"Co to jest za system, do cholery!". Żakowski o "menedżerach cwaniakach", którzy "rozwalają" spółki górnicze

Wg Jacka Żakowskiego, przy okazji debaty o górnictwie, trzeba porozmawiać o ludziach, którzy zarządzają polską gospodarką. - Kim są ludzie rządzący polską gospodarką? Panowie "ę" i "ą" na państwowych posadach, zarabiają niebotyczne pieniądze, rozwalają te firmy, znikają z gigantycznymi odprawami - mówił publicysta w "Poranku Radia TOK FM".
Sejm przyjął rządowy projekt programu restrukturyzacji Kompanii Węglowej. Za głosowało 240 posłów, przeciwko było 208, dwóch się wstrzymało.

Zdaniem Jacka Żakowskiego protesty górników i rządowe propozycje zmian w KW to dobry moment, by dyskutować o ludziach, którzy rządzą polską gospodarką.

- Trudno mówić dziś bardzo ciepło o polskim górnictwie. Ale o górnikach tak. Mam wrażenie, że to grupa, która padła ofiarą wyjątkowych nadużyć ze strony wyjątkowych cwaniaków, eksploatujących nie tylko polski węgiel, ale też tę społeczność - mówił publicysta "Polityki" w "Poranku Radia TOK FM".

"Wyjątkowi cwaniacy" to według Żakowskiego menedżerowie rządzący polską gospodarką. - Ci różni panowie "ę" i "ą", będący na państwowych posadach - formalnie tylko w komercyjnych firmach, zarabiają niebotyczne pieniądze - często porównywalne z zyskami przedsiębiorstw, którymi kierują - rozwalają te firmy, doprowadzają do upadku. A potem sobie znikają z gigantycznymi odprawami.

Jak ocenił publicysta, problem nie dotyczy tylko branży górniczej. - Co to jest za system, do cholery, że tyle bezkarności i prezentów rozdawanych różnym podejrzanym osobom. Trzeba się poważnie zastanowić, dlaczego tak to działa - uważa Jacek Żakowski.

"W Kompanii Węglowej w lutym zabraknie pieniędzy na "czternastki". W maju luka finansowa sięgnie 1 mld zł">>>

Więcej o:
Komentarze (45)
"Co to jest za system, do cholery!". Żakowski o "menedżerach cwaniakach", którzy "rozwalają" spółki górnicze
Zaloguj się
 • klakson49

  Oceniono 1 raz 1

  Tak Panie Żakowski, to banda tępych nuworyszy zachłannych i pazernych. Żyją w przekonaniu bezkarności i wymiar sprawiedliwości, który pod każdym względem im dorównuje daje im rękojmię bezkarności. Po 30 latach zarządzania dużymi prywatnymi firmami mam obraz tego ZOO.

 • anatol53

  Oceniono 2 razy 0

  żakowski pajacu to twoi koledzy z mafii i sitwy

  żakowski pajacu to twoi koledzy z partii posrańców i PSL /czytaj/ buractwo rozwalają polską gospodarkę i nie graj większego głupa jak jesteś że nie wiesz.

 • realistas

  Oceniono 2 razy 0

  To nieudolni kolesie, którzy nic nie potrafią.

 • mariakatarzyna

  Oceniono 3 razy -1

  Absolutnie solidaryzuję się z górnikami, bo oni wytwarzają dochód narodowy. Pierwsza lekcja ekonomii :dobra, które nie wytworzył człowiek są wspólne jak kopaliny, woda, powietrze.Koszty są związane tylko z wydobyciem i przesyłem. Dlaczego zarabiają na tym zarządzający? dlaczego węgiel jest taki drogi? dlaczego w kurortach płacimy za powietrze. Rząd powinien iść do szkoły!!!

 • acer59

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Żakowski , od blisko ośmiu lat nie ma systemu - jest złodziejsko-lodziarsko-nePOtyczna POsrana mafia , a ci "menadżerowie" to jej żołnierze. Naprawdę pan jeszcze tego nie zauważył czy rżnie pan głupa ?

 • matitalolo

  Oceniono 5 razy -1

  Cenzura z Mysiej przeniosła się na Czerską . Jak zawsze koszerna.

 • Marysia Badyl

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Żakowski ,były rzeczniku Solidarności.Trochę obiektywizmu.Jeśli w KW jest 160 związków zawodowych i do tego brak realnego właściciela.Każdy sensowny prezes,który będzie mial inny pomysł na zarządzanie niż związkowcy,natychmiast zostanie wymieniony.
  Zgadzam się z jednym ,takie zarzady nie wnoszą niczego pozytywnego do firm.

 • kink4

  Oceniono 9 razy 1

  Żakowski taki 'mądry inaczej', a nie dostrzega, że tacy prezesi, potrzebni są mafii związkowej. Gdyby prezes choćby próbował coś naprawiać, to byłby na stanowisku tylko kilka dni. Każda naprawa musiałaby wiązać się z naruszeniem związkowych przywilejów. Panie Żakowski, otwórz pan oczy i wdech świeżego powietrza by się przydał.

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 11 razy 9

  Oto lokalne pokłosie rewolucji menadżerów. Gloryfikowani illo tempore przez Burnhama wyrodzili się w co się zowie klasę może nie próżniaczą ale skrajnie pasożytniczą. Przypomnijmy sobie sowitość odpraw jakie uzyskali prezesi upadających banków w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.
  Zarządy nie tylko spółek węglowych do prześwietlenia przez prokuraturę i pod sąd! W pierwszej kolejności do rozpatrzenia casus kopalni Brzeszcze.
  Red. Żakowskiemu gratulacje za postawienie wstydliwie skrywanej kwestii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX