Karaczi: Zamieszki pod francuskim konsulatem. Podczas protestu przeciw "Charlie Hebdo? postrzelono reportera

Reporter agencji AFP został postrzelony przed konsulatem francuskim w największym pakistańskim mieście Karaczi. Stało się to podczas zamieszek, które wybuchły w czasie protestu przeciwko satyrycznemu pismu ?Charlie Hebdo?.
- Fotoreporter Asif Hasan został postrzelony przez protestujących. Policja nie otwierała ognia - podaje Abdul Khalique Shaikh oficer policji z Karaczi. Fotografowie Reutera, którzy byli obecni pod konsulatem, potwierdzają, że wielu protestujących było uzbrojonych.

Pakistan protestuje

W Pakistanie trwają protesty przeciwko publikacji karykatur proroka Mahometa przez francuski satyryczny magazyn "Charlie Hebdo", w którego redakcji doszło 7 stycznia do zamachu. Organizacja terrorystyczna Al-Kaida w Jemenie przyznała się do wysłania tam dwóch uzbrojonych braci. Z ich ręki śmierć poniosło 12 osób, w tym czołowi rysownicy kontrowersyjnego tygodnika.

Zamachowcy krzyczeli, że "pomścili proroka Mahometa", którego karykatury publikował tygodnik. Ukazał się już pierwszy numer gazety po zamachu. Na okładce znów przedstawiono Mahometa.

Przynajmniej 3 osoby ranne w Karaczi

200 osób zebrało się pod konsulatem francuskim w Karaczi, by wyrazić swój głos sprzeciwu wobec publikacji rysunków proroka. Tłum był agresywny.

Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. Ranne zostały przynajmniej trzy osoby. Funkcjonariusze otoczyli już konsulat, ale protestujący przenieśli się kawałek dalej i odmówili rozejścia się.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (13)
Karaczi: Zamieszki pod francuskim konsulatem. Podczas protestu przeciw "Charlie Hebdo? postrzelono reportera
Zaloguj się
 • benn43

  Oceniono 11 razy 3

  200 osób z 11 milionowego miasta sobie pokrzyczało. Świetna okazja do podsycania nonsensu pt. "Większość muzułmanów to fanatycy i terroryści". 200 OSÓB. To nie wymaga komentarza. Nie posrajcie się. Na zlocie pedofilów pewnie byłaby większa frekwencja.

 • Oceniono 5 razy 5

  W takich sytuacjach powinni zostać rozmieszczani snajperzy i powinni strzelać do osób, które używają broni palnej wobec innych uczestników demonstracji w tym i sił bezpieczeństwa. Wiem wiem zaraz ktoś spróbuje powiązać sytuację z Ukrainą... ale to nie daje tłumowi prawa do zabijania. Strzelać do uzbrojonych!

 • makuzy

  Oceniono 9 razy 9

  Naloty dywanowe w XXI wieku: 100 mln plakatów z karkaturą Mahometa.
  Monthy Python i jego zabójczy dowcip urzeczywistniają się.

 • makapaka_un

  Oceniono 7 razy 7

  Alez oni nie maja nic wspolnego z islamem.to oczywiste.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 13 razy 5

  "W Pakistanie trwają protesty przeciwko publikacji karykatur proroka Mahometa przez francuski satyryczny magazyn "Charlie Hebdo"."

  Zawsze mówiłem, że dzikusów kozojebów trzeba trzymać w ciemności. Wyłączyć media, odłączyć internet i niech się kozami zajmą, bo już im poziom spermy we krwi w dekiel wali...

 • paastafarai

  Oceniono 9 razy 7

  Put some ham in MoHAMmed!

  Prponuje by policja zaczeła używac amunicji z krwią świni to może te debile trochę się przestraszą śmierci.
  i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--0sdPMunZ--/c_fit,fl_progressive,q_80,w_636/18ry27pb1b0fcjpg.jpg
  Tuż przed I Wojną Światową, siły amerykańskie na Filipinach padały ofiarą ataków ze strony muzułmańskich ekstremistów. Generał Jack „Black Jack” Pershing wpadł na iście szatański pomysł zwalczania terroryzmu - na jego rozkaz 50 złapanych terrorystów przyprowadzono na plac celem rozstrzelania. Jednak cóż znaczy śmierć dla mudżahedina? Jako święty męczennik trafi do raju, a tam wiadomo - balangi i dziewice. Należało więc ukarać przeciwnika czymś gorszym niż śmierć... Na oczach skazańców zarżnięto dwie świnie (według muzułmanów zwierzęta te są nieczyste i należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z nimi, gdyż grozi to wiecznym potępieniem), a następnie w ich krwi umoczono naboje, które potem trafiły do karabinów. Ciała 49 rozstrzelanych w ten sposób terrorystów wrzucono do dołów i przykryto świńskimi bebechami. Na wszelki wypadek wszystko obficie polano świńską krwią. 50. skazańca puszczono wolno, by opowiedział kumplom, co widział. Przez następne 42 lata na świecie nie zanotowano żadnego przypadku aktu terrorystycznego.

 • od-or

  Oceniono 18 razy 18

  kochają pokój na zaboj,w tej chwili albo my i Europa albo oni i Eurazja.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 31 razy -15

  Zachod stac na walke z całym swiatem.Jak pisałem niedawno-następuje samoizolacja niezbyt samowystarczającego Zachodu.W imię najgorszych wynaturzń człowieka.Spojrzmy co robi Zachod-walka z Rosja,Chinami,atakowanie Afryki,konflikt na kontynencie ameryki poludniowej(GB z Argentyną),mieszanie się w wewnętrzne sprawy innych krajów.Zadnego pozytywu-sama nienawiść do reszty swiata.I zachod zapomina ze ma na swoim terytorium V kolumne,ktorą sobie wytworzył a raczej zwiózl z Afryki..Nawet wewnątrz kontynentu, szuka sie wroga,, chociazby chrzescijanie.Tej wojny zachod nie wygra.Wiem ze moje słowa nie bedą sie podobac, ale nie pisze dla podobania i plusow, bo mam to gdzieś.To wszystko zmierza w kierunku wojny.Nie wiadomo ktora bedzie pierwsza-wewnetrzna czy zewnetrzna.To nieuniknione.
  litera.fr/category/news/

 • jawa03

  Oceniono 68 razy 60

  Zwykłe muzułmańskie party: podskakiwanie, palenie flag, strzały w powietrze, żadnych kobiet. Naprawdę imponujące...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX