Nowacka: Byłoby nie w porządku, gdybym startowała na prezydenta. Chodzi o szacunek dla Polski

- Chciałabym, żeby o urząd prezydenta ubiegały się osoby które mają zaufanie i doświadczenie w pracy publicznej. A ja jeszcze nie miałam okazji, sprawdzić się w funkcjach publicznych - tak Barbara Nowacka tłumaczyła w TOK FM, dlaczego nie wystartuje w wyborach prezydenckich. - Jeśli lewica będzie miała tylko ?myk? wyborczy, zamiast wizji przyszłości, to daleko nie zajedziemy - mówiła polityczka TR.
Według Barbary Nowackiej z Twojego Ruchu, polska lewica znalazła się w bardzo trudnym momencie. Ubiegłoroczne wybory pokazały, że dobrze znani gracze lewicowej części sceny politycznej, nie są w stanie przyciągnąć zbyt wielu wyborców.

- Lewicy potrzebne jest porozumienie ponad podziałami. Jeśli życie polityczne będzie wyglądało tak jak obecnie, to lewica coraz bardziej będzie się marginalizowała. Nie chciałabym tego - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

I oceniła, że w tej chwili na lewicy nie widać gotowości do otwarcia się. - Mentalnie nie doszliśmy do chwili otwarcia się na inne siły. Być może musimy stanąć pod ścianą. Może słaby wynik w wyborach prezydenckich, czego nikomu nie życzę, pokaże, że bez wspólnego działania daleko nie zajedziemy. Obawiam się, że jeśli lewica będzie miała tylko "myk" wyborczy, zamiast wizji na przyszłość, to daleko nie zajedziemy.

"Z Ogórek rozmawiałam tylko raz"

Takim "mykiem" wyborczym jest na pewno wystawienie przez SLD kandydatury Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich. Jak przyznała Barbara Nowacka, niewiele może powiedzieć, na temat kandydatki Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Spotkałam panią Ogórek tylko raz. Od koleżanek z SLD, które przed laty z nią współpracowały, słyszałam, że to osoba bardzo ambitna i dobrze wykształcone - mówiła w TOK FM.

Chciałabym, żeby na prezydenta startowały osoby...

Nowacka jest osobą znacznie bardziej rozpoznawalna na scenie politycznej, ale nie zdecydowała się na start w wyborach, choć Janusz Palikot złożył jej taką propozycję.

- Daleko mi do ubiegania się o taki urząd. Jeszcze nie miałam okazji sprawdzić się w funkcjach publicznych. Co innego zarządzanie krajem, a co innego przedsiębiorstwem. Chciałabym, żeby o urząd prezydenta ubiegały się osoby, które mają zaufanie i doświadczenie w pracy publicznej. Z mojej perspektywy - i z szacunku dla Polski - byłoby nie w porządku, gdybym startowała - mówiła w TOK FM.

Kandydatem Twojego Ruchu na prezydenta jest Janusz Palikot.

"Kampania prezydencka: wielka operacja sprzedawania produktów nieznanych" - ocenia Paradowska>>>

Więcej o:
Komentarze (24)
Nowacka: Byłoby nie w porządku, gdybym startowała na prezydenta. Chodzi o szacunek dla Polski
Zaloguj się
 • acer59

  Oceniono 1 raz 1

  P.S. pani Nowacka , ma pani jeszcze szansę wyjść honorowo z tej sytuacji - po prostu poprzeć p.Magdę Ogórek , choćby za jej odwagę - której pani zabrakło.

 • acer59

  Oceniono 4 razy 0

  Zakłamany babol . Odrzuciła propozycję bo BAŁA SIĘ kompromitacji. Ale teraz , gdy na kandydaturę zdecydowała się p.Magdalena Ogórek , to babol pomyślał ""ależ byłam głupia , trzeba było się zgodzić , teraz ta s..a ogórek będzie brylować w mediach i chwalić się swoją urodą , a MOGŁAM JA!! , niech to szlag trafi !!"" . Oczywiście , wyszkolony już w politycznym kuglarstwie nowacki babol musi zamaskować swoją frustrację , więc sprzedaje publice głodne kawałki typu "szacunek dla Polski" , "trzeba być odpowiedzialnym" , "dojrzałym" itp.duby smalone , a w skrytości krew ją zalewa z zawiści.....No cóż , p.Nowacka , miałem dla pani wiele poważania , ale widzę że stała się pani małostkową , prymitywną hochsztaplerką polityczną .

 • sylwester51

  Oceniono 2 razy 2

  Wycięliście pozytywne komentarze draństwo.

 • kluska11

  Oceniono 4 razy 0

  Obie są naprawdę słodkie!
  Trudny wybór

 • fidelis192

  Oceniono 4 razy -4

  Szacunek do Polski w ustach czerwonych - bezcenne.
  www.youtube.com/watch?v=YLbHPk7Teng

 • el7881mich

  Oceniono 2 razy 2

  Po takich doświadczonych jak Grodzka, Pawłowicz, Kempa, Sobecka, M. Ogórek to wielki szok; przynajmniej nadaje się na okładkę.

 • faustxyz

  Oceniono 7 razy -1

  OK i to dla mnie kolejny dowód, że pani Nowacka nadaje się na kandydatkę. W porzo, jeśli nie tym razem, to za 5 lat. Ktoś taki i jeszcze Rozenek, mógłby zjednoczyć lewicę, taką bez Milerów itp. Tym bardziej, że Pani Nowacka ma przekonania lewicowe w przeciwieństwie do Pani Ogórek. Ogórek to dopiero wynalazek epokowy. Określiła się jako hehehe katolicka feministka (teraz czekam na ateistę katolickiego z SLD). Do tego, najpierw sobie kombinowałam, że jeśli doktor historii kk, to jest bardzo daleko od tej sekty, nic bardziej mylnego, bowiem ona posiadła jedynie tę "wartościową" dla świata, historię cudów kremówkowych, lewitacji Janów z Dukli, oraz wkładu pielgrzymek i egzorcyzmów w rozwój informatyki i medycyny XXI w. Obca jest jej natomiast historia współpracy z nazizmem, wiekowe tradycje pedofilii i jej zamiatania, kastrowanie, aprobata niewolnictwa, mordy itp.
  Ogórek "masakruje": lewaków niczym Terlik, stwierdzeniem o "feministycznej inkwizycji wobec Chazana". Bezczelnie z tupetem podrzuca wynalazek religiancki czyli inkwizycję feministkom, które u nas są jedynie workiem treningowym dla kk i prawaków i nic nie mają do gadania. Do tego obnażyła swą głupotę, małość i totalne zindoktrynowanie stwierdzeniem, że polskie feministki powinny przestać zajmować się związkami partnerskimi. Ogórek - idealny kandydatka, oops kandydat, bo katotaliby nie uznają żeńskich końcówek, na prezydenta POPIS-s.

 • el7881mich

  Oceniono 8 razy 4

  Uważam, że w demokratycznym państwie każdy ma prawo ubiegania się o prezydencki fotel, reszta należy do wyborców i nie do przedstawicieli opozycyjnych partii należy ocena kandydata. Póki co to w większości wypadków opozycja potrafi tylko krytykować nie oferując nic w zamian. Do wykonywania władzy potrzebny jest, przede wszystkim talent, a nie wieloletnie grzanie siedzenia na publicznym fotelu. Tacy mogą spędzić życie twierdząc siedząc i robiąc "NIC" i zawsze będą twierdzić, że są bardzo doświadczeni. Jak jest głupi i bez wizji to takim pozostanie i nic mu nie pomoże. Jestem przekonany, że w Polsce są prawdziwe talenty a ci politycy z wieloletnim doświadczeniem to jak w klasycznym powiedzeniu: " przyczepiło się gó... do okrętu i mówi ..... płyniemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX