PO i PiS idą łeb w łeb - najnowszy sondaż TNS Polska

PO i PiS uzyskałyby po 33 proc. - tak wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla "Wiadomości". Oprócz tego do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie.
Remis padłby w pojedynku między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością, gdyby wybory zorganizowano w najbliższą niedzielę. Zarówno partia rządząca, jak i główna opozycyjna osiągnęłyby wynik 33 proc. W porównaniu z poprzednim badaniem, Platforma zyskała jeden punkt procentowy, natomiast PiS stracił dwa.

Ogółem w Sejmie znalazłyby się jeszcze dwa ugrupowania - SLD z wynikiem 8 proc. (awans o 3 pkt proc) oraz współrządzące PSL, który uzyskał 6 proc. (spadek o 2 pkt). Poza parlamentem wylądowałyby Kongres Nowej Prawicy oraz Twój Ruch (kolejno 3 i 1 proc).

Z pozostałych ankietowanych 2 proc. wskazało inną partię, za to aż 14 proc. nadal nie zdecydowało, na kogo oddałoby swój głos.

Komu przypadną mandaty?

Remis między głównymi graczami na polskiej scenie politycznej nie oznaczałby jednak - ze względu na specyfikę ordynacji wyborczej - równej liczby mandatów w izbie niższej. PO zdobyłaby ich 206, zaś PiS 196. SLD przysługiwałoby 37 mandatów, a PSL-owi -21.

Badanie dla "Wiadomości" TVP1 ośrodek TNS Polska przeprowadził telefonicznie 12 i 13 stycznia na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków.

Więcej o:
Komentarze (131)
PO i PiS idą łeb w łeb - najnowszy sondaż TNS Polska
Zaloguj się
 • zalkurwa

  0

  Ludzie myślący możecie to obejrzeć ludzie którzy wieża tylko TV nie oglądać
  www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE Proszę to obejrzeć, a potem to www.youtube.com/watch?v=yPLricJhH_M i wszystko będzie logiczne dla każdego polaka na kogo głosować.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz -1

  Nic tak nie cieszy podatników jak spadek PSL o 2%. Daj Boże do wyborów osiągną wreszcie poparcie rzędu 2,8%, a wtedy będzie można odśpiewać wreszcie Te Deum...

  2,8% poparcia dla PSL oznacza, że wreszcie będziemy mieć tanie państwo.

 • norge

  Oceniono 3 razy 1

  Ja bym ich wszystkich rozpędził na 4 wiatry, bo to banda gorsza niż mafia, bo mafia chociaż honor ma.

 • disloyall

  Oceniono 2 razy -2

  Twój komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce.

  Twój komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce.

  Twój komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce.

  Twój komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce.

  Twój komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce.

 • disloyall

  Oceniono 1 raz -1

  PO i PIS Ida na Slasku leb w leb....? and no comments

  Fakiba napisz, ze to potwierdzasz, ze Waszym, ToFaszysze, wicie rozumicie, Prawda, zdaniem - to nic, ze PO likwiduje 50.000 miejsc pracy w miesiac...ale najwazniejsze, ze PIS nie rzadzi...

  Rozkoszne..co nie Andrzeju FAKIBO ?????

 • karlik.h

  0

  Następny kupiony sondaż

 • 99venus

  Oceniono 1 raz 1

  koalicja traci wiekszość.SLD języczkiem u wagi!!!!!

 • zbig501

  Oceniono 2 razy 0

  smoleńskie co tak ujadacie, przecież wasz guru oszczerca niejaki kaczyński powiedział , że tylko sondaże , a poza tym sfałszowane

 • zbig501

  Oceniono 2 razy 0

  a pis to już koalicja którą wspiera gowin i ziobro, więc to sukces oszuście kaczyński cz pora,żka , wszak oszczerco wierzysz w sondaże, a może sondaże też sfałszowali?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX