Terlikowski o "pigułce po": Trutka na dzieci i kobiety powinna być nielegalna [KOMENTARZE]

"W Polsce zabijanie dzieci jest nielegalne. I nielegalna powinna być też trutka na dzieci" - ocenił na Twitterze Tomasz Terlikowski. Wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał, że Polska dostosuje się do unijnych przepisów i umożliwi sprzedaż "tabletki po" bez recepty.
- Jako państwo nie mamy nic do gadania. Jesteśmy członkiem Unii i musimy się do tego dostosować - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Krzysztof Bąk. To oznacza, że środki antykoncepcji awaryjnej (czyli "pigułkę dzień po") będzie można kupić bez recepty także w polskich aptekach. Na razie nie wiadomo tylko kiedy.

Stanowisko MZ zelektryzowało komentatorów obecnych w serwisie Twitter. Choć większość z nich cieszy się z zapowiadanej zmiany, nie zabrakło też głosów oburzenia. Redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski przyrównał "tabletkę po" m.in. do "trutki na dzieci i kobiety". "Jak Komisja Europejska uznała, że trzeba mordować się samemu, to my musimy być posłuszni, żeby muzułmanie szybciej wygrali" - pisał.

Wielu użytkowników serwisu ucieszyło jednak stanowisko ministerstwa:Niektórzy, jak Michał Majewski z "Wprost", komentowali decyzję MZ w mocno żartobliwym tonie:Z kolei Klaudiusz Slezak z Polsat News zwraca uwagę, że bez edukacji seksualnej w szkołach zmiany w przepisach mogą się okazać ryzykowne:"Tabletki po" są dostępne w większości krajów UE

Dostępny w większości krajów UE preparat ellaOne to produkt antykoncepcyjny zawierający octan uliprystalu, przeznaczony do stosowania w przypadkach nagłych, aby zapobiec ciąży po odbyciu stosunku płciowego bez zabezpieczenia lub w przypadku, gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła. Pigułki te mają działać poprzez zatrzymanie uwalniania komórki jajowej przez jajniki. Został on dopuszczony do obrotu w UE w 2009 r.

Według ekspertów Europejskiej Agencji ds. Leków, choć pigułki mogą być skuteczne, jeśli zostaną przyjęte w ciągu 5 dni po stosunku płciowym, to ich skuteczność jest najwyższa, gdy zostaną zastosowane w ciągu 24 godzin. "Zniesienie wymogu otrzymania recepty na ten lek powinno ułatwić kobietom dostęp do niego i przez to zwiększyć jego skuteczność" - oceniła Komisja Europejska.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (551)
Terlikowski o "pigułce po": Trutka na dzieci i kobiety powinna być nielegalna [KOMENTARZE]
Zaloguj się
 • mrjarwit

  0

  A ten dalej swoje! To się chyba leczy?!

 • czeski_honza

  Oceniono 1 raz 1

  Gdybym wiedział, że będę mieć takiego syna jak ten dziennikarzyna, to bym żonie chyba sam zrobił aborcję.

 • jano53

  Oceniono 3 razy 3

  Myślę już od paru lat, myślę na trzeźwo i myślę pijąc wódkę i nie mogę znaleźć odpowiedzi na proste pytanie............... skąd biorą cię tacy psychole??????????

 • maxymilian49

  Oceniono 2 razy 2

  Chory człowiek a to co mówi to dowód na to.

 • romek4805

  Oceniono 2 razy 2

  terlikowski ma szczęście że nie było tych pigułek gdy został poczęty a szkoda bo by teraz nie pieprzył głodnych kawałów a co do psychiatryka to on się nie kwalifikuje bo on jest nieuleczalny!!!

 • jan.w2

  Oceniono 1 raz 1

  Terlikowski durny katotalibie odpie...się od dup i cip innych kobiet zboczeńcu.

 • najan448

  0

  Pytanie: Taki głupi, czy tylko udaje, aby się swoim podobać? Myślę, że to drugie, na to pierwsze jest zbyt inteligentny, zbyt mądry i zbyt wykształcony. A i język jakby z jakiej gadzinówki wyjęty.

  Bez dwóch zdań: udaje!

 • wa-lal

  0

  Terlikowski, hmm, kto to czy raczej CO TO? Myślę słuchając go że szkoda tych tabletek na niego. On w czasie poczęcia powinien być spuszczony (strzepnięty) do klozetu.
  Zdradźcie mi jedno : jak taki idiota ma takie parcie na szkło? A może ci zapraszający go mają coś nie tak?

 • 123t-olek

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo ginekolog-hobbysta, co jeszcze ci sie urodzi w twoim mozdzku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX