Warzecha przeprasza za tweety o WOŚP, Wielowieyska atakuje: Sami nie możecie stworzyć czegoś podobnego [U LISA]

- Problem obozu IV RP polega na tym, że sam nie może stworzyć niczego pozytywnego, tak jak ta akcja - mówiła o nagonce na WOŚP w programie ?Tomasz Lis na żywo? Dominika Wielowieyska. - Problemem jest pogłębiająca się bufonada Owsiaka - przekonywał w odpowiedzi Tomasz Terlikowski.
23. Finał WOŚP dobiegł końca - do tej pory zliczono datki na łączną kwotę 36 228 912 złotych. Ostateczny wynik zbiórki poznamy dopiero za kilka tygodni: sztaby mają czas na rozliczenie się do końca lutego. Koniec akcji nie oznacza jednak zakończenia sporów wokół samej fundacji - to właśnie im poświęcił program Tomasz Lis. Prowadzący chciał dowiedzieć się przede wszystkim, dlaczego w ostatnich latach ataków na Orkiestrę jest coraz więcej.

- Przede wszystkim zmieniło się to, że Jerzy Owsiak przestał podtrzymywać pozory, że jest osobą bez poglądów politycznych. Bardzo ostro wszedł w politykę wypowiedziami, które jednoznacznie wskazywały na to, po czyjej jest stronie - przekonywał publicysta tygodnika "wSieci" Łukasz Warzecha.

- Druga przyczyna to to, że w tym roku pojawił się niezwykle odważny człowiek, Piotr Wielgucki, który postanowił zbadać rozliczenia spółek związanych z fundacją. Z oskarżenia prywatnego Owsiak znalazł się przed sądem i sąd ze zdecydowanej większości zarzutów go uniewinnił. W dodatku w pisemnym uzasadnieniu stwierdził, że wszystkie opisane przez Wielguckiego fakty były prawdziwe - tłumaczył.

Wielowieyska: Każdy ma prawo sprawdzać rozliczenia WOŚP

Innego zdania była dziennikarka "Gazety Wyborczej" Dominika Wielowieyska. - Jerzy Owsiak ma swoje poglądy i je prezentuje. Komu się one nie podobają, może nie wpłacać na Orkiestrę i tyle. Natomiast jeśli chodzi o finanse i wyrok sądu, to ta sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Każdy ma prawo wyciągnąć dowolne liczby i zinterpretować je w dowolny sposób. To właśnie zrobił ów bloger, a sąd stwierdził, że ma do tego prawo. Liczby były prawdziwe, ale wnioski, które z nich wyciągnął, były kompletnie fałszywe - mówiła.

Wielowieyska tłumaczyła, że Wielgucki wziął pod uwagę tylko jedno sprawozdanie złożone w Ministerstwie Pracy, nie łącząc go z innymi rozliczeniami złożonymi w innych resortach. - Rozliczenie całej imprezy odbywa się w dłuższym cyklu niż wskazuje na to rozliczenie roczne - mówiła. Jak dodała, sama krytycznie odnosi się do wyrzucenia dziennikarza z konferencji WOŚP i zgadza się, że każdy ma prawo do sprawdzania Owsiaka, ale musi robić to rzetelnie.

"Problemem była pogłębiająca się bufonada Owsiaka"

Szef TV Republika i portalu fronda.pl Tomasz Terlikowski zwrócił uwagę na "moralne" grzechy szefa Orkiestry. - Kilka lat temu Owsiak dość jednoznacznie wskazał, że rozważałby poważnie opowiedzenie się po stronie zabijania osób starszych i chorych - przypomniał. - Tak powiedział? - dopytywał prowadzący. - Powiedział w wywiadzie udzielonym "Dziennikowi", że rozważyłby wprowadzenie w Polsce eutanazji. Takie stwierdzenie z jego ust padło - uzupełnił Terlikowski.

- Inną kwestią jest pogłębiająca się bufonada Owsiaka polegająca na tym, że on na każdą krytykę reaguje niezwykle emocjonalnie, wyrzucając dziennikarzy, nazywając ich "żulikami", posługując się ochroniarzami - oświadczył.

"Musicie atakować coś, co jest niezgodne z waszym światopoglądem"

Podobnego zdania był Warzecha, który odniósł się do wypowiedzi dziennikarki "GW". - Dominika Wielowieyska użyła często powtarzanego stwierdzenia: nie chcecie, to nie dawajcie. Otóż problem WOŚP polega na tym, że czy chcemy, czy nie, to dajemy. Państwo jest zaangażowane w tę imprezę jak w żadną inną, dokładają się do niej samorządy - mówił, podając przykładowe kwoty.

Wielowieyska nie zgodziła się z tymi zarzutami. Jak tłumaczyła, z pomocy państwa korzystają też inne organizacje pozarządowe, a pomoc WOŚP polega raczej na użyczaniu sal czy placów do organizowanych przy okazji Finału imprez. - Problem obozu IV RP polega na tym, że sam nie może stworzyć niczego pozytywnego w sensie takiej akcji, jaką stworzył Owsiak. Dlatego musicie atakować coś, co jest niezgodne z waszym światopoglądem. Każdemu, komu coś się udało, musicie udowodnić, że jest zły, słaby, niemoralny - atakowała.

- Daj nam ten sam czas antenowy w mediach publicznych, który ma Owsiak, daj nam takie wsparcie instytucji państwowych. Jeżeli to dostaniemy, z Terlikowskim robimy lepszą imprezę niż on - ripostował Warzecha.

Warzecha: Przyznaję się do nadmiernych emocji

Publicysta tygodnika "wSieci" postanowił wytłumaczyć się też z wczorajszych tweetów, w których atakował WOŚP. - Nie mam problemów, żeby przeprosić za pierwszy wpis, i przyznaję się do nadmiernych emocji. Stwierdzenie "arogancki sukinsyn" było rzeczywiście niestosowne. Jeżeli ktoś się poczuł dotknięty, to przepraszam - nie miałem na myśli uczestników tej akcji, tylko jej organizatorów. Mimo to nie powinienem tych słów użyć - oświadczył.

- Ale nie przypominam sobie, żeby Jerzy Owsiak kiedykolwiek przeprosił za swoje słowa, które kierował pod adresem np. TV Republika - podkreślił Warzecha.

Hołdys: Czy grubą skórę ma mieć też Janka Ochojska?

Na zupełnie inną stronę sporu zwrócił uwagę Zbigniew Hołdys. - Ten hejt strasznie porusza media. W internecie jest garstka osób, które robią jazgot, któremu nadają rozgłos wielkie telewizje i wielkie tygodniki, gazety i portale. A to przecież jest marginalna historia, na co wskazuje chociażby wynik WOŚP - mówił.

- Mówicie też o tym, że Owsiak powinien mieć grubą skórę. To jest najciekawsze z mojego punktu widzenia - kiedy ja się zabierałem za granie, myślałem, że trzeba tworzyć i po prostu pięknie grać. Podobnie Owsiak - on pewnie myślał, że zrobi piękną akcję. Czy grubą skórę ma mieć Janka Ochojska, która trzy dni temu, kiedy stanęła po stronie Owsiaka, dowiedziała się tego samego: że kradnie, że ma wybudowane pałace? - pytał muzyk.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (394)
Warzecha przeprasza za tweety o WOŚP, Wielowieyska atakuje: Sami nie możecie stworzyć czegoś podobnego [U LISA]
Zaloguj się
 • witekbednarski

  0

  Nie muszę i nie chcę być najmądrzejszy.Dziękuję Pani Wielowiejskiej za mądre wypowiedzi .Po prostu popieram jej punkt widzenia -w tej sprawie.Nigdy nie popieram nikogo w ciemno w całości.I to wszystko - może to nie tak całkiem "po polsku",ale jest wolność słowa.Kto się ze mną zgadza? oceńcie! witold bednarski /dziad//

 • sher-rif

  Oceniono 3 razy 3

  Szczucie na Owsiaka trwa bo Owsiak nie jest dewotem ani sługusem kleru.Więc musi być ukarany przez szmaty z prawicowych gadzinówek.

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 1 raz 1

  Polska jest specyficznym krajem...Zawisc, Zazdrosc, Obluda...itp...itd...to naczelne kryteria moralnosci duzej czesci spoleczenstwa...Czasami az wstyd, ze jest sie Polakiem...!
  Jesli tylko ktos wysuwa sie "przed szereg" to nalezy go tepic...
  I to w kraju gdzie dominuja ludzie wierzacy i majacy na jezykach 10 przykazan....
  Zalosne!

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  rysy twarzy warzechy mowia o stanie jego umyslu i charakterze

 • rexma

  Oceniono 5 razy 5

  Nie wystarczy być ch.... by zostać Terlikowskim i Warzechą, do tego trzeba być jeszcze gnidą !!!

 • eu-antonio

  Oceniono 2 razy 0

  Warrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr z echa.Rudy,to zły - mawiał mój dziadek.

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  "Z oskarżenia prywatnego OWSIAKA znalazł się przed sądem i sąd ze zdecydowanej większości zarzutów go uniewinnił."
  Jak było krętacze?

 • drugiepietro

  Oceniono 1 raz 1

  "Z oskarżenia prywatnego Owsiak znalazł się przed sądem i sąd ze zdecydowanej większości zarzutów go uniewinnił."
  To jak to właściwie było: Owsiak pozywał, czy Owsiaka pozwano?

 • ka-ra-oke3

  Oceniono 9 razy 3

  Żeby Owsiak dostał ten czas antenowy to najpierw to wszystko organizował . A wy chcecie najpierw . Nie ma tak . Zamiast KŁAPAĆ trzeba najpierw organizować. Jak się okaże że coś z waszej ZORGANIZOWANEJ sprawy - imprezy charytatywnej - wyszło to pewnie ludzie was wspomogą. Ale bez krytykanctwa innych. Nie macie prawa krytykować , jak sami dupę posadziliście w fotelu i nic nie robicie. Opluwać - to wasza metoda - obrzydliwe i nie po chrześcijańsku. Po jaką cholerę jeden z drugim idzie do kościoła ? Czy się spowiadacie z tych swoich paskudnych emocji. Zresztą komu? Ksiądz też (przynajmniej większość z nich) tak samo bluzga i jątrzy na kazaniach. Tylko nie wiem czy Pan Bóg woli takie podejście .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX