Minuta ciszy w PE. A Korwin-Mikke: "Nie jestem Charlie. Jestem za karą śmierci"

Podczas wieczornej sesji Parlamentu Europejskiego eurodeputowani uczcili pamięć ofiar zamachów w Paryżu minutą ciszy i kartkami z napisem "Je suis Charlie". Z akcji wyłamał się jednak Janusz Korwin-Mikke. ?Nie jestem Charlie. Jestem za karą śmierci" - napisał w edytorze tekstowym swojego laptopa.
Podczas debaty ws. ubiegłotygodniowych zamachów we Francji europosłowie upamiętnili ofiary ataków. Wielu deputowanych podczas symbolicznej minuty ciszy trzymało czarne kartki z napisem "Je suis Charlie" (fr. "Jestem Charlie").

Zagraniczne media zwracają uwagę, że do akcji nie przystąpił b. szef Kongresu Prawicy Janusz Korwin-Mikke. Zdjęcie polskiego europosła trzymającego laptopa z napisem "I am not Charlie. I am for death penalty" (ang. "Nie jestem Charlie. Jestem za karą śmierci") opublikowało m.in. BBC.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (530)
Minuta ciszy w PE. A Korwin-Mikke: "Nie jestem Charlie. Jestem za karą śmierci"
Zaloguj się
 • sher-rif

  0

  Też jestem za karą śmierci ze szczególnym uwzględnieniem JKM i jego partyji.

 • jfk1950

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda komentować wystąpienia kretyna. Ciekawe czy jego wyborcy czuja sie dobrze z tym jak mich ośmiesza ten żałosny pajac.

 • prelude93

  0

  Cos nie widze artykulu o kilku slowach szczerej prawdy Korwina w parlamencie o prawdziwych przyczynach sytuacji europy. Dlaczego, he??? ;)

 • Filip Cichecki

  Oceniono 2 razy 0

  Korwin jak zwykle odważny, z klasą w tym eurokołchozie, gdzie wszyscy zgodnie - rączka do góry. Gdyby obowiazywała kara śmierci, zamachowcy zapewne takiego zuchwalstwa by nie pokazali.

 • plautilla

  Oceniono 1 raz -1

  Szef PE zamierza surowo za to ukarać JKM. Parlament UE też oburzony i tamtejsi prominenci :
  No tak! Szli w marszu by bronić "wolności słowa" ale w europarlamencie zwalczają wolność słowa. Europka rzeczywiście jest już w stadium gnicia. Logika mówi, że system wewnętrznie sprzeczny rozwali się kiedyś, tak było z komuną i tak będzie z eurokołchozem. I daj Boże by tak się stało jak najszybciej! /autor Tymoteusz,rp.pl/

 • astronombosy

  Oceniono 1 raz 1

  Niech no tylko przyjadą muslimy do Polski, to zrobimy im szariat w du.ach!!!

 • astronombosy

  0

  Rozumiem, że po tej minucie ciszy Parlament Europejski zajął się sprawą delegalizacji islamu w Europie, ograniczeniem wjazdu emigrantów reprezentujących tą "religię", deportacją już tu przybyłych itp. Tak?

 • krysios

  Oceniono 4 razy 4

  gazeta przegapiła jeszcze jego wystąpienie "
  - Nasz wróg nie jest w Moskwie. Nasz wróg jest w meczetach w Paryżu, w Marsylii - powiedział Korwin-Mikke. Stwierdził, że należy znieść świadczenia socjalne, które "przyciągają do Europy najgorsze elementy i demoralizują Europejczyków".

  - Należy przywrócić karę śmierci. Nie możemy wygrać wojny, kiedy oni mogą nas zabijać, a my nie możemy zabijać ich - podkreślił i dodał, że "Unię Europejską należy zniszczyć".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX