kibole bandyci tak długo będą bezkarni jak długo sądy będą dla nich pobłażliwe a prawicowcy i PIS będą ich popierać i usprawiedliwiać dla tych bandytów prawo powinno być bezwzględne tylko surowe wyroki mogą ich powstrzymać

 • stan-1

  Oceniono 2 razy 2

  "Trwa identyfikcacja kolejnych agresywnych uczestników protestu."

  Mam nadzieję, że w kostnicy.

  Jak długo bandyci będą atakowali bezkarnie policjantów? Litościwych sędziów proponuję ustawić jako żywe tarcze przed policjantami.

 • pardonsik

  Oceniono 4 razy 2

  Duda - idealny przedstawiciel spaślaków i pierdzistołów związkowych. Twarz nieskalana myśleniem , łapska nieskalane pracą. Masakra - związkowe ryje i ich rodzinki zniszczą każdy przemysł.

 • ryllaa

  Oceniono 4 razy 2

  Takie , krwawe rozróby marzyły się bydlakowi dudzie i jego kumplowi, kaczej mendzie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX