Był policjantem, zabili go terroryści. Jego brat mówi: "Był muzułmaninem, mordercy tylko ich udają"

- Mój brat był muzułmaninem i został zabity przez ludzi, którzy tylko udają muzułmanów - tak o śmierci swojego brata mówił na konferencji Malek Merabet. 42-letni Ahmed Merabet był jednym z policjantów, którzy zostali zabici przez terrorystów podczas ataku na "Charlie Hebdo".
To nagranie obiegło cały świat. Pokazywało śmierć policjanta, Ahmeda Merabeta, który został postrzelony przez terrorystów przed redakcją "Charlie Hebdo". Kiedy mężczyzna upadł, jeden z bandytów podbiegł do niego i z bliskiej odległości strzelił mu w głowę.

Emocje wzięły górę

Jak później się okazało, mężczyzna był muzułmaninem. Stał się jednym z symboli tragicznych wydarzeń z Francji. Podczas konferencji prasowej głos zabrał jego brat. - Zwracam się do wszystkich, by nie myśleli o pomszczeniu mojego brata. On był prawdziwym muzułmaninem, a jego mordercy tylko ich udają. Islam to nie jest religia terroryzmu i szaleństwa - powiedział.

Kiedy wspomniał śmierć Ahmeda, emocje wzięły nad nim górę. Mężczyzna nie wytrzymał i rozpłakał się. Fragment konferencji z jego udziałem można obejrzeć na poniższym nagraniu:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (140)
Był policjantem, zabili go terroryści. Jego brat mówi: "Był muzułmaninem, mordercy tylko ich udają"
Zaloguj się
 • micdep

  Oceniono 2 razy 0

  "Był muzułmaninem, mordercy tylko ich udają" ciekawe kogo oni representuja !!!

 • jawa03

  Oceniono 4 razy -2

  Nie można wierzyć w ani jedno słowo muzułmanów. Maja coś takiego co nazywa się "takija" tzn każdy muzułmanin ma obowiązek okłamywać niewiernych w obronie islamu.

 • kalimaszattodej

  Oceniono 2 razy 0

  to jest skandal zeby zabic 10 ludzi

 • persephonix

  Oceniono 5 razy -3

  Zabil? na bank? bo na filmie koles dostaje niby z kalacha w glowe a krwi ani widu ani slychu...
  co lepsze widac ze terrorysta strzela obok a nie w policjanta. Jakas oglna duza sciema. Przy tym kalibrze jego mozg powinien byl sie rozbryzgnac na metr minimum.

 • kmwsm

  Oceniono 15 razy 13

  W sredniowiecznej Europie rzymski Kosciol Katolicki zabijal za obraze Boga tak jak muzulmaniei dzisiaj. Sa po prostu pare setek lat do tylu.

 • Damian Skrzypek

  Oceniono 6 razy -2

  Nic się lewica nie nauczyła .Dalej w zaparte idzie, ze islam jest ok. Że należy mu się podlizywać bo strzelający do mundurowych terroryści trafili akurat na policjanta - muzułmanina.

 • plorg

  Oceniono 6 razy -2

  "... został zabity przez ludzi, którzy tylko udają muzułmanów ..."

  Każdy kto krzyczy "allah akbar" jest muzułmaninem i basta!
  Niech braciszek uważa na słowa, bo może niechcący zawitać do niego seryjny samobójca,
  za ujawnianie tajemnic państwowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX