Kukiz: To nie górnik jest nieefektywny, ale rząd. To nie górnik wymaga restrukturyzacji, ale Sejm. To państwo się sypie!

- Krew mnie zalewa, kiedy słyszę "zabierzemy przywileje górnikom". Sobie najpierw zabierzcie przywileje! Po aferach taśmowych, po kilometrówce teraz będziecie likwidować kopalnie? - grzmiał w TVN24 Paweł Kukiz, muzyk i radny sejmiku dolnośląskiego. - Na Boga, to państwo się sypie! Panie Konradzie, czy pan tego nie widzi? - pytał prowadzącego program Konrada Piaseckiego.
Konrad Piasecki swoją rozmowę z Pawłem Kukizem, muzykiem, od niedawna bezpartyjnym radnym sejmiku województwa dolnośląskiego, zaczął od pytania, czy wizyta na Śląsku ma być wstępem do planowanej kampanii prezydenckiej. Pojawiają się bowiem pogłoski, że Kukiz ma zamiar wystartować w wyborach prezydenckich.

"To nie jest walka o przywileje i kasę. To walka o byt"

- To, co się dzieje na Śląsku, może spowodować, że jakiekolwiek dyskusje o prezydenturach i sondażach będą bezprzedmiotowe - odparł Kukiz na antenie TVN24. - Śląsk może doprowadzić do złamania systemu, który jest niesprawiedliwy dla obywateli. Ja nazywam strajk na Śląsku nie tyle buntem górników, co niewolników - zaznaczył muzyk. Po chwili przyznał jednak, że nie może mieć przekonania co do "rewolucji" i zastrzegł, że jest jedynie pewne prawdopodobieństwo jej wybuchu.

- Byłem na Majdanie i tu czuje się tę atmosferę. To nie walka o pracę, to walka o godność, o podmiotowość. To walka z machiną wziętą z Kafki - przekonywał Kukiz. Piasecki zapytał, czy nie chodzi raczej o "przywileje i kasę". - To nie jest walka o przywileje i kasę. To walka o byt - zaznaczył jego gość."Na Boga, to państwo się sypie!"

- Krew mnie zalewa, kiedy słyszę "zabierzemy przywileje górnikom". Sobie najpierw zabierzcie przywileje! Po aferach taśmowych, po kilometrówce teraz będziecie likwidować kopalnie? - mówił podniesionym głosem Kukiz. - Co chcą z nas zrobić? Kolonię? Poligon doświadczalny, który ma służyć eksportowi niewolników, taniej siły roboczej na Zachód? - pytał.

- Kto zarządza kopalniami? Rząd. Więc nie górnik jest nieefektywny, ale rząd i Sejm. To oni wymagają restrukturyzacji, a nie górnik, pielęgniarka czy matka z niepełnosprawnym dzieckiem - stwierdził muzyk. Piasecki powątpiewał, czy można ze sobą zestawiać te grupy. - To jest wszystko to samo. To samo jest z waszymi operatorami kamer i dziennikarzami na umowach śmieciowych. Na Boga, to państwo się sypie! Panie Konradzie, czy pan tego nie widzi? - pytał niemal rozpaczliwie Kukiz.

- Górnicy są jedyną siłą, która jest w stanie jeszcze skonsolidować naród i zażądać Polski dla obywateli. Jak to rozwalą, to koniec. Pozamiatane. Nie ma nas - skwitował.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (844)
Kukiz: To nie górnik jest nieefektywny, ale rząd. To nie górnik wymaga restrukturyzacji, ale Sejm. To państwo się sypie!
Zaloguj się
 • Juliusz Wnuk

  0

  Rozumiem, iz jako obywatel RP (ktora sie "sypie" w/g ob.Kukiza) on tez automatycznie sie
  SYPIE....

 • edgar784

  0

  jak czytam te wasze komentarze glowa boli kto tak moze pisac? juz odpowiadam Gorol z Warszawy ktory niewie co to praca na dole juz Gorole z WARSZAWY zapomieli kto odbudowal WARSZAWE po 2 wojnie siatowej odpowiadam SLAZACY kto dal Gorolom z WARZAWY PRACE??? juz odpowiadam SLAZACY a Teraz Gorole pisza ze do GORNICTWA DOPLACAJA????POWIEM TYLE ZAL MI WAS WARSZAWIAKI

 • edza4

  0

  Dawno w telewizji nie pokazywano tak kogoś wyjątkowo tępego.

 • ka-ra-oke3

  0

  A mnie krew zalew jak czytam co Pan mówi. Jednym słowem BZDURY. Ale domyślam się o co chodzi. Do foteli w rządzie po Kaczyńskim , Dudzie (związkowcu) w kolejce teraz jest jeszcze pan Kukiz. Ma nadzieję , że jak się podwiesił do Sląska , będzie pyszczył na rząd to go wybiorą . Ciekawa jestem na co ma chrapkę . Przecież taki Lepper zaszedł tak wysoko to i on może. PYSKUJ, PYSKUJ może się uda.

 • 123jna

  Oceniono 1 raz 1

  Kukiz, nie potrafisz to juz nie pchaj sie na afisz, spadaj glupcze!

 • india.only

  Oceniono 2 razy 2

  Kukiz wymaga restrukturyzacji mózgu. To przez mi.in. takich Kukizów górnicy czuja siłę a rządy strach przed wyłudzaczami ze związków zawodowych górników.
  Kukiz, przestań szkodzić Polsce

 • senior2244

  Oceniono 2 razy 2

  Kukiz ty pijaczyno i ćpunie, czy ty coś z tego rozumiesz co mówisz.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 2 razy 0

  Walka o godność. Uwierzę! Ale tylko wtedy, gdy górnicy udowodnią mi, Polakowi i szlachcicowi, że godności nigdy nie tracą przez słowo ku--wa i pie---dolę! Niech Państwo mi zapłaci, a przeprowadzę w tym celu ankietę wśród górników. Na razie wiem, na tysiąc procent, że Polacy nie maja godności, bo od ośmiu lat, codziennie, klną ku--wa i pie--dolę w autobusach, przy dzieciach i kobietach!

 • jjt23

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Kukiz, przykro mi jest to pisać, ale Pan idziesz pod rękę z Putinem próbując dokonać destrukcji polskiej sceny politycznej i samej Polski. Robisz to, jak duża część PISiorów i obydwie Dudy w mniemaniu, że wszystko co PO zrobiło i robi jest tylko w ich interesie własnym a nie narodu. Za to Wy jesteście "prawdziwymi" patriotami i tylko Wy macie receptę na to jak Polska ma wyglądać. Na wasze frazesy i zwłaszcza pieniactwo, jak w Pańskim przypadku nabierają się częściowo emeryci i słuchacze Radia Maryja niedowartościowani i zindoktrynowani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX