Palikot też chętny do kupna kopalni. "Udowodnię, że da się na nich zarobić"

Janusz Palikot dołącza się do dyskusji o górnictwie i na swoim blogu deklaruje, że sam chętnie negocjowałby kupno kopalni, ponieważ "można na nich zarabiać pieniądze". Czyżby wyczuwał, że w polityce nie ma już czego szukać?
Janusz Palikot obok polityki biznesem zajmuje się od dawna. Ma na swoim koncie doświadczenia związane między innymi z produkcją alkoholi i wydawaniem książek. Dziś wydaje się, że ma ochotę doprowadzić do rentowności polskie kopalnie.

W najnowszym wpisie na swoim blogu w portalu Onet.pl stwierdza: "Niech rząd sprzeda te kopalnie, które chce zamknąć. I niech w pierwszej kolejności zaoferuje to górnikom i związkom zawodowym. Jeśli oni nie kupią, to deklaruję, że sam przystąpię do negocjacji. I choć od lat nie prowadzę biznesu, to tym razem chętnie to zrobię. Tylko po to aby wykazać, że się da, że można na nich zarabiać pieniądze. I tylko rząd nie potrafi".

Za złotówkę związkowcom albo bez długów biznesmenowi

O sprzedaży kopalń mówi coraz więcej osób. Były premier Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z Radiem Zet zaproponował umożliwienie związkom zawodowym przejęcia kopalni za złotówkę i prowadzenie wydobycia na swoje konto. - Proszę bardzo, chcą, uważają, że można, to niech się wykażą - mówił.

Zakupem likwidowanych kopalni zainteresował się też polski biznesmen. Firma Universal Energy, której właścicielem jest Krzysztof Domarecki, zakomunikowała chęć przejęcia trzech kopalni, jednak bez ich długów. Ten miałby zostać na koncie Kompanii Węglowej. Spółka zaoferowała jednak za kopalnie pieniądze.

Czy deklaracja Janusza Palikota jest poważna? Partia polityka straciła ostatnio członków i poparcie, może więc prezes Twojego Ruchu chce się rozejrzeć za nowym pomysłem na siebie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (160)
Palikot też chętny do kupna kopalni. "Udowodnię, że da się na nich zarobić"
Zaloguj się
 • stefan_prokurator

  Oceniono 2 razy 0

  "fakiba
  Już "związkowcy" dostali propozycję od pani premier żeby przejęli , no i co było do przewidzenie nie zgodzili się, bo pewnie koledzy górnicy zaraz by ich do roboty i to na dole zagonili"

  Dziękuję “fucked chyba”. Nie wiedziałem co o tym myśleć, ale Ty czuwasz!!

 • stefan_prokurator

  Oceniono 2 razy 0

  Palikot też chętny do kupna kopalni. "Udowodnię, że da się na nich zarobić"

  Wykolejeńcy z "Tfuj!" ruchu schodzą POd ziemię... Dobre!

 • wojtek2784

  Oceniono 1 raz -1

  Palikot to jest polityczny palant - nieudacznik , Tak wyglądają i się przedstawiają publiczności "elity" III RP. Pożal się Boże biznesmeni.

 • bezkasy

  0

  Ja też chętnie kupie kopalnie i zademonstruje że da się na niej zarabiać. To żadna sztuka, szczególnie że kupuje się firmę o wielkim majątku za ułamek wartości.

 • wmc-33

  Oceniono 1 raz 1

  Związkowcy nigdy nie zgodzą się na prywatyzację, więc można bezpiecznie opowiadać takie farmazony.

 • rtg

  Oceniono 1 raz 1

  Zgadzam się z Panem Palikotem, na kopalniach można zarobić i to całkiem dobrze tylko trzeba przenieść związki zawodowe - wszystkie do pomieszczeń poza kopalnią na koszt tych związków.
  Spokój jest potrzebny aby można było pracować wydajnie i aby w pracy nikt nie przeszkadzał. Ilość personelu administracji proporcjonalna do liczby pracowników bezpośrednio produkcyjnych.

 • losiu4

  Oceniono 3 razy -1

  no to kup. w czy, problem? Ale może najpierw się rozlicz z machlojek?

  Pozdrawiam

  Losiu

 • azalka12

  Oceniono 5 razy -1

  Czyli w calej tej nieudolnej akcji 'dogadywania' sie z gornikami chodzi o to, by sprzedac wcale nie najgorsze kopalnie i pozniej, po odejsciu z polityki czerpac z tego zyski? Jak mozna sprzedawac kopalnie i prawo do wydobywania mineralow? Zeby uzaleznic sie od fochow prywatnych wlascicieli i ROsjan?
  Taki jest plan rzdu?

 • kontra.punkt

  Oceniono 6 razy -2

  Proponuję mały quiz:
  Co powiedzieć o rządach, które chcą zamykać kopalnie wiedząc, że połowa polskiego prądu jest produkowana w elektrowniach opalanych węglem kamiennym?
  a) totalna głupota i debilizm,
  b) niszczenie podstaw bytu gospodarczego.
  Za odpowiedź (a) "nagrodą" jest przegrana w wyborach lub wcześniejsza dymisja
  za odpowiedź (b) - "nagrodą" powinien być Trybunał Stanu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX